Aet Annist

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Aet Annist (sündinud 6. mail 1973) on Eesti sotsiaalantropoloog (doktorikraad University College London, 2007).

Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna ja Tallinna Ülikooli Humanitaarinstituudi vanemteadur. Teinud uurimistööd ETF Mobilitase järeldoktorina; varem töötanud õppejõuna Bristoli Ülikoolis, Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis, Tartu Ülikooli Õigusinstituudis, Slaavi ja Ida-Euroopa uuringute instituudis (Londoni Ülikool), Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonnas ja Eesti Sisekaitse Akadeemias. Uurimistöö puudutab kliimahirmu sotsiaalseid aspekte, muutusi arenguideoloogiates, maaelu sidusust ja pärandkultuuri institutsionaliseerimist; varem uurinud transnatsionaalset migratsiooni, noorte kujutamist meedias ning kuritegevust Eestis, sh inimkaubandust ja muutusi prostitutsiooni meediakuvandis.

On kirjutanud Sirbi sotsiaaliaosasse igakuist kolumni "Kuulab maad" (2006-2011); arvamuslugusid mitmetesse Eesti meediaväljaannetesse.

Ta on esimese eestikeelse antropoloogilise uurimuse "Otsides kogukonda sotsialismijärgses keskuskülas. Arenguantropoloogiline uurimus" (Tallinna Ülikooli Kirjastus 2011)[1][2] autor ja esimese eesti autoritega originaalõpiku "Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia" toimetaja (koos Maarja Kaaristoga, Tallinna Ülikooli Kirjastus 2017).

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ajaloolane Anne-Sirje Annist oli tema ema.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Tigasson, Külli-Riin 2011. Anti-"Tõde ja õigus" Vikerkaar Nr. 10-11 http://www.vikerkaar.ee/index1.php?page=Arhiiv&a_act=article&a_number=5361
  2. Jõesaar, Tuuli 2011. Kohustuslik kirjandus igale eestlasele. Eesti Päevaleht, 9. sept. http://www.epl.ee/news/kultuur/kohustuslik-kirjandus-igale-eestlasele.d?id=57433930

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]