Age of Conan: Hyborian Adventures

Allikas: Vikipeedia
Age of Conan: Hyborian Adventures
Arendaja(d) Funcom
Mootor DreamWorldi mootor™ kasutab SpeedTree tehnoloogiat
Viimane versioon 3.4.2
Platvorm(id) Microsoft Windows, Windows Vista, Xbox 360
Väljalaskeajad Windows
NA 20 mai, 2008
EU 23 mai, 2008

Xbox 360
2009

Žanr MMORPG
Süsteemi nõuded
[Soovitatud]
CPU: Core 2 Duo E6600 või kõrgem
CPU Speed: 2.4 GHz
System Ram: 2 GB
Operating System: Windows Vista
Drive Type: DVD Drive
Free Disk Space: 27 GB
Video Card: 512 MB DirectX 9.0c graafikakaart Shader 3.0 toetusega (NVIDIA GeForce 7900 GTX või kõrgem)
Video Card nõuded:
-Video Ram: 512 MB
-Video Card 3D Acceleration: Nõutav
-Video HW Transform & Lighting: Nõutav
-Vertex Shader Ver: Nõutav – 3.0
-Pixel Shader Ver: Nõutav – 3.0
Meedia DVD-ROM, Download, CD
Sisendseaded Klaviatuur/Hiir/Gamepad

Age of Conan (lühidalt AoC) on massiivne mängijatevaheline online rollimäng (MMORPG) mis on loodud Funcom-i [1] poolt ning mis on loodud lauaarvutile ja Xbox 360-le. Funcom-i poolseks lauaarvuti versiooni väljalaskeajaks on lubatud 23. mai 2008, Xbox-ile 2009. aasta lõpus. Age of Conan siseringi betatest algas juba 2006 suvel ning kinnise betatesti registreerimine avati 3. aprillil 2007. PC versiooni ettetellijatele on lubatud mänguserverid avada juba 17. mail 2008.

"Hyborian Adventures" on esimene omanäoline arvutimäng Age of Conan-i seeriast millele plaanitakse tulevikus välja anda ka laienduspakette. Age of Conan-i tegevus toimub Robert E. Howardi [2] poolt 1932. aastal väljamõeldud Hyboriani fantaasiaajastul. Age of Conan-i tegevuspaigaks on Hyboriani kuningriigi territoorium ning toimumisajaks on üks aasta pärast sündmusi, mida kajastas Howard oma novellis "Conan" ja "The Hour of the Dragon". Hyborian Adventures-i väljalaskmisega tähistatakse Conani kaubamärgi 76. aastat.

Nagu paljud teised MMO mängud on ka sellel igakuine mänguaeg tasuline. Ametlikul lehel lubatakse, et iga mängija saab sisuliselt üksikmängijana ennast arendada kuni 20. tasemeni (inglise keeles level) täiesti tasuta. Iga mängija saab mängu alustades 30 tasuta mängupäeva ning see aeg algab alates esimesest mängu sisenemisest. Age of Conan-i mänguajakaart maksab $29.99 kahe kuu eest (või $14.99 kuus) mis peaks olema nn. standard MMO mängude kuutasu.

Ülevaade[muuda | muuda lähteteksti]

2003. aastal alustati massilise mängijatevahelise online märuli rollimängu "Age of Conan: Hyborian Adventures"-i arendamist. "Age of Conan: Hyborian Adventures" põhineb Robert E. Howardi lool "Conan the Cimmerian", mille Howard kirjutas 30-date lõpus. Mäng toetab arvuti ja Xbox 360 platvorme. Mängu arendajaks on Funcom, kes on olnud arendajaks ka sellisele MMORPG mängule nagu Anarchy Online ja põnevusmängule The Longest Journey. Funcom nimetab oma uut loomet kesk-traditsionaalseks MMORPG-ks ning eelistab kasutada žanri nimena "online action RPG" ehk siis online märuli rollimäng. Põhjenduseks tuuakse välja just see, et mängus puudub traditsiooniline kliki ja hotkey süsteem, vaid kasutatakse uuendusliku täiendatud võimalustega võitlussüsteemi.[3]

