Alūksne raudteejaam

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Alūksne raudteejaam on raudteejaam Alūksne–Gulbene raudteel Alūksne piirkonnas Alūksnes aadressil Jāņkalna iela 52.

Raudteejaam on selle raudteeliini lõpp-peatus. Jaam asub Gulbene raudteejaamast 33 ja Riia jaamast 244 km kaugusel. Jaamas on kaks ooteplatvormi ja kolm teed. Raudteel kehtib oma peatusepõhine piletitariifide süsteem.[1]

Jaam rajati aastal 1903. Algselt kandis see nime Marienburga ja jäi Aluliina kihelkonda Aluliina mõisa maadele. Algne jaamahoone sarnanes Valka raudteejaama omaga. Teise maailmasõja ajal sealne jaamahoonestu suuremalt jaolt hävis; nii pärineb praegune jaamahoone sõjajärgsest ajast.[2] Varem järgnes Alūksne jaamale Alsviķi raudteejaam. Jaamast viib Hopa suunas edasi kolmesaja meetri pikkune demonteerimata raudteelõik.

Kuigi säilinud on 1939. aastal püstitatud elevaatorihoone ja mitmed puidust laohooned ning sealsetel teedel seisab veel kaubavaguneid, ei kasutata seda jaama enam kaubajaamana.[3]Jaama kasutatakse üksnes reisiliikluseks; päevas saabub Gulbenest kaks rongi.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 29. mai 2018. Vaadatud 26. mail 2018.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)
  2. T. Altbergs, K. Augustāne, I. Pētersone. Dzelzceļi Latvijā. R: Jumava, 2009, 114. lk. ISBN 978-9984-38-698-0
  3. "Arhiivikoopia". Originaali arhiivikoopia seisuga 2. november 2012. Vaadatud 26. mail 2018.{{netiviide}}: CS1 hooldus: arhiivikoopia kasutusel pealkirjana (link)

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev peatus
Icon train.svg
Raudteepeatus liinil Gulbene-Alūksne
Human-go-previous.svg Vējiņi
Train station.svg
Alūksne