Another One Bites the Dust

Allikas: Vikipeedia

"Another One Bites the Dust" on Briti rokkbändi Queen laul. Laulu kirjutas Queeni basskitarrist John Deacon ja laul ilmus Queeni kaheksandal albumil "The Game" (1980).

Laulust sai ülemaailmne hitt. See oli kolm nädalat Ameerika Ühendriikide Billboard Hot 100 edetabelis esikohal. See oli ansambli teine edetabelis esikohale jõudnud singel.

John Deaconi bassiriff oli inspireeritud diskoansambli Chic laulust "Good Times".

Laulu kasutati filmi "Rocky III" esialgses versioonis. Hiljem asendati see Survivori lauluga "Eye of the Tiger".

Tagurpidi "sõnumid" laulus[muuda | muuda lähteteksti]

Kristlastest evangelistid väitsid 1980. aastate alguses, et laul sisaldab alateadlikke sõnumeid, mida on võimalik tajuda seda tagurpidi mängides. Kinnitati, et laulu refrääni tagurpidi kuulates leiab sellest sõnumeid nagu "Decide to smoke marijuana ("Otsusta marihuaanat suitsetada")", "It's fun to smoke marijuana ("Marihuaanat suitsetada on lõbus")" ja "Start to smoke marijuana ("Alusta marihuaana suitsetamist")". Hollywood Recordsi (Queeni praegune Ameerika plaadifirma) pressiesindaja ei nõustunud nende süüdistustega. Sarnaseid väiteid esitati teistegi laulude kohta, kuid "Another One Bites the Dust" on süüdistatud lauludest üks tuntumaid.

Laulu kasutus esmaabis[muuda | muuda lähteteksti]

Esmaabi andes peab südamemassaaži tegema tempoga 100–120 vajutust minutis. Kuna "Another One Bites the Dust" bassirifi kiirus on 110 lööki minutis, siis on seda soovitatud esmaabis massaaži ühtlase tempo hoidmiseks.