10Base2

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
10Base2 kaabel koos BNC T-konnektoriga
10Base2 terminaator

10BASE2 on Etherneti arvutivõrk, kus meediumiks on 50 oomine koaksiaalkaabel (RG-58) ja süsteemi andmekiirus on 10 Mbit/s.

Standard lubab kaabli pikkuseks maksimaalselt kuni 185 meetrit. Arvutid ühendatakse 10Base2 võrku BNC T-konnektorite abil. Kaabli otsad lõpetatakse 50 oomiste koormustakistustega – terminaatoritega. Üks kaabliotstes peab olema maandatud. Ühele kaablile saab paigaldada maksimaalset kuni 30 arvutit (töökohta). Kui arvutivõrku on vaja ühendada rohkem töökohti, siis selleks on vaja kaablit jätkata repiiteriga. Järgides samas 5–4–3 reeglit, mis tähendab, et võrgus on maksimaalselt 5 segmenti, neid võib kokku ühendada 4 repiiteriga ja tööjaamad võivad olla ühendatud ainult 3 segmendi külge.

10Base2 võrgu ehitamisel peavad olema kõik ühendused ja võrguseadmed väga kvaliteetselt tehtud, kuna piisab, kui üks kontakt või ühendus katkeb, ei tööta enam kogu arvutivõrk. Selliste vigade ülesleidmine on väga keeruline ja aeganõudev. Seetõttu on kaasaegsed arvutivõrgud läinud 10BASE-T, 100BASE-TX või 1000BASE-T standarditele, kus ühe kaabli katkemine (või lahti ühendamine) ei halva kogu arvutivõrku.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]