2021. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Biathlon pictogram.svg 2021. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlused
Korraldaja: Flag of Slovenia.svg  SloveeniaPokljuka
<: Anterselva 2020 Oberhof 2023 :>
Pokljuka talispordikeskus

2021. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlused toimusid Sloveenias Pokljukas 9.-21. veebruarini

4. septembril 2016. aastal võitis Tjumen Venemaalt (25 häält) Moldovas Chisinaus toimunud IBU 12. kongressil Pokljukat (13 häält) ja Nové Městot (11 häält) hääletuses ja pidi korraldama 2021. aasta maailmameistrivõistlused. Anterselva loobus 2021. aasta meistrivõistluste pakkumisest enne hääletust, kuna võideti varem 2020. aasta MM-i võistluste korraldamise valimised.

Vahetult enne 2017. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi Hochfilzenis, Austrias, sundis IBU Venemaad dopinguskandaali tõttu andma tagasi õigused võistluste korraldamiseks pärast 2018. aasta taliolümpiamänge Pyeongchangis, Lõuna-Koreas.

9. septembril 2018. aastal, IBU kongressi ajal, nimetati Pokljuka 2021. aasta maailmameistrivõistluste korraldajaks ilma alternatiivita 49–1 häälega.

Läbiotsimine IBU peakorteris ja häälte ostmise väide[muuda | muuda lähteteksti]

Austria föderaalne kriminaalpolitseiamet tegi läbiotsimise IBU peakorteri ruumides Salzburgis 10. aprillil 2018. aastal. Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA) teatel oli reidi, mis viidi läbi koostöös Norra politsei ja Interpoliga, dopinguga seotud. Eriti uuriti seda president Anders Bessebergi ja peasekretäri Nicole Reschi suhtes.

Venemaa dopingukeeld[muuda | muuda lähteteksti]

9. detsembril 2019. aastal keelustas Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) Venemaale neljaks aastaks kogu rahvusvahelise spordi, pärast seda, kui leiti, et Venemaa on rikkunud laboriandmeid, mille ta WADA-le 2019. aasta jaanuaris esitas. Venemaa antidopinguagentuuri ametikoht keelustatakse. Keelu tagajärjel kavatseb WADA lubada individuaalselt dopingu kontrolli läbinud Venemaa sportlastel osaleda 2021. – 2022. aasta maailmameistrivõistlustel ja 2022. aasta suveolümpiamängudel neutraalse lipu all, nagu toimus 2018. aasta taliolümpiamängudel, kuid neil ei lubata võistelda riiklikult. Neutraalse lipu pealkiri tuleb veel kindlaks määrata; WADA vastava kontrollikomisjoni juht Jonathan Taylor teatas, et ROK ei saa kasutada "Venemaa olümpiasportlasi" (OAR) nagu 2018. aastal, rõhutades, et neutraalseid sportlasi ei saa kujutada konkreetse riigi esindajatena. Hiljem esitas Venemaa WADA otsuse peale apellatsiooni spordi arbitraažikohtule (CAS). Pärast apellatsioonkaebuse läbivaatamist otsustas CAS 17. detsembril 2020. aastal vähendada keeldu, mille WADA oli Venemaale määranud. Selle asemel, et keelata Venemaal spordiürituste korraldamine, lubas CAS Venemaal osaleda olümpiamängudel ja muudel rahvusvahelistel võistlustel, kuid kahe aasta jooksul ei saa võistkond kasutada Venemaa nime, lippu ega hümni ning peab end esitama kui "Neutraalne sportlane" "või" Neutraalne meeskond ". Otsus ei luba võistkonnavormidel kuvada "Venemaa" logot ning kasutada vormiriietuses Venemaa lipuvärve.

