2021. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlused

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Biathlon pictogram.svg 2021. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlused
Korraldaja: Sloveenia  SloveeniaPokljuka
<: Anterselva 2020 Oberhof 2023 :>
Pokljuka talispordikeskus

2021. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlused toimusid Sloveenias Pokljukas 9.-21. veebruarini

4. septembril 2016. aastal võitis Tjumen Venemaalt (25 häält) Moldovas Chisinaus toimunud IBU 12. kongressil Pokljukat (13 häält) ja Nové Městot (11 häält) hääletuses ja pidi korraldama 2021. aasta maailmameistrivõistlused. Anterselva loobus 2021. aasta meistrivõistluste pakkumisest enne hääletust, kuna võideti varem 2020. aasta MM-i võistluste korraldamise valimised.

Vahetult enne 2017. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi Hochfilzenis, Austrias, sundis IBU Venemaad dopinguskandaali tõttu andma tagasi õigused võistluste korraldamiseks pärast 2018. aasta taliolümpiamänge Pyeongchangis, Lõuna-Koreas.

9. septembril 2018. aastal, IBU kongressi ajal, nimetati Pokljuka 2021. aasta maailmameistrivõistluste korraldajaks ilma alternatiivita 49–1 häälega.

Läbiotsimine IBU peakorteris ja häälte ostmise väide[muuda | muuda lähteteksti]

Austria föderaalne kriminaalpolitseiamet tegi läbiotsimise IBU peakorteri ruumides Salzburgis 10. aprillil 2018. aastal. Maailma Antidopingu Agentuuri (WADA) teatel oli reidi, mis viidi läbi koostöös Norra politsei ja Interpoliga, dopinguga seotud. Eriti uuriti seda president Anders Bessebergi ja peasekretäri Nicole Reschi suhtes.

Venemaa dopingukeeld[muuda | muuda lähteteksti]

9. detsembril 2019. aastal keelustas Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) Venemaale neljaks aastaks kogu rahvusvahelise spordi, pärast seda, kui leiti, et Venemaa on rikkunud laboriandmeid, mille ta WADA-le 2019. aasta jaanuaris esitas. Venemaa antidopinguagentuuri ametikoht keelustatakse. Keelu tagajärjel kavatseb WADA lubada individuaalselt dopingu kontrolli läbinud Venemaa sportlastel osaleda 2021. – 2022. aasta maailmameistrivõistlustel ja 2022. aasta suveolümpiamängudel neutraalse lipu all, nagu toimus 2018. aasta taliolümpiamängudel, kuid neil ei lubata võistelda riiklikult. Neutraalse lipu pealkiri tuleb veel kindlaks määrata; WADA vastava kontrollikomisjoni juht Jonathan Taylor teatas, et ROK ei saa kasutada "Venemaa olümpiasportlasi" (OAR) nagu 2018. aastal, rõhutades, et neutraalseid sportlasi ei saa kujutada konkreetse riigi esindajatena. Hiljem esitas Venemaa WADA otsuse peale apellatsiooni spordi arbitraažikohtule (CAS). Pärast apellatsioonkaebuse läbivaatamist otsustas CAS 17. detsembril 2020. aastal vähendada keeldu, mille WADA oli Venemaale määranud. Selle asemel, et keelata Venemaal spordiürituste korraldamine, lubas CAS Venemaal osaleda olümpiamängudel ja muudel rahvusvahelistel võistlustel, kuid kahe aasta jooksul ei saa võistkond kasutada Venemaa nime, lippu ega hümni ning peab end esitama kui "Neutraalne sportlane" "või" Neutraalne meeskond ". Otsus ei luba võistkonnavormidel kuvada "Venemaa" logot ning kasutada vormiriietuses Venemaa lipuvärve.

