Arutelu:Suurbritannia Iseseisvuspartei

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Arutelu:Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei)
Jump to navigation Jump to search

@Pietadè: selline teisaldus ei pruugi olla kooskõlas meie tavadega, vaata artiklit Suurbritannia ja selle arutelu. - Neptuunium ❯❯❯ arutelu 5. detsember 2018, kell 23:47 (EET)

UK ehk United Kingdom on küllaltki üheselt Ühendkuningriik (mitte Velikaja(Veliko/Велико)/Suur (britannia/британия)) ja tava hellitamine, kus 'UK' vahendatakse 'GB'...,
mina nt elan ühes selles loetelus esitatud riikidest (Estonияs ;-))—Pietadè 6. detsember 2018, kell 08:07 (EET)
Nt, kui tektstis on 'UK x partei' ja 'GB z partei'...—Pietadè 6. detsember 2018, kell 11:57 (EET)
Eesti keele instituudi järgi võib ametlikes tekstides (mida Vipikeedia pole) kasutada tõlget Ühendkuningriik, aga põhinimi on siiski Suurbritannia: [1],[2]. Ajakirjanduses on kasutatud mõlemat kuju. --Minnekon (arutelu) 6. detsember 2018, kell 17:01 (EET)
“UK„ on selles (selle artikli) kontekstis siiski ainult “United Kingdom„ (Ühendkuningriik), ja valdavalt esitavad ka teised wikid UK lahtikirjutatult (Regno Unito, Соединённого Королевства, Сполученого Королівства, Yhdistyneen kuningaskunnan jne), ‘UK’ vahendamine/levitamine kujul ‘GB’ (‘Great Britain’ Suurbritannia) ehk ei ole õige, vähemalt siinses artiklis.—Pietadè 6. detsember 2018, kell 17:29 (EET)
Mis eriline kontekst see on ja kust sa seda võtad? Ka ÕS ütleb, et "Ühendkuningriik" on ametlikus kontekstis kasutamiseks[3]. Küllap see sobib eurodokumentidesse, mille kohta nähtavasti käib ülalviidatud stiilijuhend.
Teised keeled on teised keeled ja eesti keel on eesti keel. Pikne 6. detsember 2018, kell 19:05 (EET)
Konteksti all pidasin silmas artikli/pealkirja seost andmeüksuse kannetega, kui ei osanud ennast korrektselt väljendada, vabandan.—Pietadè 6. detsember 2018, kell 20:15 (EET)
Kõik on nüüd nõus pealkirja tagasi muutmisega? --Minnekon (arutelu) 6. detsember 2018, kell 21:46 (EET)