Võistluste ajakava[muuda | muuda lähteteksti]

 Aeg  Kohalik ajakava(UTC +1)
Ala ↓ Kuupäev→
T K N R L P E T K Ń R L p
9.02 10.02 11.02 12.02 13.02 14.02 15.02 16.02 17.02 18.02 19.02 20.02 21.02
Veebruer 2021
Ava- ja lõputseremooniad
Mehed
Individuaaldistants 20 km 14:30
Sprint 10 km 14:30
Jälitussõit 12,5 km 13:15
Ühisstart 15 km 15:15
Meeskonna teatevõistlus 4x7,5 km 15:00
Naised
Individuaaldistants 15 km 12:05
Sprint 7,5 km 14:30
Jälitussõit10 km 15:30
Ühisstart 12,5 km 12:30
Naiskonna teatevõistlus 4x6 km 11:45
Segavõistlused
Segateatevõistlus 4x7,5 15:00
Segapaaristeatevõistlus 6 + 7,5 km 15:15

Tulemused[muuda | muuda lähteteksti]

Mehed[muuda | muuda lähteteksti]

Sprint 10 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 6 Martin Ponsiluoma Rootsi Rootsi 24.41,1 0 (0+0)
Hõbe 62 Simon Desthieux Prantsusmaa Prantsusmaa 24.52,3 0 (0+0) + 11,2
Pronks 33 Émilien Jacquelin Prantsusmaa Prantsusmaa 24.54,0 1 (0+1) + 12,9
4. 59 Johannes Dale Norra Norra 25.03,5 1 (0+1) + 22,4
5. 28 Johannes Thingnes Bø Norra Norra 25.03,6 2 (2+0) + 22,5
6. 16 Quentin Fillon Maillet Prantsusmaa Prantsusmaa 25.05,0 1 (1+0) + 23,9
7. 9 Sturla Holm Lægreid Norra Norra 25.06,8 0 (0+0) + 25,7
8. 26 Sebastian Samuelsson Rootsi Rootsi 25.07,8 1 (0+1) + 26,7
...
43. 61 Rene Zahkna Eesti Eesti 26.29,3 0 (0+0) + 1.48,2
90. 90 Raido Ränkel Eesti Eesti 28.21,9 4 (2+2) + 3.40,8
92. 1 Kalev Ermits Eesti Eesti 28.22,4 3 (1+2) + 3.41,3

Kuupäev: 12. veebruar
Osavõtjaid: 104
Riike: 35
Maailmameister 2020: Flag of Russia.svg Aleksandr Loginov

Ametlikud tulemused

Jälitussõit 12,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Start Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 3 Émilien Jacquelin Prantsusmaa Prantsusmaa 0.13 31.22,1 0 (0+0+0+0)
Hõbe 8 Sebastian Samuelsson Rootsi Rootsi 0.27 31:29.4 0 (0+0+0+0) + 7,3
Pronks 5 Johannes Thingnes Bø Norra Norra 0.23 31:30.2 2 (0+1+1+0) + 8,1
4. 6 Quentin Fillon Maillet Prantsusmaa Prantsusmaa 0.24 31:54.6 2 (0+0+0+2) + 32,5
5. 2 Simon Desthieux Prantsusmaa Prantsusmaa 0.11 32:04.0 1 (0+0+0+1) + 41,9
6. 7 Sturla Holm Lægreid Norra Norra 0.26 32:20.0 1 (0+0+1+0) + 57,9
7. 10 Eduard Latõpov RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 0.33 32:57.2 2 (0+0+1+1) + 1.35,1
8. 20 Artem Pryma Ukraina Ukraina 1.02 33:22.7 3 (0+1+2+0) + 2.00,6
...
40. 43 Rene Zahkna Eesti Eesti 1.48 36.05,2 2 (0+1+1+0) + 4.43,1

Kuupäev: 14. veebruar
Osavõtjaid: 60 võistlejat
Riike: 24
Maailmameister 2020: Flag of France.svg Émilien Jacquelin