Võistluste ajakava[muuda | muuda lähteteksti]

 Aeg  Kohalik ajakava(UTC +1)
Ala ↓ Kuupäev→
T K N R L P E T K Ń R L p
9.02 10.02 11.02 12.02 13.02 14.02 15.02 16.02 17.02 18.02 19.02 20.02 21.02
Veebruer 2021
Ava- ja lõputseremooniad
Mehed
Individuaaldistants 20 km 14:30
Sprint 10 km 14:30
Jälitussõit 12,5 km 13:15
Ühisstart 15 km 15:15
Meeskonna teatevõistlus 4x7,5 km 15:00
Naised
Individuaaldistants 15 km 12:05
Sprint 7,5 km 14:30
Jälitussõit10 km 15:30
Ühisstart 12,5 km 12:30
Naiskonna teatevõistlus 4x6 km 11:45
Segavõistlused
Segateatevõistlus 4x7,5 15:00
Segapaaristeatevõistlus 6 + 7,5 km 15:15

Tulemused[muuda | muuda lähteteksti]

Mehed[muuda | muuda lähteteksti]

Sprint 10 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 6 Martin Ponsiluoma  Rootsi 24.41,1 0 (0+0)
Hõbe 62 Simon Desthieux  Prantsusmaa 24.52,3 0 (0+0) + 11,2
Pronks 33 Émilien Jacquelin  Prantsusmaa 24.54,0 1 (0+1) + 12,9
4. 59 Johannes Dale  Norra 25.03,5 1 (0+1) + 22,4
5. 28 Johannes Thingnes Bø  Norra 25.03,6 2 (2+0) + 22,5
6. 16 Quentin Fillon Maillet  Prantsusmaa 25.05,0 1 (1+0) + 23,9
7. 9 Sturla Holm Lægreid  Norra 25.06,8 0 (0+0) + 25,7
8. 26 Sebastian Samuelsson  Rootsi 25.07,8 1 (0+1) + 26,7
...
43. 61 Rene Zahkna  Eesti 26.29,3 0 (0+0) + 1.48,2
90. 90 Raido Ränkel  Eesti 28.21,9 4 (2+2) + 3.40,8
92. 1 Kalev Ermits  Eesti 28.22,4 3 (1+2) + 3.41,3

Kuupäev: 12. veebruar
Osavõtjaid: 104
Riike: 35
Maailmameister 2020: Venemaa Aleksandr Loginov

Ametlikud tulemused

Jälitussõit 12,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Start Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 3 Émilien Jacquelin  Prantsusmaa 0.13 31.22,1 0 (0+0+0+0)
Hõbe 8 Sebastian Samuelsson  Rootsi 0.27 31:29.4 0 (0+0+0+0) + 7,3
Pronks 5 Johannes Thingnes Bø  Norra 0.23 31:30.2 2 (0+1+1+0) + 8,1
4. 6 Quentin Fillon Maillet  Prantsusmaa 0.24 31:54.6 2 (0+0+0+2) + 32,5
5. 2 Simon Desthieux  Prantsusmaa 0.11 32:04.0 1 (0+0+0+1) + 41,9
6. 7 Sturla Holm Lægreid  Norra 0.26 32:20.0 1 (0+0+1+0) + 57,9
7. 10 Eduard Latõpov RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 0.33 32:57.2 2 (0+0+1+1) + 1.35,1
8. 20 Artem Pryma  Ukraina 1.02 33:22.7 3 (0+1+2+0) + 2.00,6
...
40. 43 Rene Zahkna  Eesti 1.48 36.05,2 2 (0+1+1+0) + 4.43,1

Kuupäev: 14. veebruar
Osavõtjaid: 60 võistlejat
Riike: 24
Maailmameister 2020: Prantsusmaa Émilien Jacquelin

Ametlikud tulemused

Individuaaldistants 20 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 66 Sturla Holm Lægreid  Norra 49.27,6 0 (0+0+0+0)
Hõbe 61 Arnd Peiffer  Saksamaa 49.44,5 0 (0+0+0+0) + 16,9
Pronks 21 Johannes Dale  Norra 50.08.5 1 (0+1+0+0) + 40,9
4. 15 Quentin Fillon Maillet  Prantsusmaa 50.40,5 2 (1+0+1+0) + 1.12,9
5. 28 Johannes Thingnes Bø  Norra 50.41,1 2 (0+1+0+1) + 1.13,5
6. 96 Said Karimulla Khalili RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 51.12,9 0 (0+0+0+0) +1.45,3
7. 19 Simon Eder  Austria 51.27,3 1 (0+1+0+0) + 1.59,7
8. 49 Benedikt Doll  Saksamaa 51.34,5 2 (1+1+0+0) + 2.06,9
...
33. 50 Rene Zahkna  Eesti 54.09,7 1 (0+0+0+1) + 4.42,1
76. 72 Robert Heldna  Eesti 57.09,4 4 (2+2+0+0) + 7.41,8
94. 22 Kalev Ermits  Eesti 1:00.44,4 8 (3+1+3+1) + 11.16,8

