Arutelu:Channing Tatum

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Nüüd, kus artikkel on enam-vähem valmis, lisan omapoolse kommentaari. Kunagi võib selle siit maha võtta. Üldiselt on see artikkel ingliskeelse artikli tõlge seisuga 05.04.2012. Välja on ainult jäänud alajaotus, mis kajastab Channing Tatumi kajastamist mujal popkultuuris, sest see alajaotus oli viitamata. Struktuuri on natuke kohendatud, et järgida eestikeelse Vikipeedia tavalist struktuuri, kus kogu elulugu on üks mitmeks alapeatükiks liigitatud peatükk. Ingliskeelses artiklis on "varane elu" ja "karjäär" eraldi alajaotused, mis ei lisa mingit väärtust. Sõnastust on kohendatud seal, kus otsetõlge kõlas kohmakalt. Paaris kohas muutsin lausete järjekorda, sest kasutatud järjestus ei olnud loogiline. Kuna tegemist ei olnud hea artikliga, siis ei olnud tõlkimise alusena kasutatud originaal sugugi täiuslik. Kindlasti on see informatiivne artikkel, aga kohati võiks siit üht-teist isegi kärpida. Kuna ma ta siiski tõlketalgute alla kirja panin, siis ei hakanud originaali muutma mujal kui seal, kus see osutus absoluutselt vajalikuks. Ongi vist kõik, mis mul on tõlkija ja toimetajana öelda. -- Toomas (arutelu) 5. aprill 2012, kell 23:34 (EEST)

Tõlketalgud ei tähenda, et lähtetekstist peab kinni pidama, kui otstarbekas on esitust muuta. Andres (arutelu) 11. juuni 2012, kell 01:45 (EEST)
Nimetagem nad siis millekski muuks. Ma tean talgute reegleid küll, aga tõlkimise mõte on minu jaoks alati olnud mitte edasi anda ainult mõtet, vaid võimaluse piires ka originaalkeeles kasutatud esitusviisi. Seepärast kirjutasin ka selgituse. -- Toomas (arutelu) 11. juuni 2012, kell 10:34 (EEST)
Selgitus on väga hea, mainin lihtsalt, et tõlketalgute korraldajatel on teistsugune arusaam, mille teoreetiline alus lähtub muu hulgas Arvi Tavasti ideedest. Seda on tõlketalgute lehel ka tutvustatud. Andres (arutelu) 11. juuni 2012, kell 14:01 (EEST)
Ei vaidle vastu, et ühte asja võib mõista mitmeti. :-))) -- Toomas (arutelu) 11. juuni 2012, kell 21:08 (EEST)

Siin on link Vanne (film), kuid puudub lehekülg Vanne. Andres (arutelu) 11. juuni 2012, kell 01:45 (EEST)

Samuti Supercross (film), puudub Supercross. Maailmade sõda (2005), puudub Maailmade sõda. Andres (arutelu) 11. juuni 2012, kell 02:24 (EEST)

Tegelikult oleks otstarbekam nii mõnestki neist asjast teha nupukesed või täpsustusartiklid kui et hakata siin linkima põhiartiklile ja pärast uuesti parandama, aga lihtsalt ei ole aega sellega tegelda. -- Toomas (arutelu) 11. juuni 2012, kell 10:34 (EEST)
Muidugi, see on eeskätt aja küsimus. Mul ka polnud aega ja ma polnud ka kibdel, kuidas teha. Kas on miski muu, mis kannab nime Supercross? Eesti keeles nimetatakse seda ehk teisiti. Aga praegu on vähemalt pärast näha, et siit midagi sellist tuleb otsida. Andres (arutelu) 11. juuni 2012, kell 14:01 (EEST)
Jah, supercrossi puhul ma ei ole kindel, kas ja kuidas eesti keeles seda asja nimetatakse. Maailmade sõda peab minema raamatule, filmiversioonidele aastatega lehed. Eks püüame aja jooksul lahendada need küsimused. -- Toomas (arutelu) 11. juuni 2012, kell 21:08 (EEST)
Supercross paistab eesti keeles olevat lihtsalt superkross. Seega võib "supercrossi" jätta tõepoolest filmile. -- Toomas (arutelu) 12. juuni 2012, kell 12:21 (EEST)

Valeinfo tuleb ka inglise vikist välja võtta või vähemalt arutelulehel küsimus tõstatada. Andres (arutelu) 13. juuni 2012, kell 01:11 (EEST)


