Arutelu:2015. aasta iluuisutamise maailmameistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

See oli selline kergem näpuharjutus tõsisemate tõlketööde vahele. Siin oli sisulisest enam tehnilist tööd: eesti Vikipeedias mittetöötavate tabeli- ja lipumallide asendamine, riikide ümberjärjestamine nende eestikeelsete nimede järgi, jms. Võistlus ju iseenesest väga aktuaalne, sest lõppes vaid paari päeva eest.

Sisust kõneldes sai lisatud täiendav informatsioon Eesti osalejate, toimumiskoha ja auhinnafondi kohta; need osad vajasid ka originaalartiklis puuduvate viidete otsimist. Välja viskasin mõned teineteist dubleerivad viited ja kunstlikult konstrueeritud eksitavad tabelid (ei saa ju teha riikide medalitabeleid lühi- ja vabakavade alusel, kui kavade eest eraldi tegelikult medaleid välja ei anta). Suur töö (ja lõpptulemusena kindlasti mitte 100% korrektne) oli iluuisutajate õigete nimekujude kindlaks tegemine – üldiselt püüdsin lähtuda reeglist, et kui inimene on ametlikult kodakondsust vahetanud, siis kasutame tema uue kodumaa dokumentides esinevat nimekuju, muul juhul aga sünnimaal kasutatavat nimekuju. Peamiselt on see segadus vene ja ukraina taustaga iluuisutajate puhul.

Lisaks lõin nupukesed kõigi artikli sissejuhatuses mainitud iluuisutajate kohta (Tuktamõševa, Cizeron, Papadakis, Duhamel, Radford) ja täiendasin paari lausega Fernandeze artiklit. Eric Radfordi artikli otsustasin lõpuks täismahus ära teha ja sellest sai eraldi võistlustöö. -- Toomas (arutelu) 31. märts 2015, kell 12:03 (EEST)

Medalitabeli jaoks on olemas Mall:Reastatud medalitabel.--Raamaturott (arutelu) 31. märts 2015, kell 14:01 (EEST)
Aitäh vihje eest. Ei leidnud ise üles. Vahetan ära. :) -- Toomas (arutelu) 31. märts 2015, kell 14:04 (EEST)