Kuupäev: 17. veebruar
Osavõtjaid: 101
Riike: 34
Maailmameister 2020: Prantsusmaa Martin Fourcade

Ametlikud tulemused

Teatevõistlus 4x7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 1  Norra
Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
1:12.27,4
18.03,3
18.13,6
17.37,4
18.33,1
0+2 0+6
0+1 0+1
0+0 0+3
0+1 0+0
0+0 0+2
Hõbe 5  Rootsi
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
1:13.00,5
18.51,4
18.12,2
18.07,6
17.49,3
0+6 0+1
0+3 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
0+0 0+0
+ 33,1
Pronks 4 RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL
Said Karimulla Khalili
Matvei Eliseev
Aleksander Loginov
Eduard Latõpov
1:13.18,3
18.39,7
18.08,3
18.05,8
18.24,5
0+2 0+3
0+2 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
+ 50,9
4. 2  Prantsusmaa
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
1:13.29,4
18.26,1
18.37,6
18.07,0
18.18,7
0+1 1+10
0+0 0+3
0+1 1+3
0+0 0+1
0+0 0+3
+ 1.02,0
5. 8  Ukraina
Bogdan Tsõmbal
Dmõtro Pidrutšnõi
Artem Prima
Anton Dudšenko
1:13.40,1
18.48,5
17.42,6
18.11,9
18.57,1
0+3 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
+ 1.12,7
6. 6  Itaalia
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
1:14.02,9
18.27,5
18.01,8
18.40,9
18.52,7
0+2 2+12
0+0 0+3
0+2 0+3
0+0 1+3
0+0 1+3
+ 1.35,5
7. 3  Saksamaa
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
1:14.10,6
19.26,3
18.35,2
18.04,9
18.04,2
0+2 0+2
0+1 0+2
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
+ 1.43,2
8. 13  Sloveenia
Miha Dovžan
Jakov Fak
Rok Tršan
Alex Cisar
1:14.11,7
18.47,2
17.56,0
18.31,4
18.57,1
0+4 0+4
0+1 0+3
0+0 0+1
0+1 0+0
0+2 0+0
+ 1.44,3
...
21. 17  Eesti
Rene Zahkna
Robert Heldna
Kalev Ermits
Raido Ränkel
-
20:07.5
19:36.2
1+7 0+4
1+3 0+0
0+1 0+1
0+2 0+3


Kuupäev: 20. veebruar
Osavõtjaid: 27 võistkonda
Maailmameister 2019:  Prantsusmaa
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet

Ametlikud tulemused




































Kolmandat vahetust sõitnud Kalev Ermitsa püüdis kinni
Norra ankrumees Vetle Sjaastad Christiansen, misjärel
võeti Eesti rajalt maha.

Ühisstart 15 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 3 Sturla Holm Lægreid  Norra 36.27,2 1 (0+0+0+1)
Hõbe 8 Johannes Dale  Norra 36.37,4 2 (0+1+1+0) + 10,2
Pronks 9 Quentin Fillon Maillet  Prantsusmaa 36.40,0 2 (1+1+0+0) + 12,8
4. 14 Simon Eder  Austria 36.50,3 1 (0+0+0+1) + 23,1
5. 12 Jakov Fak  Sloveenia 36.57,2 1 (0+0+0+1) + 30.0
6. 10 Tarjei Bø  Norra 37.00,5 2 (0+1+0+1) + 33,3
7. 11 Lukas Hofer  Itaalia 37.06,9 2 (0+1+0+1) + 39,7
8. 7 Johannes Thingnes Bø  Norra 37.12,6 5 (2+0+2+1) + 45,4

Kuupäev: 21. veebruar
Osavõtjaid: 30
Riike: 14
Maailmameister 2020: Norra Johannes Thingnes Bø

Ametlikud tulemused

Naised[muuda | muuda lähteteksti]

