Zayn Malik

Allikas: Vikipeedia
Zayn Malik

Zayn Javadd Malik (sündinud 12. jaanuaril 1993) on Briti muusik. Ta on pärit West Lane Baildonist, Bradfordis, Inglismaalt.

Ta sai tuntuks Suurbritannia telesaates "X-Factor" 2010. aastal koos bändiga One Direction, mille liikmed on ka Harry Styles, Louis Tomlinson, Liam Payne ja Niall Horan.

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ta ema Trisha on pärit Inglismaalt ning isa Bruce Pakistanist. Zaynil on 3 õde: Doniya, kes on vanem ning Waliyha ja Safaa, kes on nooremad. Kui Zayn poleks X-Factorisse läinud, oleks ta tahtnud saada inglise keele õpetajaks.

Zayn on kihlatud "X-factor 2011" võitja Little Mixi laulja Perrie Louise Edwardsiga Malik on ise öelnud, et ta oli alguses bändis kõige aram. Zayni nimi kirjutatakse tegelikult I’ga mitte Y’ga, kuid XFactori ajal tahtis Zayn ise, et ta nime kirjutatakse y’ga, nii on siiamaani… Ta on sündinud briti-pakistanlasest isa Yaser ja inglasest ema English mother Tricia Malik (neiupõlvenimi Brannan) perre, tal on 3 õde Doniya, Waliyha ja Safaa. Ta kasvas üles East Bowlingis, mis asub lõunas Bradfordi kesklinnast. Malik ei sulandunud oma kahte esimesse kooli, tema segaverelisuse pärast. Pärast koolivahetus 12-aastasena kasvas ka tema enesekindlus. X Factori ajal suri ta vanaisa. Tal on tattoo oma vanaisa nimest araabia keeles rinnal. X Factori eelvoorus ütles Malik “Ma otsisin väljakutset”. Ta ütleb, et põhiline mõju on temal urban muusikas. Märkides ära Michael Jackson, Usher ja Ne-Yo. Suureks kasvades kuulas ta suuresti R&B ja rapi. X Factori eelvooru lauluks valis ta Mario R&B laulu ”Let Me Love You“. Malik suitsetab. 2011 aastal avaldas ta, et ta tahab seda maha jätta. ”Ma pean kindlalt lõpetama suitsetamise” 2012 aasta mais, peale mitmeid kuid meedia spekulatsioonidest tema & Little Mix’i liikme Perrie Edwards suhte kohalt avaldasid, e nad on paar. Nüüdseks on Zayn kihlatud "X-factor 2011" võitja Little Mixi laulja Perrie Louise Edwardsiga.