Ametlikud tulemused

Individuaaldistants 20 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 66 Sturla Holm Lægreid Norra Norra 49.27,6 0 (0+0+0+0)
Hõbe 61 Arnd Peiffer Saksamaa Saksamaa 49.44,5 0 (0+0+0+0) + 16,9
Pronks 21 Johannes Dale Norra Norra 50.08.5 1 (0+1+0+0) + 40,9
4. 15 Quentin Fillon Maillet Prantsusmaa Prantsusmaa 50.40,5 2 (1+0+1+0) + 1.12,9
5. 28 Johannes Thingnes Bø Norra Norra 50.41,1 2 (0+1+0+1) + 1.13,5
6. 96 Said Karimulla Khalili RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 51.12,9 0 (0+0+0+0) +1.45,3
7. 19 Simon Eder Austria Austria 51.27,3 1 (0+1+0+0) + 1.59,7
8. 49 Benedikt Doll Saksamaa Saksamaa 51.34,5 2 (1+1+0+0) + 2.06,9
...
33. 50 Rene Zahkna Eesti Eesti 54.09,7 1 (0+0+0+1) + 4.42,1
76. 72 Robert Heldna Eesti Eesti 57.09,4 4 (2+2+0+0) + 7.41,8
94. 22 Kalev Ermits Eesti Eesti 1:00.44,4 8 (3+1+3+1) + 11.16,8

Kuupäev: 17. veebruar
Osavõtjaid: 101
Riike: 34
Maailmameister 2020: Flag of France.svg Martin Fourcade

Ametlikud tulemused

Teatevõistlus 4x7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 1 Norra Norra
Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
1:12.27,4
18.03,3
18.13,6
17.37,4
18.33,1
0+2 0+6
0+1 0+1
0+0 0+3
0+1 0+0
0+0 0+2
Hõbe 5 Rootsi Rootsi
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
1:13.00,5
18.51,4
18.12,2
18.07,6
17.49,3
0+6 0+1
0+3 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
0+0 0+0
+ 33,1
Pronks 4 RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL
Said Karimulla Khalili
Matvei Eliseev
Aleksander Loginov
Eduard Latõpov
1:13.18,3
18.39,7
18.08,3
18.05,8
18.24,5
0+2 0+3
0+2 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
+ 50,9
4. 2 Prantsusmaa Prantsusmaa
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
1:13.29,4
18.26,1
18.37,6
18.07,0
18.18,7
0+1 1+10
0+0 0+3
0+1 1+3
0+0 0+1
0+0 0+3
+ 1.02,0
5. 8 Ukraina Ukraina
Bogdan Tsõmbal
Dmõtro Pidrutšnõi
Artem Prima
Anton Dudšenko
1:13.40,1
18.48,5
17.42,6
18.11,9
18.57,1
0+3 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
+ 1.12,7
6. 6 Itaalia Itaalia
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
1:14.02,9
18.27,5
18.01,8
18.40,9
18.52,7
0+2 2+12
0+0 0+3
0+2 0+3
0+0 1+3
0+0 1+3
+ 1.35,5
7. 3 Saksamaa Saksamaa
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
1:14.10,6
19.26,3
18.35,2
18.04,9
18.04,2
0+2 0+2
0+1 0+2
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
+ 1.43,2
8. 13 Sloveenia Sloveenia
Miha Dovžan
Jakov Fak
Rok Tršan
Alex Cisar
1:14.11,7
18.47,2
17.56,0
18.31,4
18.57,1
0+4 0+4
0+1 0+3
0+0 0+1
0+1 0+0
0+2 0+0
+ 1.44,3
...
21. 17 Eesti Eesti
Rene Zahkna
Robert Heldna
Kalev Ermits
Raido Ränkel
-
20:07.5
19:36.2
1+7 0+4
1+3 0+0
0+1 0+1
0+2 0+3


Kuupäev: 20. veebruar
Osavõtjaid: 27 võistkonda
Maailmameister 2019: Prantsusmaa Prantsusmaa
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet

Ametlikud tulemused




































Kolmandat vahetust sõitnud Kalev Ermitsa püüdis kinni
Norra ankrumees Vetle Sjaastad Christiansen, misjärel
võeti Eesti rajalt maha.

