Arash

Allikas: Vikipeedia
Arash
Arash in Las Vegas.JPG
Info
Sünninimi Arash Labaf
آرش لباف
Sünniaeg 23. aprill 1977 (40-aastane)
Teheran, Iraan
Päritolu Malmö, Rootsi
Stiil(id) Pop, Pärsia pop, Hip hop, R&B, Pop folk
Amet(id) laulja, näitleja
Tegev 2005-
Plaadifirma(d) Warner Music Scandinavia (WEA)
Veebileht http://www.arash.se

Arash Labaf (pärsia: آرش لباف, sündinud 23. aprillil 1977 Teheranis, Iraanis) on Iraani-Rootsi laulja, tantsija, meelelahutaja ja produtsent. Päritolult Iraani pärslane, kes elab hetkel Malmös, Rootsis.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Arash Labaf kasvas üles Teheranis, Iraanis ja 10-aastaselt tema perekond kolis Uppsalasse, Rootsi. Viie aasta pärast koliti sealt juba Malmösse. Tema debüütalbumi "Arash" andis välja Warner Brothers Music juunis 2005. Tema singlid "Boro Boro" ja "Temptation" (feat. Rebecca Zadig) olid hitid kogu Euroopas ning videoid mängiti rohkem kui kahekümnes MTV muusikakanalis üle maailma. Lisaks tema koduriikidele, Rootsile ja Iraanile, on tal märkimisväärne edu ka Ida- ja Lõuna-Euroopa riikides, näiteks Venemaal, Ukrainas, Kreekas, Bulgaarias, Poolas, Ungaris, Gruusias, Aserbaidžaanis, Serbias, Slovakkias ja Sloveenias. Tema mändežer on endine Warner Music A&R agent Henrik Uhlmann ja tema esindaja USA-s on Mayar Zokaei.

Koostööd[muuda | muuda lähteteksti]

Arash saavutas tuntuse oma hitiga "Temptation". Selle laulu juures tegi ta koostööd laulja Rebecca Zadigiga. Oma järgmise koostöö tegi Arash koos Pärsia-Pakistani-Taani laulja Aneelaga. Nende poolt sündis hit "Chori Chori" ja kolmeliikmelise koostöö tulemusena Arashi, Aneela ja Rebecca vahel tekkis laul "Bombay Dreams".

Arash on ka väljastanud ka venekeelse laulu "Восточные Сказки", mis oli vene versioon laulust "Temptation". Laulus laulab ta ise vene keeles ja kaasa teeb Blestjaštšie. Laul tõusis Venemaal suureks hitiks.

DJ Aligator (ka Pärsia päritoluga) on esinenud Arashi muusikavideos "Music is My Language".

Rebecca Zadigiga laulab ta koos laulus "Suddenly".

Oma 2006. aasta albumis "Crossfade" Arash, DJ Aligator ja Shahkar Bineshpajoo tegid laulu Iraani jalgpallimeeskonnale 2006. aasta maailmameistrivõistluste jaoks.

Arash andis välja märtsis oma kolmanda albumi "Donya", kus ta teeb koostööd Shaggyga.

2009. aasta alguses avalikustati, et Aserbaidžaani esindavad 2009. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Arash ja Aysel Teymurzadeh. Laulu pealkiri on "Always".

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Remix-albumid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Ametlik koduleht

Fanpage