Esimesel sisenemisel Hyboria maailma avastate, et mäng on jagatud kaheks erinevaks tasandiks. Esimese osana on mängijal võimalus valida, kas ta soovib mängida üksinda või koos teiste mängijatega. Öösel on mäng nii-öelda üksikmängijale (singelplayer) ja päeval toimub mitmikmäng (multiplayer). Ümberlülitamine ühelt teisele käib onnis magades (koduonn). Terve esimese osa tegevus toimub saarel mille nimeks on Tortage. Kui sa jõuad 20. tasemeni, on sul lubatud saarelt lahkuda ning edasi toimub mäng juba teises osas ehk multiplayeri osas kus mängitakse koos teiste mängijatega. Online-maailm lubab tulla dünaamiline, kuna mängijad võivad luua gilde (mängijate kogukondi), vallutada erinevaid alasid ja püstitada ka erinevaid linnasid mis võivad sattuda aeg-ajalt NPC tüüpi inimeste rünnaku alla.

Algselt pidi Tortage osa olema täiel määral singelplayer, kuid selles osas muudeti meelt.

Üheks põhilisemaks atraktsiooniks "Age of Conan"-i juures peetakse "Real Combat" süsteemi, mis lubab endisest suuremat mängija kaasamist just võitlusmomentides. Mängija võimuses on suunata oma tegelase lööke kuues erinevas suunas. Funcom lubab, et seda süsteemi on lihtne omandada ka kogenumatel vanema põlvkonna MMORPG mänguritel, kes on harjunud kliki ja oota võitlussüsteemiga. Uue süsteemi kasutmiseks on vaikimisi määratud mängijale klaviatuuril 5 klahvi: 1, 2, 3, Q ja E. Lisaks on lisatud lahingurivistuse süsteem, mis peaks mängijaid abistama näiteks saduldatud võitluses (mounted combat) ning mis kasutab samuti "Real Combati" süsteemi.

Funcom lubab ka luua mängule sisuosa, mis on mõeldud just kõrgeimal tasemel olevatele mängijatele (nn. end game) ning väidetavalt lubatakse mängus kiiremat leveldamise protsessi. Samuti lubas Funcom säilitada graafilise poole mida Robert E. Howard on kirjeldanud oma raamatus. AoC-le määrati vanusepiiranguks „Täiskasvanutele“.

Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

Tegelased Tegelased luuakse Age of Conan-is kasutaja kontos ning need salvestatakse koos kasutajakonto andmetega online-andmebaasi. Tegelasi, mis on loodud mingis konkreetses serveris, ei saa kasutada teistes serverites. Kuid Funcomil on plaanis tulevikus luua serverite vaheline ületoomise teenus. Mängijad saavad oma äranägemuse järgi luua endale isikupärase virtuaalse väljanägemise Hyboria maailmas. Tegelase loomisel on mängijal võimalik valida kolme mängitava rassi vahel. Kuulduste kohaselt võidakse lisada tuleviku laiendustega uusi rasse. Iga rassi esindajate hulgas on 3 erinevat tüüpi tegelasi. Kõigi rasside peale kokku on olemas 4 erinevat tüüpi.

Aquilonian Cimmerian Stygian
Rogue
 • Assassin
 • Ranger
 • Barbarian
Rogue
 • Ranger
 • Barbarian
Rogue
 • Assassin
 • Ranger
Priest
 • Priest of Mitra
Priest
 • Bear Shaman
Priest
 • Tempest of Set
Soldier
 • Guardian
 • Dark Templar
 • Conqueror
Soldier
 • Guardian
 • Dark Templar
 • Conqueror
Mage
 • Necromancer
 • Herald of Xotli
 • Demonologist

Autasud[muuda | muuda lähteteksti]

Senini on Funcom kahel korral esitlenud Age of Conan: Hyborian Adventuresi Electronic Entertainment Expo-l (E3) ja on saanud erinevaid aukirju kriitikutelt. Alljärgnevalt on välja toodud mõned aukirjad.

E3 2005

 1. GameSpot Editors' Choice Winner
 2. IGN.com Runner-Up Best of E3
 3. GamersInfo.Net Editors' Choice
 4. Gamezone Best of E3 Award

E3 2006

 1. GameSpot Editors' Choice Winner
 2. IGN.com Best of E3 Winner
 3. GameSpy: MMO Game of Show
 4. Yahoo! Games Best MMOG

E3 2007

 1. IGN.com Best of E3 Winner
 2. GameTrailers Best RPG Nominee
 3. WarCry MMO of the Show Nominee
 4. GC 2007: Best online game

2008

 1. MMORPG.com Most anticipated game of 2007

Välisviide[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]