Ühisstart 15 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 3 Sturla Holm Lægreid Norra Norra 36.27,2 1 (0+0+0+1)
Hõbe 8 Johannes Dale Norra Norra 36.37,4 2 (0+1+1+0) + 10,2
Pronks 9 Quentin Fillon Maillet Prantsusmaa Prantsusmaa 36.40,0 2 (1+1+0+0) + 12,8
4. 14 Simon Eder Austria Austria 36.50,3 1 (0+0+0+1) + 23,1
5. 12 Jakov Fak Sloveenia Sloveenia 36.57,2 1 (0+0+0+1) + 30.0
6. 10 Tarjei Bø Norra Norra 37.00,5 2 (0+1+0+1) + 33,3
7. 11 Lukas Hofer Itaalia Itaalia 37.06,9 2 (0+1+0+1) + 39,7
8. 7 Johannes Thingnes Bø Norra Norra 37.12,6 5 (2+0+2+1) + 45,4

Kuupäev: 21. veebruar
Osavõtjaid: 30
Riike: 14
Maailmameister 2020: Flag of Norway.svg Johannes Thingnes Bø

Ametlikud tulemused

Naised[muuda | muuda lähteteksti]

Sprint 7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 18 Tiril Eckhoff Norra Norra 21.18,7 0 (0+0)
Hõbe 23 Anaïs Chevalier-Bouchet Prantsusmaa Prantsusmaa 21.30,7 1 (0+1) + 12,0
Pronks 24 Hanna Sola Valgevene Valgevene 21.33,1 0 (0+0) + 14,4
4. 7 Denise Herrmann Saksamaa Saksamaa 21.41,0 1 (0+1) + 22,3
5. 35 Lisa Vittozzi Itaalia Itaalia 21.56,4 0 (0+0) + 37,7
6. 11 Marte Olsbu Røiseland Norra Norra 22.02,2 2 (0+2) + 43,5
7. 16 Lena Häcki Šveits Šveits 22.08,2 1 (0+1) + 49,5
8. 15 Franziska Preuss Saksamaa Saksamaa 22.09,1 1 (0+1) + 50,4
...
32. 10 Johanna Talihärm Eesti Eesti 23.11,0 3 (1+2) + 1.52,3
45. 50 Tuuli Tomingas Eesti Eesti 23.35,7 2 (1+1) + 2.17,0
83. 87 Regina Oja Eesti Eesti 25.23,4 4 (2+2) + 4.04,7

Kuupäev: 13. veebruar
Osavõtjaid: 99
Riike: 31
Maailmameister 2020: Flag of Norway.svg Marte Olsbu Røiseland

Ametlikud tulemused

Jälitussõit 10 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Start Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 1 Tiril Eckhoff Norra Norra 0.00 30.38,1 2 (1+0+1+0)
Hõbe 9 Lisa Theresa Hauser Austria Austria 0.51 30.55,4 1 (1+0+0+0) + 17,3
Pronks 2 Anaïs Chevalier-Bouchet Prantsusmaa Prantsusmaa 0.12 31.11,1 2 (0+1+1+0) + 33,0
4. 20 Dorothea Wierer Itaalia Itaalia 1.22 31.23,3 0 (0+0+0+0) + 45,2
5. 8 Franziska Preuss Saksamaa Saksamaa 0.50 31.27,4 2 (0+0+2+0) + 49,3
6. 12 Vanessa Hinz Saksamaa Saksamaa 1.09 31.43,2 0 (0+0+0+0) + 1.05,1
7. 11 Olena Pidrušna Ukraina Ukraina 1.05 31.52,0 0 (0+0+0+0) + 1.13,9
8. 4 Denise Herrmann Saksamaa Saksamaa 0.22 31.54,4 3 (1+0+0+2) + 1.16,3
...
33. 32 Johanna Talihärm Eesti Eesti 1.52 34.06,9 4 (1+2+0+1) + 3.28,8
59. 45 Tuuli Tomingas Eesti Eesti 2.17 37.23,6 4 (0+0+2+2) + 6.45,5