Sprint 7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 18 Tiril Eckhoff  Norra 21.18,7 0 (0+0)
Hõbe 23 Anaïs Chevalier-Bouchet  Prantsusmaa 21.30,7 1 (0+1) + 12,0
Pronks 24 Hanna Sola  Valgevene 21.33,1 0 (0+0) + 14,4
4. 7 Denise Herrmann  Saksamaa 21.41,0 1 (0+1) + 22,3
5. 35 Lisa Vittozzi  Itaalia 21.56,4 0 (0+0) + 37,7
6. 11 Marte Olsbu Røiseland  Norra 22.02,2 2 (0+2) + 43,5
7. 16 Lena Häcki  Šveits 22.08,2 1 (0+1) + 49,5
8. 15 Franziska Preuss  Saksamaa 22.09,1 1 (0+1) + 50,4
...
32. 10 Johanna Talihärm  Eesti 23.11,0 3 (1+2) + 1.52,3
45. 50 Tuuli Tomingas  Eesti 23.35,7 2 (1+1) + 2.17,0
83. 87 Regina Oja  Eesti 25.23,4 4 (2+2) + 4.04,7

Kuupäev: 13. veebruar
Osavõtjaid: 99
Riike: 31
Maailmameister 2020: Norra Marte Olsbu Røiseland

Ametlikud tulemused

Jälitussõit 10 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Start Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 1 Tiril Eckhoff  Norra 0.00 30.38,1 2 (1+0+1+0)
Hõbe 9 Lisa Theresa Hauser  Austria 0.51 30.55,4 1 (1+0+0+0) + 17,3
Pronks 2 Anaïs Chevalier-Bouchet  Prantsusmaa 0.12 31.11,1 2 (0+1+1+0) + 33,0
4. 20 Dorothea Wierer  Itaalia 1.22 31.23,3 0 (0+0+0+0) + 45,2
5. 8 Franziska Preuss  Saksamaa 0.50 31.27,4 2 (0+0+2+0) + 49,3
6. 12 Vanessa Hinz  Saksamaa 1.09 31.43,2 0 (0+0+0+0) + 1.05,1
7. 11 Olena Pidrušna  Ukraina 1.05 31.52,0 0 (0+0+0+0) + 1.13,9
8. 4 Denise Herrmann  Saksamaa 0.22 31.54,4 3 (1+0+0+2) + 1.16,3
...
33. 32 Johanna Talihärm  Eesti 1.52 34.06,9 4 (1+2+0+1) + 3.28,8
59. 45 Tuuli Tomingas  Eesti 2.17 37.23,6 4 (0+0+2+2) + 6.45,5

Kuupäev: 14. veebruar
Osavõtjaid: 60 võistlejat
Riike: 24
Maailmameister 2020: Itaalia Dorothea Wierer

Ametlikud tulemused

Individuaaldistants 15 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 39 Markéta Davidová  Tšehhi 42.27,7 0 (0+0+0+0)
Hõbe 22 Hanna Öberg  Rootsi 42.55,6 1 (0+0+1+0) + 27,9
Pronks 56 Ingrid Landmark Tandrevold  Norra 43.31,7 1 (0+1+0+0) + 1.04,0
4. 25 Lisa Hauser  Austria 44.19,9 2 (0+0+0+2) + 1.52,2
5. 93 Svetlana Mironova RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 44.33,5 2 (0+0+1+1) + 2.05,8
6. 67 Selina Gasparin  Šveits 44.37,3 2 (1+0+0+1) + 2.09,6
7. 12 Franziska Preuss  Saksamaa 44.42,1 2 (0+1+0+1) + 2.14,4
8. 97 Irene Cadurisch  Šveits 44.42,9 1 (0+0+0+1) + 2.15,2
...
30. 6 Johanna Talihärm  Eesti 46.09,4 2 (1+1+0+0) + 3.41,7
62. 72 Regina Oja  Eesti 48.44,5 3 (0+1+2+0) + 6.16,8
75. 53 Tuuli Tomingas  Eesti 49.47,1 4 (1+0+1+2) + 7.19,4

Kuupäev: 16. veebruar
Osavõtjaid: 97
Riike: 30
Maailmameister 2020: Rootsi Dorothea Wierer