Igastahes mina olen praeguse seisuga vastu selle artikli tunnistamisele heaks artikliks. Näiteks on siin mainitud filmi 'Poor Things'. Selline film pole siiani valmis. Teiseks kui see film siia mängu tuuakse, siis oleks vast ikka vaja mainida, et filmis pidi mängima hoopistükkis Brittany Murphy, kuid kes asendati Lindsay Lohaniga. Ma saan aru küll, et tegu on tõlkega inglisvikist, aga ilmsesti sisu vajab kontrollimist ja parandamist. Ahsoous 8. august 2012, kell 17:33 (EEST)

Kuidas see Brittany Murphy asendamine Lindsay Lohaniga Channing Tatumi artiklisse puutub, seda enam, et Tatum selles filmis ei mängi? See jutt võiks ehk L.L-i ja B.M.-i ja filmi artiklisse sobida, aga siia ei kuidagi. Pärtel Toompere (arutelu) 8. august 2012, kell 17:43 (EEST)
Kuidas ei puutu, kui jutt on 2008. aastast ja on et graafikud ei klappinud ja tuuakse seejuures ära LL, aga samas tollel ajal pidi filmis veel BM mängima -- Ahsoous 8. august 2012, kell 18:16 (EEST)
Muutsin natuke sõnastust selles kohas, kas nii sobiks? Mina muidugi ei mainiks neid osalema pidavaid näitlejaid seal üldse, pole selle artikli rida.--Morel (arutelu) 8. august 2012, kell 17:58 (EEST)
Seda filmi pole olemas! -- Ahsoous 8. august 2012, kell 18:16 (EEST)
See, et seda filmi praegu veel olemas ei ole, ei välista fakti, et C.T. valiti 2008. aastal sinna filmi mängima. Kõik, mis edasi juhtus, on juba omaette lugu, aga valik oli tehtud. Pärtel Toompere (arutelu) 8. august 2012, kell 18:56 (EEST)
Võtsin kõnealuse filmi teised osatäitjad välja, sest ei ole selle artikli rida. Pealegi ei jõutud kokkuleppele, kas seal peaks olema L.L.-i või B.M.-i nimi või mõlemad. Nüüd võiks selle lause koha pealt rahu majas olla. Pärtel Toompere (arutelu) 8. august 2012, kell 19:03 (EEST)
Mina ei oleks neid välja võtnud, ma mõtlesin, et see tuleks selgemalt lahti kirjutada. -- Ahsoous 8. august 2012, kell 19:12 (EEST)
Kordan veelkord: see ei ole selle artikli rida. See lause sobiks artiklisse Poor Things (film). Artikkel Channing Tatum peaks rääkima Channing Tatumi elust, mitte filmitootjate ning Lindsay Lohani ja Brittany Murphi vahelistest (tööalastest) suhetest. Kui C.T. seal filmis mängiks ja see film tõepoolest ka olemas oleks, siis on loomulikult oluline, kellega koos ta mängis. Kuid praegusel hetkel ei ole seda filmi ega pea seal mängima ka Channing Tatum. Pärtel Toompere (arutelu) 8. august 2012, kell 19:18 (EEST)

No väga hea, et veel vigu välja tuleb. Hea, et Ahsoous filmimaailma hästi tunneb ja olematud filmid kärmelt üles leiab. Mina ise seda ei avastanud, aga koristasin ühe olematu filmi siit juba enne ära. Võib-olla peakski artikleid, mille sisu osas on kahtlusi, esitama hea artikli kandidaadiks, siis vähemalt keegi vaatab neid?! Kollektiivselt saab ikka teha seda, mida üks inimene sageli ei suuda / ei märka / ei tea. Kahjuks ei saa ise lähiajal teiega selle teksti osas rohkem koostööd teha, sest olen mõned nädalad välismaal ja ei plaani siin Vikipeediale eriti aega pühendada. Asjakohaste täienduste ja paranduste, mitte niisama norimise eest olen aga alati tänulik. Pärteli märkustega olen ka väga päri ja ütlen tõesti, et võib-olla saaks veel ka seda üleliigset juttu teiste näitlejate ja filmide sisu kohta kärpida, sest seda liigliha oli ingliskeelses artiklis tõesti palju ja kõike ma ära ei puhastanud. Selles mõttes võiks selle hea artikli staatusega tõesti ehk veel oodata ja rehitseda seda teksti. -- Toomas (arutelu) 9. august 2012, kell 00:17 (EEST)


"Alustasid suhet" ei ole hea väljend. Andres (arutelu) 8. august 2012, kell 20:02 (EEST)