Anna Zielińska

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Anna Zielińska (sündinud 1977 Poznańis) on poola viiuldaja.

Lõpetanud aastal 2001 Poznańi Muusikaakadeemia viiuli erialal. Esinenud nii solisti, kammer- kui ka orkestrimuusikuna.

Alates aastast 2000 on ta osalenud Baieri Raadio Orkestriakadeemia (Bayerische Rundfunk Orchesterakademie) töös Mstislav Rostropovitši juhatusel ning teinud kaasa Bayreuthi Lihavõttefestivali Orkestri (Eastern Festival Orchestra in Bayreuth), Jeunesses Musicales World Orchestra, RIAS Jugendorchesteri ja Nationaal Jeugd Orkesti projektides ning on tihedalt seotud Dresdeni Sümfoonikute tegevusega. Ta on olnud paljude poola heliloojate teoste esmaettekandjaks, salvestanud Poola Raadiole ja Televisioonile ning muudele Euroopa, Aasia ning Lõuna- ja Põhja-Ameerika raadiojaamadele ja plaadikompaniidele 6dB ja Deutsche Grammophon.

Solistina on ta osalenud paljudel festivalidel, nagu näiteks alates aastast 2004 Gelderse Muziek Zomer (Holland), Zda/erzenia (Bydgoszcz), Biennale (Lodz), In Progress (Centre for Contemporary Art Laznia), 3. rahvusvaheline Linux Audio Conference, ZKM Karlsruhe (Saksamaa), Musica Moderna (Lodz), Musica Electronica Nova (Wroclaw), Audio Art (Krakow), Festival Forfest (Kromeriz, Tšehhmaa), XV Festival de Musica Contemporanea Chilena (Santiago de Chile), MusicAhora (La Serena, Tšiili), Musica Polonica Nova (Wroclaw), Audio Art (Varssavi), 37. Festival International Musiques et Creations Electroniques "Synthese 2007" (Bourges, Prantsusmaa), Visiones Sonoras (Mexico, Morelia, Mehhiko).

Anna Zielinska eriliseks huviks on improvisatsiooniline muusika ja muusikaline improvisatsioon. Aastal 2001 oli ta saksa musikFabrik Ensemble stipendiaat ja osales Earle Browni avatud õpikojas Heekis. Aastal 2006 osales ta Chicago The Jazz Institute'i liikmete õpikodades. Tema loodav eksperimentaalne muusikalooming põhineb erinevatel heliallikatel. Ta on teinud koostööd Ernst Bieri, Marek Choloniewski, Hamid Drake'i, Roby Glodi, Frank Gratkowski, Izabella Gustowska, Krzysztof Herdzini, Cezary Konradi, Wojciech Kosma, Herb Robertsoni, Janusz Stolarski, Viktor Tothi, Mikolaj Trzaska, Wu Wei ja Tadeusz Wierzbickiga projektis "The Laboratory of Appearances". Ta on pälvinud Grand Prix Fama Festivalil Swinoujscies aastatel 2001 ja 2006 teatrilavastuste kaasautorina.

Hooajal 2003/04 andis ta kontserte kontserdisarjas "ElectromAnia Project", mille eesmärgiks on propageerida viiulit ja elektroakustilist muusikat, tuues esmaettekandele Poola ja muude maade heliloojate uusisteoseid.

Aastatel 2004 ja 2007 on ta pälvinud Poola Kultuuriministeeriumi stipendiumi.

Alates 2006. aastast on ta Poola Elektroakustilise Muusika Ühingu (Polish Society for Electroacoustic Music PSeMe) liige.