Ametlikud tulemused

Teatevõistlus 4x6 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 5  Norra
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Ida Lien
Marte Olsbu Røiseland
1:10.39,0
17.24,6
17.18,7
18.05,6
17.50,1
0+11
0+0 0+1
0+2 0+1
0+1 0+2
0+3 0+1
Hõbe 1  Saksamaa
Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuss
1:10.47,8
17.26,4
18.17,5
17.48,4
17.15,5
0+5
0+0 0+0
0+2 0+0
0+3 0+0
0+0 0+0
+ 8,8
Pronks 8  Ukraina
Anastasija Merkušina
Juliia Džima
Darja Blaško
Olena Pidrušna
1:10.48,2
17.30,2
17.38,5
18.03,4
17.36,1
0+7
0+1 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
0+0 0+2
+ 9,2
4. 6  Valgevene
Irina Krjuko
Dzinara Alimbekava
Hanna Sola
Elena Krušinkina
1:11.07,8
17.48,6
17.19,8
17.49,5
18.09,9
0+8
0+2 0+0
0+0 0+0
0+1 0+2
0+2 0+1
+ 28,8
5. 3  Rootsi
Johanna Skottheim
Linn Persson
Elvira Öberg
Hanna Öberg
1:11.26,9
18.06,1
17.41,0
17.54,3
17.45,5
0+9
0+1 0+2
0+3 0+0
0+2 0+0
0+1 0+0
+ 47,9
6. 14  Poola
Kinga Zbylut
Monika Hojnisz-Staręga
Kamila Żuk
Anna Mąka
1:11.31,1
17.49,0
17.20,1
17.49,7
18.32,3
0+6
0+0 0+1
0+0 0+0
0+1 0+1
0+1 0+2
+ 52,1
7. 9  Austria
Dunja Zdouc
Katharina Innerhofer
Julia Schwaiger
Lisa Hauser
1:11.43,3
18.05,2
17.48.5
18.07,2
17.42,4
0+15
0+3 0+2
0+2 0+3
0+1 0+1
0+2 0+1
+ 1.04,3
8. 2  Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier-Bouchet
Chloé Chevalier
Julia Simon
1:11.54,2
17.35,2
17.39,9
18.17,9
18.21,2
0+5
0+0 0+0
0+0 0+1
0+1 0+0
0+2 0+1
+ 1.15,2
...
17. 16  Eesti
Regina Oja
Johanna Talihärm
Tuuli Tomingas
Kadri Lehtla
1:16.36,8
19.13,9
18.32,7
19.05,3
19.44,9
0+11
0+3 0+2
0+0 0+2
0+1 0+2
0+0 0+1
+ 5.57,8


Kuupäev: 20. veebruar
Osavõtjaid: 24 võistkonda
Maailmameister 2020:  Norra
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland

Ametlikud tulemused

Ühisstart 12,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Sortlane Riik Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 4 Lisa Theresa Hauser  Austria 36.05,7 0 (0+0+0+0)
Hõbe 7 Ingrid Landmark Tandrevold  Norra 36.27,4 1 (0+0+1+0) + 21,7
Pronks 1 Tiril Eckhoff  Norra 36.28,7 3 (1+0+1+1) + 23,0
4. 8 Marte Olsbu Røiseland  Norra 36.29,3 1 (0+1+0+0) + 23,6
5. 24 Lisa Vittozzi  Itaalia 36.54,6 1 (1+0+0+0) + 48,9
6. 10 Franziska Preuss  Saksamaa 36.58,3 2 (1+0+1+0) + 52,6
7. 5 Hanna Öberg  Rootsi 37.03,4 2 (1+0+1+0) + 57,7
8. 9 Dorothea Wierer  Itaalia 37.11,0 3 (1+0+1+1) + 1.05,3

Kuupäev: 21. veebruar
Osavõtjaid: 30
Riike: 15
Maailmameister 2020: Norra Marte Olsbu Røiseland

Ametlikud tulemused

Segavõistlused[muuda | muuda lähteteksti]

