Arutelu:Albert Pullerits

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas selle pildiga ei või Commonsis probleeme tekkida? Andres (arutelu) 11. veebruar 2015, kell 12:32 (EET)

Seda ma mõnes mõttes testingi. Tegemist ei ole elava inimesega ja autogrammi andmisest on möödunud enam kui 70 aastat. --VillaK (arutelu) 11. veebruar 2015, kell 12:41 (EET)
Küsimus on võib-olla ka raamatu kujundaja autoriõigustes. Andres (arutelu) 11. veebruar 2015, kell 12:47 (EET)
Raamatu väljaandja on Riigi Statistika Keskbüroo. Tegemist on selle asutuse direktori autogrammiga raamatu tiitlipöördel. Autoriõiguse seaduse §41 lg1 kohaselt kehtib autoriõigus töökohustuste täitmise korras loodud teosele 70 aastat pärast selle teose õiguspärast avalikustamist. Küsimus saab siin olla ainult selles, kuidas seda pilti Commonsis vormistada ja siin on võimalikud veidi erinevad tõlgendused, millel lõpptulemusele siiski erinevat järelmit olla ei saa. Et kas see on minu tehtud pilt teosest, millele autoriõigus enam ei laiene. Või on see graafiline kujund, mille autor on Albert Pullerits, kuid tema autoriõigus sellele kujundile on autoriõiguse seaduse mõttes lõppenud. Sellel üle võib soovi korral vaielda, kuid juristid sellisesse vaidlusse otstarbekuse kaalutlusel ei laskuks, sest nagu öeldud, selle vaidluse tulemus ei anna õiguslikult erinevaid lahendeid. PS. Inglise Wikis võib leida mitmeid autogramme, mida on sõltuvalt autogrammi andmise ajast ja jurisdiktsioonist Commonsis kirjeldatud mõnevõrra erinevalt, vt nt Benjamin Franklini autogramm ja Mahatma Gandhi autogramm. --VillaK (arutelu) 11. veebruar 2015, kell 13:40 (EET)
Panen pildi juurde märgised, mis võiks tõenäoliselt sobida. Kui probleeme peaks tekkima, siis pole kuigivõrd vahet, kas pilt on Commonsis või siin. Ma ei tea, kas Eestis on õiguspraktikat seoses (keerulisemate) autogrammide õiguskaitsega. Väljaande muud kujundust, peale autogrammi, võib siin minu meelest üsna julgelt triviaalseks pidada. 84.50.7.230 11. veebruar 2015, kell 13:57 (EET)
Vahe on selles, et kui probleemi lahendatakse Commonsis, siis see ei toimu meie silma all ja me ei pruugi sellest teada saada ega saa selles osaleda. Andres (arutelu) 11. veebruar 2015, kell 15:17 (EET)
Ma arvan, et see pole päriselt probleem. Osa meist ikkagi jälgivad Commonsis toimuvat, eesotas üleslaadijaga, kellele teatatakse võimalikust kustutamisest, ja ka teised, kes probleemi lahendavad, pole keskeltläbi meist kuigivõrd oskamatumad. Kui mingi oluline asjaolu jääb esialgu tähelepanuta, siis saab asja hiljem ikkagi üsna hõlpsasti ümber vaadata, nii nagu nende probleemidegagi, mis on otsesemalt siin meie silma all. 84.50.7.230 11. veebruar 2015, kell 16:25 (EET)