Kuupäev: 14. veebruar
Osavõtjaid: 60 võistlejat
Riike: 24
Maailmameister 2020: Flag of Italy.svg Dorothea Wierer

Ametlikud tulemused

Individuaaldistants 15 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 39 Markéta Davidová Tšehhi Tšehhi 42.27,7 0 (0+0+0+0)
Hõbe 22 Hanna Öberg Rootsi Rootsi 42.55,6 1 (0+0+1+0) + 27,9
Pronks 56 Ingrid Landmark Tandrevold Norra Norra 43.31,7 1 (0+1+0+0) + 1.04,0
4. 25 Lisa Hauser Austria Austria 44.19,9 2 (0+0+0+2) + 1.52,2
5. 93 Svetlana Mironova RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 44.33,5 2 (0+0+1+1) + 2.05,8
6. 67 Selina Gasparin Šveits Šveits 44.37,3 2 (1+0+0+1) + 2.09,6
7. 12 Franziska Preuss Saksamaa Saksamaa 44.42,1 2 (0+1+0+1) + 2.14,4
8. 97 Irene Cadurisch Šveits Šveits 44.42,9 1 (0+0+0+1) + 2.15,2
...
30. 6 Johanna Talihärm Eesti Eesti 46.09,4 2 (1+1+0+0) + 3.41,7
62. 72 Regina Oja Eesti Eesti 48.44,5 3 (0+1+2+0) + 6.16,8
75. 53 Tuuli Tomingas Eesti Eesti 49.47,1 4 (1+0+1+2) + 7.19,4

Kuupäev: 16. veebruar
Osavõtjaid: 97
Riike: 30
Maailmameister 2020: Flag of Sweden.svg Dorothea Wierer

Ametlikud tulemused

Teatevõistlus 4x6 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 5 Norra Norra
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Ida Lien
Marte Olsbu Røiseland
1:10.39,0
17.24,6
17.18,7
18.05,6
17.50,1
0+11
0+0 0+1
0+2 0+1
0+1 0+2
0+3 0+1
Hõbe 1 Saksamaa Saksamaa
Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuss
1:10.47,8
17.26,4
18.17,5
17.48,4
17.15,5
0+5
0+0 0+0
0+2 0+0
0+3 0+0
0+0 0+0
+ 8,8
Pronks 8 Ukraina Ukraina
Anastasija Merkušina
Juliia Džima
Darja Blaško
Olena Pidrušna
1:10.48,2
17.30,2
17.38,5
18.03,4
17.36,1
0+7
0+1 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
0+0 0+2
+ 9,2
4. 6 Valgevene Valgevene
Irina Krjuko
Dzinara Alimbekava
Hanna Sola
Elena Krušinkina
1:11.07,8
17.48,6
17.19,8
17.49,5
18.09,9
0+8
0+2 0+0
0+0 0+0
0+1 0+2
0+2 0+1
+ 28,8
5. 3 Rootsi Rootsi
Johanna Skottheim
Linn Persson
Elvira Öberg
Hanna Öberg
1:11.26,9
18.06,1
17.41,0
17.54,3
17.45,5
0+9
0+1 0+2
0+3 0+0
0+2 0+0
0+1 0+0
+ 47,9
6. 14 Poola Poola
Kinga Zbylut
Monika Hojnisz-Staręga
Kamila Żuk
Anna Mąka
1:11.31,1
17.49,0
17.20,1
17.49,7
18.32,3
0+6
0+0 0+1
0+0 0+0
0+1 0+1
0+1 0+2
+ 52,1
7. 9 Austria Austria
Dunja Zdouc
Katharina Innerhofer
Julia Schwaiger
Lisa Hauser
1:11.43,3
18.05,2
17.48.5
18.07,2
17.42,4
0+15
0+3 0+2
0+2 0+3
0+1 0+1
0+2 0+1
+ 1.04,3
8. 2 Prantsusmaa Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier-Bouchet
Chloé Chevalier
Julia Simon
1:11.54,2
17.35,2
17.39,9
18.17,9
18.21,2
0+5
0+0 0+0
0+0 0+1
0+1 0+0
0+2 0+1
+ 1.15,2
...
17. 16 Eesti Eesti
Regina Oja
Johanna Talihärm
Tuuli Tomingas
Kadri Lehtla
1:16.36,8
19.13,9
18.32,7
19.05,3
19.44,9
0+11
0+3 0+2
0+0 0+2
0+1 0+2
0+0 0+1
+ 5.57,8