Segateatevõistlus 4x7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 2  Norra
Sturla Holm Lægreid
Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
1:20.19,3
18:36.5
18:21.3
21:37.6
21:43.9
0+4 0+7
0+0 0+1
0+1 0+1
0+2 0+2
0+1 0+3
Hõbe 11  Austria
David Komatz
Simon Eder
Dunja Zdouc
Lisa Theresa Hauser
1:20.46,3
19.02,2
18.59,4
21.31,5
21.13,2
0+1 0+1
0+01 0+0
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
+ 27,0
Pronks 13  Rootsi
Sebastian Samuelsson
Martin Ponsiluoma
Linn Persson
Hanna Öberg
1:20.49,9
19.04,3
18.56,7
21.31,5
21.17,4
0+3 0+5
0+0 0+2
0+01 0+2
0+0 0+1
0+2 0+0
+ 30,6
4. 10  Ukraina
Artem Pryma
Dmõtro Pidrutšnõi
Yuliia Dzhima
Olena Pidrušna
1:20.50,4
18.45,8
19.07,4
21.21,5
21.35,7
0+3 0+5
0+1 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
0+0 0+3
+ 31,1
5. 3  Prantsusmaa
Émilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
Anaïs Chevalier-Bouchet
Julia Simon
1:21.05,5
18.36,3
19.00,7
22.13,6
21.14,9
0+6 1+4
0+2 0+0
0+2 0+01
0+1 1+3
0+1 0+0
+ 46,2
6. 7  Itaalia
Didier Bionaz
Lukas Hofer
Dorothea Wierer
Lisa Vittozzi
1:21.18,2
19.32,6
19.05,6
21.36,2
21.03,8
0+3 0+3
0+2 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
0+1 0+0
+ 58,9
7. 5  Saksamaa
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Denise Herrmann
Franziska Preuss
1:21.24,2
19.34,2
19.05,5
21.24,8
21.19,7
0+2 0+9
0+1 0+3
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+2
+ 1.04,9
8. 15  Kanada
Christian Gow
Scott Gow
Nadia Moser
Emma Lunder
1:22.25,3
18.46,7
19.06,8
22.54,5
21.37,3
0+1 0+5
0+0 0+1
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+0
+ 2.06,0
...
19. 16  Eesti
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Johanna Talihärm
Tuuli Tomingas
1:25.25,6
19.35,2
20.34,4
23.08,2
22.07,8
0+2 0+6
0+0 0+1
0+0 0+2
0+2 0+2
0+0 0+1
+ 5.06,3


Kuupäev: 10. veebruar
Osavõtjaid: 27 võistkonda
Maailmameister 2020:  Norra
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø

Ametlikud tulemused

Segapaaristeatevõistlus 6 + 7,5 km[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Rinna
nr.
Võistkond Aeg Laskmine Kaotus
võitjale
Kuld 1  Prantsusmaa
Antonin Guigonnat,
Julia Simon,
Antonin Guigonnat
Julia Simon
36.42,4
7.56,9
8.37,3
7.43,3
12.24,9
0+3 0+2
0+2 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+1 0+1
Hõbe 3  Norra
Johannes Thingnes Bø,
Tiril Eckhoff,
Johannes Thingnes Bø,
Tiril Eckhoff
36.45,2
7.46,3
8.48,1
7.59,4
12.11,4
0+5 0+4
0+1 0+2
0+1 0+1
0+3 0+1
0+0 0+0
+ 2,8
Pronks 2  Rootsi
Sebastian Samuelsson,
Hanna Öberg,
Sebastian Samuelsson,
Hanna Öberg
37.05,0
7.56,2
8.44,1
7.47,9
12.36,8
0+4 0+4
0+2 0+1
0+0 0+1
0+0 0+1
0+2 0+1
+ 22,6
4. 14  Ukraina
Artem Prima,
Darja Blashko,
Artem Prima,
Darja Blashko
37.18,3
7.57,4
8.44,4
7.51,7
12.44,8
0+1 0+2
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
+ 35,9
5. 7  Itaalia
Lukas Hofer,
Dorothea Wierer,
Lukas Hofer,
Dorothea Wierer
37.37,6
7.42,3
8.44,9
7.55,2
13.15,2
0+1 1+5
0+0 0+1
0+0 0+0
0+1 0+1
0+0 1+3
+ 55,2
6. 8  Austria
Simon Eder,
Lisa Hauser,
Simon Eder,
Lisa Hauser
37.45,9
7.41,8
8.52,1
8.12,2
12.59,8
0+2 1+5
0+0 0+0
0+1 0+0
0+1 0+2
0+0 1+3
+ 1.03,5
7. 4  Saksamaa
Erik Lesser,
Franziska Preuss,
Erik Lesser,
Franziska Preuss
38.03,6
8.12,6
9.14,9
7.55,1
12.41,0
0+5 1+5
0+1 1+3
0+2 0+2
0+1 0+0
0+1 0+0
+ 1:21.2
8. 6  Kanada
Christian Gow,
Emma Lunder,
Christian Gow,
Emma Lunder
38.06,8
7.56,6
9.11,6
7.57,2
13.01,4
0+3 0+3
0+0 0+2
0+1 0+1
0+0 0+0
0+2 0+0
+ 1.24,4
...
10. 17  Eesti
Rene Zahkna,
Johanna Talihärm,
Rene Zahkna,
Johanna Talihärm
38.38,8
7.57,9
9.51,3
8.07,3
12.42,3
1+6 0+1
0+2 0+0
1+3 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
+ 1.56,4

