A. Le Coqi Õllemuuseum

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

A. Le Coqi Õllemuuseum asub Tartus A. Le Coqi õlletehase territooriumil aadressil Laulupeo pst 15.

Muuseum avati 1. juulil 2003 õlletehase 1898. aastal valminud linnasetornis. Aprillis 2022 avati muuseumis uus interaktiivne püsiekspositsioon "Õllemaailm", mida saab külastada nii omal käel kui ka giidiga.

Ekspositsioon jutustab maailma ja Eesti õlletegemisest alates muinas-Egiptuse õllekultuurist kuni tänapäevani. Õlle lugu hargneb lahti ajatunnelis, mis kõrvutab mineviku pöördelisi sündmusi õlle ajalooga ning kus saab näha ja kogeda õlle muutumist ajas. Lisaks saab muuseumis põhjalikult vaadelda ja ka nuusutada õlle igat koostisosa ning tutvuda samm-sammult õlle valmistamise protsessiga algusest lõpuni.

Eraldi ala on muuseumis pühendatud Eesti vanima joogitootja A. Le Coqi üle 200-aastane kujunemisteele. Muuseumist leiab ka ühe maailma vanima säilinud õlle – enam kui 150 aastat tagasi toodetud, merehuku üle elanud ja praeguseni säilinud pudeli A. Le Coq Imperial Extra Double Stouti.

Külastuse lõpus saab nautida õlut või limonaadi muuseumi baaris.

Muuseumi juures tegutseb ka kingipood, kust leiab ligi 200 erinevat meenekingitust, sh. A. Le Coqi sümboolikaga õlleklaase ning riide- ja tarbeesemeid.

A. Le Coqi õllemuuseum
Vanim õllepudel A. Le Coqi Õllemuuseumis.jpg
A. Le Coqi Õllemuuseumi välisvaade.jpg
A. Le Coqi kingipood.jpg
A. Le Coqi Õllemuuseumi sisevaade.jpg
A. Le Coqi Õllemuuseum.jpg

Tugikirjandus[muuda | muuda lähteteksti]