Alenka Gotar

Allikas: Vikipeedia
Alenka Gotar
Eurovisioon 2007
Eurovisioon 2007
Info
Sündinud 1977
Domžale, Sloveenia
Stiil(id) ooper
Hääleliik sopran

Alenka Gotar (sündinud 23. augustil 1977 Domžales) on Sloveenia ooperilaulja, sopran. Esindas Sloveeniat 2007. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Helsingis, kus esitas Andrej Babići laulu "Cvet z juga" ("Lilleõis lõunast", tõlgitud ka "Lõunalill"), laul saavutas 15. koha.

Muusikaline tegevus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Alenka Gotar õppis lastemuusikakoolis klaverit ja kitarri. Muusikaõpinguid jätkas Ljubljana Muusika- ja Balletikeskoolis, kus õppis Markos Bajuki juures laulmist. Pärast selle kooli lõpetamist 1996, õppis Šveitsis Baseli Muusikaakadeemias ja 1999 aastast Mozarteumis Salzburgis, kus õppis professor Lilian Sukise juures soololaulu ja ooperilaulu. Diplomi sai 2000 aastal. Täiendas lauluoskusi Maya Sunari-Biankini, Marjana Lipovšeki ja Alfred Burgstalleri juures. Magistrikraad 2006 aastast.

Alenka Gotar on Maribori Ooperiteatri solist, esineb ka Salzburgi ja Ljubljana teatrites. On esinenud koos kammerkooriga turneel Sloveenias, Austrias, Šveitsis, Saksamaal, Horvaatias ning Skandinaaviamaades.

Alenka Gotari repertuaar on mitmekülgne. Ta töötab ka muusikaõpetajana.


Rollid ooperites[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ljubljana Ooperimajas:

Salzburgis:

Festivalil Europäische Musikmonat 2001 aastal Baselis, laulis soprani osa Šveitsi helilooja Beata Gysinaini ooperis "Skamander". 2000 aastal töötas Alenka Gotar koos helilooja György Kurtagiga Šveitsi raadio DRC3 juures.

Saavutused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]