Kuupäev: 18. veebruar
Osavõtjaid: 56
Riike: 28
Maailmameister 2020:  Norra
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø

Ametlikud tulemused

Medalivõitjad[muuda | muuda lähteteksti]

  • Mehed
    Lõpptulemus pärast seitset võistlust
Koht Sportlane Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra Sturla Holm Lægreid 4 0 0 4
2. Norra Johannes Thingnes Bø 2 1 1 4
3. Rootsi Martin Ponsiluoma 1 1 1 3
4. Prantsusmaa Émilien Jacquelin 1 0 1 2
5. Prantsusmaa Antonin Guigonnat 1 0 0 1
Norra Tarjei Bø 1 0 0 1
Norra Vetle Sjåstad Christiansen 1 0 0 1
8. Rootsi Sebastian Samuelsson 0 2 2 4
9. Norra Johannes Dale 0 1 1 2
10. Austria Simon Eder 0 1 0 1
Austria David Komatz 0 1 0 1
Prantsusmaa Simon Desthieux 0 1 0 1
Saksamaa Arnd Peiffer 0 1 0 1
Rootsi Jesper Nelin 0 1 0 1
Rootsi Peppe Femling 0 1 0 1
15. RBU Team flag (2021 WCh).svg Said Karimulla Khalili 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg Aleksander Loginov 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg Matvei Jelissejev 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg Eduard Latõpov 0 0 1 1
Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet 0 0 1 1
  • Naised
    Lõpptulemus pärast seitset võistlust
Koht Sportlane Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Norra Tiril Eckhoff 4 1 1 6
02 Norra Marte Olsbu Røiseland 2 0 0 2
3. Austria Lisa Hauser 1 2 0 3
4. Norra Ingrid Landmark Tandrevold 1 1 1 3
5. Tšehhi Markéta Davidová 1 0 0 1
Prantsusmaa Julia Simon 1 0 0 1
Norra Ida Lien 1 0 0 1
8. Rootsi Hanna Öberg 0 1 2 3
9. Prantsusmaa Anaïs Chevalier-Bouchet 0 1 1 2
10. Austria Dunja Zdouc 0 1 0 1
Saksamaa Denise Herrmann 0 1 0 1
Saksamaa Janina Hettich 0 1 0 1
Saksamaa Vanessa Hinz 0 1 0 1
Saksamaa Franziska Preuss 0 1 0 1
15. Rootsi Linn Persson 0 0 1 1
Valgevene Hanna Sola 0 0 1 1
Ukraina Darja Blaško 0 0 1 1
Ukraina Olena Pidrušna 0 0 1 1
Ukraina Anastassija Merkušina 0 0 1 1
Ukraina Julija Džima 0 0 1 1

Medalid[muuda | muuda lähteteksti]

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 7 3 4 14
2.  Prantsusmaa 2 2 3 7
3.  Rootsi 1 3 2 6
4.  Austria 1 2 0 3
5.  Tšehhi 1 0 0 1
6.  Saksamaa 0 2 0 2
7.  Valgevene 0 0 1 1
RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 0 0 1 1
 Ukraina 0 0 1 1
Kokku 9 riiki 12 12 12 36

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]