Aet Annist

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Aet Annist 2021. aasta Arvamusfestivalil

Aet Annist (sündinud 6. mail 1973) on Eesti sotsiaalantropoloog.

Ta lõpetas 1995. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna sotsioloogia osakonna. Doktorikraadi sai University College Londonist 2007. aastal.

On olnud Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna ja Tallinna Ülikooli Humanitaarinstituudi vanemteadur. Teinud uurimistööd ETF Mobilitase järeldoktorina; varem töötanud õppejõuna Bristoli Ülikoolis, Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis, Tartu Ülikooli Õigusinstituudis, Slaavi ja Ida-Euroopa uuringute instituudis (Londoni Ülikool), Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonnas ja Eesti Sisekaitse Akadeemias.

Uurimistöö puudutab kliimahirmu sotsiaalseid aspekte, muutusi arenguideoloogiates, maaelu sidusust ja pärandkultuuri institutsionaliseerimist; varem uurinud transnatsionaalset migratsiooni, noorte kujutamist meedias ning kuritegevust Eestis, sh inimkaubandust ja muutusi prostitutsiooni meediakuvandis.

On kirjutanud Sirbi sotsiaaliaosasse igakuist kolumni "Kuulab maad" (2006-2011); arvamuslugusid mitmetesse Eesti meediaväljaannetesse.

Ta on esimese eestikeelse antropoloogilise uurimuse "Otsides kogukonda sotsialismijärgses keskuskülas. Arenguantropoloogiline uurimus" (Tallinna Ülikooli Kirjastus 2011)[1][2] autor ja esimese eesti autoritega originaalõpiku "Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia" toimetaja koos Maarja Kaaristoga (Tallinna Ülikooli Kirjastus 2017).

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Tema ema oli ajaloolane Anne-Sirje Annist.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Külli-Riin Tigasson. Anti-"Tõde ja õigus". Vikerkaar 10-11/ 2011
  2. Tuuli Jõesaar. Kohustuslik kirjandus igale eestlasele. Eesti Päevaleht, 9. september 2011

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]