Age of Empires II

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
"Age of Empires II: The Age of Kings"
Arendaja(d) Ensemble Studios
Väljaandja(d) Microsoft (PC ja Mac)
Konami (PS2)
Disainer(id) Bruce Shelley
Seeria Age of Empires
Mootor Genie Engine
Platvorm(id) Microsoft Windows, Mac OS, Playstation 2
Väljalaskeajad Windows, Mac OS
30. september 1999
PlayStation 2
2. november 2001
Windows (HD Edition)
9. aprill, 2013
Žanr strateegiamäng
Koduleht

"Age of Empires II: The Age of Kings" on ajalool põhinev reaalaja- ja strateegiamäng, mille arendusega tegeles Ensemble Studios ja andis välja Microsoft. Sarja "Age of Empires" teine mäng anti välja 1999. aastal Microsoft Windowsi ja Macintoshi operatsioonisüsteemidele. Aastal 2000 anti välja esimene uuendus "The Conquerors". 2001. aastal anti välja ka Playstation 2 versioon.

Aprillis 2013 anti Windowsile, Steami keskkonnale välja "Age of Empires II: HD Edition". HD-versioonis on nii originaalmäng, laiendused kui ka ajakohastatud graafika. Lisatud on ka Steam Workshopi abil uue, kasutajate tehtud sisu lisamise võimalus. 5. novembril 2015 lasi Microsoft välja veel ühe laienduse, "The African Kingdoms".

Definitive Edition[muuda | muuda lähteteksti]

14. novembril 2019 väljastas Microsoft Age of Empires II uusversiooni "Age of Empires II: Definitive Edition", uus mänguversioon sisaldas täiesti uuendatud 4K graafikat, võimaluts zoomida sisse ja välja mänguvaates. Lisaks juba originaalses Age of Empires II: The Age of Kings mängus ja selle lisas The Conquerors ja HD versiooni lisades The Forgotten, The African Kingdoms, Rise of the Rajas olnud sisule lisaks uus kampaania nimega The Last Khans ning neli uut tsivilisatsiooni: bulgaarlased, leedulased, tatarlased ja türgi rändrahvad.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Age of Empires Eesti infoportaal