Andrew Tanenbaum

Allikas: Vikipeedia
Andrew S. Tanenbaum (2008)

Andrew Stuart Tanenbaum (sündinud 16. märtsil 1944 New Yorgis) on ameerika infotehnoloog.

Ta on UNIXi-laadse operatsioonisüsteemi MINIX autor. Ta kirjutas MINIX-i oma üliõpilastele õppeotstarbel ja avaldas selle 1987. Nimi tuleb sõnadest MINi-unIX. MINIX oli Linus Torvaldsile eeskujuks Linuxi loomisel 1991.

Tanenbaum sündis New Yorgis ja kasvas üles selle eeslinnas White Plainsis, kus lõpetas kohaliku keskkooli. Tema isapoolne vanaisa sündis Horostkivis, mis tänapäeval asub Ukrainas Ternopili oblastis.

Tanenbaum lõpetas 1966 Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi bakalaureusekraadiga füüsikas ja 1971 California Ülikooli Berkeleys doktorikraadiga astrofüüsikas.

1981. aasta paiku lõi Tanenbaum Amsterdami kompilaatorite tööriistakasti, mis toetas mitut programmeerimiskeelt ja võimaldas ühes keeles kirjutatud programme käivitada teiste keelte kompilaatoritel. Tanenbaum haldas seda kuni versioonini 5.5.

Ta õpetas Amsterdami Vabas Ülikoolis arvutite arhitektuuri ja operatsioonisüsteeme kuni 2014. aastani, mil temast sai emeriitprofessor. Ta on kirjutanud kogu maailmas tuntuks saanud õpikuid infotehnoloogia teemal[viide?].

2004 lõi ta saidi Electoral-vote.com, mis ennustab USA üleriigiliste valimiste võitjaid.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]