Aleksandr Dugin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Aleksandr Dugin (2018)

Aleksandr Geljevitš Dugin (vene keeles Александр Гельевич Дугин; sündinud 7. jaanuaril 1962 Moskvas) on vene filosoof, ideoloog, politoloog ja poliitik.

Dugin on kaasaegse traditsionalismi, eurasianismi ja natsionaalbolševismi üks peamisi ideolooge. Ta on olnud kolme neid suundi esindava poliitilise liikumise (Natsionaalbolševistlik Partei, Natsionaalbolševistlik Rinne ja Euraasia Partei) asutaja ja liider.

Ta on geopoliitika peamine edasiarendaja ja tutvustaja Venemaal. Tema teosel "Geopoliitika alused" ("Основы геополитики", 1997) on olnud väga suur mõju Venemaa poliitilisele ja sõjalisele eliidile ning seda kasutatakse õpikuna Venemaa Föderatsiooni Relvajõudude Kindralstaabi Sõjaväeakadeemias.

... Meie Euraasia ühiskonnas pole vabadus suurim väärtus. Ka inimelu pole suurim väärtus. Üksikisik pole kõige kõrgemaks väärtuseks. Ka varaline jõukus ei osutu täiuslikuks väärtuseks. Mitte keegi ei ütle, et need pole väärtused, kuid need pole kõige kõrgemad väärtused. Meie ühiskond ise tahab isalikku mudelit...[1]

Publikatsioone[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Aleksandr Dugin Venemaast filmis Russie: la nostalgie de l'empire

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Eduard Parhomenko. "Vene Heidegger ja Eesti iseseisvus: filosoofia algus kui geopoliitiline küsimus" // X Annual Estonian Philosophy Conference "Disagreements". 25.-27.09.2014, University of Tartu, Department of Philosophy. Abstracts, pp. 41-43. [1]