Agustín Castilla-Ávila

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Agustín Castilla-Ávila (sündinud 15. juunil 1974 Jerez de la Fronteras) on Hispaania päritolu austria helilooja, kitarrist ja muusikateadlane.

Alustas muusikaõpinguid Jerez de la Fronteras konservatooriumis. Hiljem astus Sevilla kõrgemasse konservatooriumisse (Conservatorio Superior de Sevilla), omandades professor Josefina Calero juures kõrgema kitarrimängija diplomi (Titulo Superior de Guitarra). 1998. aastal pälvis ta esimese kitarristina Fundacion La Caixa-British Councili stipendiumi, et omandada magistrikraad Londoni muusikakolledžis kitarrist Carlos Bonelli juures. Hiljem siirdus ta Guildhalli muusikakooli aspirantuuri, kus ta omandas kitarristide Robert Brightmore'i, David Milleri ja helilooja Mathew Kingi juures õppides magistrikraadi. Seejärel jätkas õpinguid Mozarteumi ülikoolis Salzburgis professor Isabel Siewersi juures, õppides lisaks Arizona osariigi ülikoolis muusikadoktorantuuris kitarrist Frank Koonce juhendamisel. 2004. aastal alustas ta kompositsiooniõpinguid Adriana Hölszky ja Andre Ruschkowski juures Mozarteumis, lõpetades need magistrikraadiga Reinhard Febeli juures. Lisaks õppis ta kompositsiooni Aleksander Müllenbachi juures Luksemburgi Consevatoire'is. Kitarrimängijana on ta osalenud D. Russelli, M. Barrueco, A. Diazi, R. Ausseli, JL Rodrigo, J. Clerchi, J. Cardoso, Roland Dyensi ning heliloojana on ta osaelnud S. Sciarrino, K. Schwertsiki, D. Schnebeli, C. Halffteri, T. Marco, A. Posadase, J. Kaipaineni ja J. Tiensuu meistrikursustel ja töötubades.

Ta on esinenud soolokavadega, kammermuusikakollektiivides või orkestriga Hispaanias, Prantsusmaal, Suurbritannias, Itaalias, Šveitsis, Belgias, Saksamaal, Austrias, Soomes ja USAs. Heliloojana on ta osalenud IV ja V Bolivar Halli kitarrifestivalil Londoni, Guildhalli nüüdismuusika festivalil, Salzburgi keelpillifestivalil, Mozart Ante Portas Salzburgis, Lääne-Ida harmoonia sümpoosionil 2007, Halleini linna festivalil 2007, Rocník Medzinárodného Festivalil Banska Bystrica, IG heliloojate ööl Austrias, New Faces New Dances 2008 Salzburg, Austria mikrotonaalse muusika nädalal, Halleini rahvusvahelisel kitarrifestivalil, Sävellyspaja-Avanti! festivalil 2009, Hispaania õhtutel Peterburis, Expo-l 2010 Shanghais ja Santo ülikoolis Tomas Guitarra 2010.

1998. aastal, luuletaja Garcia Lorca sajanda juubeli tähistamise ajal, töötas ta koos teatriseltsiga Boardwalk Lorca näidendis “Verepulm”, kus ta sisaldas mõnda oma kompositsiooni. Samal aastal osales ta inglise filmis “Maestro”. Oma muusika lisas ta ka filmi “Du bist Perfect”. Kaks aastat juhtis ta Salzburgi Radiofabrikus kaasaegse muusika raadiosaadet “Die Nymphe”. 2007. aastal lõi ta muusika Salzburgi Kollegienkirche 300. aastapäevaks.

Alates 2009. aastast on ta Austrias mikrotonaalse muusika seltsi kunstiline nõustaja, kes on läbi viinud mikrotonaalse kitarri töötube ja seminare Escuela Reina Sofias Madridis, Peterburi konservatooriumis Venemaal, Guildhalli muusikakoolis Londonis, Yong Siew Tohi konservatooriumis Singapuris jne.

Teda on autasustatud Foret d'Orleansi festivalil (Prantsusmaa) ja festivalil Internacional de Velez-Malaga (Hispaania). Ta on olnud helilooja Austria valitsuses 2010. aastal. Tema muusikat on dirigeerinud D. Russell-Davies, S. Fontanelli, T. Ceccherini, J. Kalitzke (OENM-iga), Hannu Lintu (koos Avanti Kammerorkestriga), Alexis Soriano (koos S. Peterburi sümfooniaorkestriga), Hansjörg Schellenberger (koos Sinfónica de Sevilla), Konstantin Hiller ja C. Chamorro. Tema kompositsioone on ORF edastanud ja lindistanud Austrias. Ta avaldab oma muusika Doblinger Verlagile. Ta on kirjutanud erinevatele muusikakollektiividele; sealhulgas soolo, kammermuusika, orkester, teatrilavastused, koreograafiad ja kaks kammerooperit (“Adán de Eva”, mille tellis ja esitas El Cimarron Ensemble ning “Don Quijotes Dulcinea” Passau Festspiele 2010 tellimusel Saksamaal).

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]