Kuupäev: 20. veebruar
Osavõtjaid: 24 võistkonda
Maailmameister 2020: Norra Norra
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland

Ametlikud tulemused

Ühisstart 12,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 4 Lisa Theresa Hauser Austria Austria 36.05,7 0 (0+0+0+0)
Hõbe 7 Ingrid Landmark Tandrevold Norra Norra 36.27,4 1 (0+0+1+0) + 21,7
Pronks 1 Tiril Eckhoff Norra Norra 36.28,7 3 (1+0+1+1) + 23,0
4. 8 Marte Olsbu Røiseland Norra Norra 36.29,3 1 (0+1+0+0) + 23,6
5. 24 Lisa Vittozzi Itaalia Itaalia 36.54,6 1 (1+0+0+0) + 48,9
6. 10 Franziska Preuss Saksamaa Saksamaa 36.58,3 2 (1+0+1+0) + 52,6
7. 5 Hanna Öberg Rootsi Rootsi 37.03,4 2 (1+0+1+0) + 57,7
8. 9 Dorothea Wierer Itaalia Itaalia 37.11,0 3 (1+0+1+1) + 1.05,3

Kuupäev: 21. veebruar
Osavõtjaid: 30
Riike: 15
Maailmameister 2020: Flag of Norway.svg Marte Olsbu Røiseland

Ametlikud tulemused

Segavõistlused[muuda | muuda lähteteksti]

Segateatevõistlus 4x7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 2 Norra Norra
Sturla Holm Lægreid
Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
1:20.19,3
18:36.5
18:21.3
21:37.6
21:43.9
0+4 0+7
0+0 0+1
0+1 0+1
0+2 0+2
0+1 0+3
Hõbe 11 Austria Austria
David Komatz
Simon Eder
Dunja Zdouc
Lisa Theresa Hauser
1:20.46,3
19.02,2
18.59,4
21.31,5
21.13,2
0+1 0+1
0+01 0+0
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
+ 27,0
Pronks 13 Rootsi Rootsi
Sebastian Samuelsson
Martin Ponsiluoma
Linn Persson
Hanna Öberg
1:20.49,9
19.04,3
18.56,7
21.31,5
21.17,4
0+3 0+5
0+0 0+2
0+01 0+2
0+0 0+1
0+2 0+0
+ 30,6
4. 10 Ukraina Ukraina
Artem Pryma
Dmõtro Pidrutšnõi
Yuliia Dzhima
Olena Pidrušna
1:20.50,4
18.45,8
19.07,4
21.21,5
21.35,7
0+3 0+5
0+1 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
0+0 0+3
+ 31,1
5. 3 Prantsusmaa Prantsusmaa
Émilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
Anaïs Chevalier-Bouchet
Julia Simon
1:21.05,5
18.36,3
19.00,7
22.13,6
21.14,9
0+6 1+4
0+2 0+0
0+2 0+01
0+1 1+3
0+1 0+0
+ 46,2
6. 7 Itaalia Itaalia
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Dorothea Wierer
Lisa Vittozzi
1:21.18,2
19.32,6
19.05,6
21.36,2
21.03,8
0+3 0+3
0+2 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
0+1 0+0
+ 58,9
7. 5 Saksamaa Saksamaa
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Denise Herrmann
Franziska Preuss
1:21.24,2
19.34,2
19.05,5
21.24,8
21.19,7
0+2 0+9
0+1 0+3
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+2
+ 1.04,9
8. 15 Kanada Kanada
Christian Gow
Scott Gow
Nadia Moser
Emma Lunder
1:22.25,3
18.46,7
19.06,8
22.54,5
21.37,3
0+1 0+5
0+0 0+1
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+0
+ 2.06,0
...
19. 16 Eesti Eesti
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Johanna Talihärm
Tuuli Tomingas
1:25.25,6
19.35,2
20.34,4
23.08,2
22.07,8
0+2 0+6
0+0 0+1
0+0 0+2
0+2 0+2
0+0 0+1
+ 5.06,3


