10Base2

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
10Base2 kaabel koos BNC T-konnektoriga
10Base2 terminaator

10BASE2 on Etherneti arvutivõrk, kus meediumiks on 50 oomine koaksiaalkaabel (RG-58) ja süsteemi andmekiirus on 10 Mbit/s.

Standard lubab kaabli pikkuseks maksimaalselt kuni 185 meetrit. Arvutid ühendatakse 10Base2 võrku BNC T-konnektorite abil. Kaabli otsad lõpetatakse 50 oomiste koormustakistustega – terminaatoritega. Kaabli üks ots peab olema maandatud. Ühele kaablile saab paigaldada kuni 30 arvutit või võrguseadet. Rohkemate seadmete ühendamiseks on vaja kaablit jätkata repiiteriga, mille korral tuleb järgida 5–4–3 reeglit, mis tähendab, et võrgus on maksimaalselt 5 segmenti, neid võib kokku ühendada 4 repiiteriga ja võrguseadmed võivad olla ühendatud ainult 3 segmendi külge.

10Base2 võrgus peavad kõik ühendused ja võrguseadmed olema kvaliteetsed, kuna kogu võrk lakkab töötamast kui vähemalt üks kontakt või ühendus katkeb. Sellist viga põhjustava sõlme leidmine on keeruline ja aeganõudev. Seetõttu on kaasaegsed arvutivõrgud läinud 10BASE-T, 100BASE-TX või 1000BASE-T standarditele, kus ühe kaabli katkemine (või lahti ühendamine) ei halva kogu arvutivõrku.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]