Aet Annist

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Aet Annist (sündinud 6. mail 1973) on Eesti sotsiaalantropoloog (doktorikraad University College London, 2007).

Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna vanemteadur. Teinud uurimistööd ETF Mobilitase järeldoktorina; varem töötanud õppejõuna Bristoli Ülikoolis, Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis, Tartu Ülikooli Õigusinstituudis, Slaavi ja Ida-Euroopa uuringute instituudis (Londoni Ülikool), Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonnas ja Eesti Sisekaitse Akadeemias. Uurimistöö puudutab transnatsionaalset migratsiooni, muutusi arenguideoloogiates, maaelu sidusust ja pärandkultuuri institutsionaliseerimist; varem uurinud noorte kujutamist meedias ning kuritegevust Eestis, sh inimkaubandust ja muutusi prostitutsiooni meediakuvandis.

On kirjutanud Sirbi sotsiaaliaosasse igakuist kolumni "Kuulab maad" (2006-2011); arvamuslugusid mitmetesse Eesti meediaväljaannetesse.

Ta on esimese eestikeelse antropoloogilise uurimuse "Otsides kogukonda sotsialismijärgses keskuskülas. Arenguantropoloogiline uurimus" (Tallinna Ülikooli Kirjastus 2011)[1][2] autor ja esimese eesti autoritega originaalõpiku "Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia" toimetaja (koos Maarja Kaaristoga, Tallinna Ülikooli Kirjastus 2017).

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ajaloolane Anne-Sirje Annist oli tema ema.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tigasson, Külli-Riin 2011. Anti-"Tõde ja õigus" Vikerkaar Nr. 10-11 http://www.vikerkaar.ee/index1.php?page=Arhiiv&a_act=article&a_number=5361
  2. Jõesaar, Tuuli 2011. Kohustuslik kirjandus igale eestlasele. Eesti Päevaleht, 9. sept. http://www.epl.ee/news/kultuur/kohustuslik-kirjandus-igale-eestlasele.d?id=57433930

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]