Armeenia ettevõtlus

Allikas: Vikipeedia

Ettevõtja, kes plaanib Armeeniasse investeerida tasub esiteks endale selgeks teha selle riigi täpne asukoht, lugeda kultuurilise tausta ning ettevõtluse erisuste kohta.

Armeenias oli 2012 aastal 3.026.900 inimest, kellest ligikaudu 2,2 miljonit elanikku on tööealised ehk vanuses 15-75 aastased. Töölkäivaid inimesi on Armeenias 1,2 mln.

Armeenlased on uhked, et 2008 aastal oli vastavalt Forbes-i edetabelile "Parimad Riigid Ettevõtlusega Tegelemiseks" oli Armeenia positsioon 121 riigi võrdluses oli 63, jättes selja taha kõik ülejäänud SRÜ riigid. 2013 aastal on Maailma Pank avaldanud raporti, milles nimetab Armeeniat kõige kõrgema ettevõtlikkusega riiki Kaukaasias. Raport pöörab tähelepanu asjaolule, et ettevõtlus on suuresti baseerunud tugevale matemaatilistele teadmistele ja teadusele. 75% ettevõtjatest on magistri või doktori kraadiga. Samas on ettevõtjaid vaid 2% rahvastikust.

Armeenias on samuti võimalik riigiinfot kätte saada veebipõhiselt. E-riik on saadaval https://www.e-gov.am/en Samal lehel on võimalik registreerida ettevõte, maksta makse, taotleda viisat, litsentse ja digiallkirja, suhelda riigivõimudega ning jälgida, millises staadiumis on kirjale/päringule vastus. Lisaks muule on võimalik tutvuda ka riigi omanduses olevate kultuuriväärtustega. Armeenia ametlik äriregister lubab ettevõtte (OÜ, AS) registreerida 10-20 minutiga. Eraettevõtte loomisel pakub oma abi Armenia LLC, kust saab infot ka juba eksisteerivate ettevõtete kohta. Veebilehekülg http://www.armeniallc.com/company_registration.php

Lisainfo: