Allan Agrov

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Allan Agrov (sündinud 14. novembril 1982 Tallinnas) on eesti kirjanik, reklaamispetsialist ja laulja.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

2001. aastal lõpetas Agrov Tallinna Saksa Gümnaasiumi ning 2005. aastal Tallinna Ülikooli reklaami ja meedia erialal.

Kirjanduslik tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

2000. aastal kirjutas ta projekti "Euroopa Noored" raames ingliskeelse lühikirjutise teemal "Eesti noored teel Euroopasse" ("Estonian youths pound for Europe"), millega pälvis oma vanuserühmas Eesti Haridusministeeriumi tunnustuse ja eripreemia.

7. detsembril 2006 ilmus tema debüütromaan "Tõelisust peegeldavad silmad", mis on saadaval enamikus Eesti raamatukogudest. 12. oktoobril 2007 avaldati noorteromaani esimene peatükk Delfi Noorteka rubriigis "Lärm ja intriig", mis suurendas oluliselt raamatu populaarsust ja läbimüüki.

Tegevus lauljana[muuda | muuda lähteteksti]

2002. aastal osales Agrov telesaates "Fizz Superstaar".

2004. aastal kandideeris ta poistebändi FenoMen, mida plaanis luua produtsendifirma Mayor Arts Organizationi esindaja Reno Hekkonens, kes on aidanud rahva ette tuua Kerli Kõivu, Dave Bentoni ja Vaiko Epliku. Selle käigus andis ta koos Silver Laasi ja German Saarega Andri Maimetsale intervjuu, mis ilmus Postimehe lisas Arter.[1] Bänd ise jäi teadmata põhjustel loomata.

3. veebruaril 2007 osales Agrov telesaate "Eesti otsib superstaari" Tallinna eelvoorus. Võistlusel jõudis ta teatrivooruni. Samas poisterühmas oli ka Rolf Roosalu, kes samuti teatrivoorust edasi ei pääsenud.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Allan Agrovi koduleht