Kuupäev: 10. veebruar
Osavõtjaid: 27 võistkonda
Maailmameister 2020: Norra Norra
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø

Ametlikud tulemused

Segapaaristeatevõistlus 6 + 7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 1 Prantsusmaa Prantsusmaa
Antonin Guigonnat,
Julia Simon,
Antonin Guigonnat
Julia Simon
36.42,4
7.56,9
8.37,3
7.43,3
12.24,9
0+3 0+2
0+2 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+1
Hõbe 3 Norra Norra
Johannes Thingnes Bø,
Tiril Eckhoff,
Johannes Thingnes Bø,
Tiril Eckhoff
36.45,2
7.46,3
8.48,1
7.59,4
12.11,4
0+5 0+4
0+1 0+2
0+1 0+1
0+3 0+1
0+0 0+0
+ 2,8
Pronks 2 Rootsi Rootsi
Sebastian Samuelsson,
Hanna Öberg,
Sebastian Samuelsson,
Hanna Öberg
37.05,0
7.56,2
8.44,1
7.47,9
12.36,8
0+4 0+4
0+2 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
0+2 0+1
+ 22,6
4. 14 Ukraina Ukraina
Artem Prima,
Darja Blashko,
Artem Prima,
Darja Blashko
37.18,3
7.57,4
8.44,4
7.51,7
12.44,8
0+1 0+2
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
+ 35,9
5. 7 Itaalia Itaalia
Lukas Hofer,
Dorothea Wierer,
Lukas Hofer,
Dorothea Wierer
37.37,6
7.42,3
8.44,9
7.55,2
13.15,2
0+1 1+5
0+0 0+1
0+0 0+0
0+1 0+1
0+0 1+3
+ 55,2
6. 8 Austria Austria
Simon Eder,
Lisa Hauser,
Simon Eder,
Lisa Hauser
37.45,9
7.41,8
8.52,1
8.12,2
12.59,8
0+2 1+5
0+0 0+0
0+1 0+0
0+1 0+2
0+0 1+3
+ 1.03,5
7. 4 Saksamaa Saksamaa
Erik Lesser,
Franziska Preuss,
Erik Lesser,
Franziska Preuss
38.03,6
8.12,6
9.14,9
7.55,1
12.41,0
0+5 1+5
0+1 1+3
0+2 0+2
0+1 0+0
0+1 0+0
+ 1:21.2
8. 6 Kanada Kanada
Christian Gow,
Emma Lunder,
Christian Gow,
Emma Lunder
38.06,8
7.56,6
9.11,6
7.57,2
13.01,4
0+3 0+3
0+0 0+2
0+1 0+1
0+0 0+0
0+2 0+0
+ 1.24,4
...
10. 17 Eesti Eesti
Rene Zahkna,
Johanna Talihärm,
Rene Zahkna,
Johanna Talihärm
38.38,8
7.57,9
9.51,3
8.07,3
12.42,3
1+6 0+1
0+2 0+0
1+3 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
+ 1.56,4

