Another One Bites the Dust

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Another One Bites the Dust" on Briti rokkbändi Queen laul. Laulu kirjutas Queeni basskitarrist John Deacon ja laul ilmus Queeni kaheksandal albumil "The Game" (1980).

Laulust sau ülemaailmne hitt, see oli kolm nädalat Ameerika Ühendriikide Billboard Hot 100 edetabelis esikohal. See oli ansambli teine singel, mis jõudis edetabelis esikohale.

John Deaconi bassiriff oli inspireeritud diskoansambli Chic laulust "Good Times".

Laulu kasutati ka filmi "Rocky III" esialgses versioonis enne asendamist Survivori lauluga "Eye of the Tiger".

Tagurpidi "sõnumid" laulus[muuda | muuda lähteteksti]

1980. aastate alguses oli "Another One Bites the Dust" üks populaarsemaid laule, mis kristlastest evangelistide sõnul väidetavalt sisaldas alateadlikke sõnumeid, mille nad leidsid laulu lõpust ettekerimisega. Kinnitati, et kui refrääni tagantpoolt ettepoole mängida, kuuleb sõnumeid nagu "Decide to smoke marijuana ("Vali marihuaana suitsetamine")", "It's fun to smoke marijuana ("Marihuaanat on lõbus suitsetada")", "Start to smoke marijuana ("Alusta marihuaana suitsetamist")". Hollywood Recordsi (Queeni praegune Ameerika plaadifirma) pressiesindaja ei nõustunud väitega, et laul sisaldab sellist sõnumit.

Laulu kasutus esmaabis[muuda | muuda lähteteksti]

Bassirifis on 110 lööki minutis ja esmaabi andes on soovitatav teha südamemassaaži tempos 100–120 vajutust minutis British Heart Foundationi andmete kohaselt.