Antony Armstrong-Jones

Allikas: Vikipeedia
Antony Armstrong-Jones

Antony Armstrong-Jones, Snowdoni krahv (Antony Charles Robert Armstrong-Jones; sündinud 7. märtsil 1930 Londonis) on tuntud fotograaf, Emmy-võitjast dokumentalist ja printsess Margareti, kuninganna Elizabeth II noorema õe endine abikaasa.

Varane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Antony Armstrong-Jones sündis 7. märtsil 1930 Londonis. Tema isa, Ronald Owen Lloyd Armstrong-Jones (18991966) oli advokaat ja ema, Anne Messel (19021992) oli seltskonnadaam. Antony pärineb aristokraatlikust suguvõsast, kuid ei omanud enne abielu ühtegi tiitlit.

Ta õppis Etoni Kolledžis ja Cambridge'i ülikoolis. Pärast ülikooli lõpetamist töötas ta fotograafina, olles tegev moe-, disaini- ja teatrialal. Tema karjäär portreefotograafina sai tuult tiibadesse ning ta sai tuntuks oma kuninglike fotodega.

Esimene abielu[muuda | muuda lähteteksti]

26. veebruaril 1960 kihlus Armstrong printsess Margaretiga ning nad abiellusid 6. mail 1960 Westminster Abbey's. 1961 sai mehest Snowdoni krahv ja Linley viskont. Abielupaaril oli kaks last:

Abielu hakkas aga kiiresti lagunema, kuna krahvil ja krahvinnal olid vastakad iseloomud ning pikkade tööpäevade tõttu veetsid nad koos väga vähe aega. Abielu lõppes lahutusega 1978.

Teine abielu[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast lahutust abiellus Armstong 15. detsembril 1978 Lucy Mary Daviesega. Nende ainus laps, leedi Frances Armstrong-Jones sündis seitse kuud hiljem, 17. juulil 1979. See abielu lõppes kaks kümnendit hiljem, kui tuli välja, et mees oli kohtunud teiste naistega ning tal oli ka abielu ajal sündinud illegitiimne laps.

Hilisem elu[muuda | muuda lähteteksti]

Krahvi illegitiimne poeg, Jasper William Oliver Cable-Alexander sündis 30. aprillil 1998, tema ema oli Melanie Cable-Alexander, Country Life ajakirja toimetaja. Mehe armuke, kellega ta oli suhelnud kakskümmend aastat, Anne Hill, tegi 1. jaanuaril 1996 enesetapu.

1999 sai temast parun Armstrong-Jones.