Kuupäev: 18. veebruar
Osavõtjaid: 56
Riike: 28
Maailmameister 2020: Norra Norra
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø

Ametlikud tulemused

Medalivõitjad[muuda | muuda lähteteksti]

  • Mehed
    Lõpptulemus pärast seitset võistlust
Koht Sportlane Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Flag of Norway.svg Sturla Holm Lægreid 4 0 0 4
2. Flag of Norway.svg Johannes Thingnes Bø 2 1 1 4
3. Flag of Sweden.svg Martin Ponsiluoma 1 1 1 3
4. Flag of France.svg Émilien Jacquelin 1 0 1 2
5. Flag of France.svg Antonin Guigonnat 1 0 0 1
Flag of Norway.svg Tarjei Bø 1 0 0 1
Flag of Norway.svg Vetle Sjåstad Christiansen 1 0 0 1
8. Flag of Sweden.svg Sebastian Samuelsson 0 2 2 4
9. Flag of Norway.svg Johannes Dale 0 1 1 2
10. Flag of Austria.svg Simon Eder 0 1 0 1
Flag of Austria.svg David Komatz 0 1 0 1
Flag of France.svg Simon Desthieux 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Arnd Peiffer 0 1 0 1
Flag of Sweden.svg Jesper Nelin 0 1 0 1
Flag of Sweden.svg Peppe Femling 0 1 0 1
15. RBU Team flag (2021 WCh).svg Said Karimulla Khalili 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg Aleksander Loginov 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg Matvei Jelissejev 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg Eduard Latõpov 0 0 1 1
Flag of France.svg Quentin Fillon Maillet 0 0 1 1
  • Naised
    Lõpptulemus pärast seitset võistlust
Koht Sportlane Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Flag of Norway.svg Tiril Eckhoff 4 1 1 6
02 Flag of Norway.svg Marte Olsbu Røiseland 2 0 0 2
3. Flag of Austria.svg Lisa Hauser 1 2 0 3
4. Flag of Norway.svg Ingrid Landmark Tandrevold 1 1 1 3
5. Flag of the Czech Republic.svg Markéta Davidová 1 0 0 1
Flag of France.svg Julia Simon 1 0 0 1
Flag of Norway.svg Ida Lien 1 0 0 1
8. Flag of Sweden.svg Hanna Öberg 0 1 2 3
9. Flag of France.svg Anaïs Chevalier-Bouchet 0 1 1 2
10. Flag of Austria.svg Dunja Zdouc 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Denise Herrmann 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Janina Hettich 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Vanessa Hinz 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Franziska Preuss 0 1 0 1
15. Flag of Sweden.svg Linn Persson 0 0 1 1
Flag of Belarus.svg Hanna Sola 0 0 1 1
Flag of Ukraine.svg Darja Blaško 0 0 1 1
Flag of Ukraine.svg Olena Pidrušna 0 0 1 1
Flag of Ukraine.svg Anastassija Merkušina 0 0 1 1
Flag of Ukraine.svg Julija Džima 0 0 1 1

Medalid[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra Norra 7 3 4 14
2. Prantsusmaa Prantsusmaa 2 2 3 7
3. Rootsi Rootsi 1 3 2 6
4. Austria Austria 1 2 0 3
5. Tšehhi Tšehhi 1 0 0 1
6. Saksamaa Saksamaa 0 2 0 2
7. Valgevene Valgevene 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 0 0 1 1
Ukraina Ukraina 0 0 1 1
Kokku 9 riiki 12 12 12 36

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]