Windows Mobility Center

Allikas: Vikipeedia

Windows Mobility Center (WMC) on Microsoft Windowsi komponent, mis koondab kõik mobiilse seadme tähtsaimad funktsioonid ühte kohta. Esmakordselt võeti see kasutusele Windows Vistas. Vaikimisi on WMC sisselülitatud vaid süle- ja tahvelarvutitel, kuid seda saab võimaldada lauaarvutil.

Kasutajaliideses kuvab arvuti seaded ruudukujuliste plaatidena. Millised plaadid täpselt kuvatakse, sõltub konkreetse süsteemi riistvarast ja draiveritest. Tootjad nagu Dell, HP ja Lenova on tihti lisanud ka omapoolseid plaate.

Funktsioonid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Igal plaadikesel on vähemalt üks reguleerimisfunktsiooniga nupp, ruuduke, rippmenüü või liugur. Plaadikesel olevale ikoonile klikkides avatakse aken, kust on võimalik täiendavalt ja täpsemalt endale sobivamaid sätteid reguleerida.


Heledusereguleerimine/ Brightness[muuda | redigeeri lähteteksti]

Liugurit liigutades saab reguleerida ekraani heledust. Ikoonile vajutades, saab kohandada oma uinumise ja ekraani sätteid oma soovidele vastavateks.

Heli/ Volume[muuda | redigeeri lähteteksti]

Liuguriga saab muuta oma kõlarite helitugevust või ruudukesega kõik helid vaigistada. Ikoonile klikkides saab juurdepääsu oma heli seadete muutmiseks.

Aku tase/ Battery Status[muuda | redigeeri lähteteksti]

Saab infot, kui palju akulaengust on alles ja rippmenüüst valida endale sobiva energiaplaani. Ikoonile vajutades avaneb aken energia kasutuse valikutega (loo või muuda vaikimisi energiaplaane).

Traadita võrk/ Wireless Network[muuda | redigeeri lähteteksti]

Näeb oma traadita võrguühenduse staatust ja võimalus sisse/välja lülitada oma wifi võrgukaart. Ikoon avab vaate kõikide leitud võrkudega. Kui nupp peaks olema kasutamatu/klikitamatu, siis tuleks kontrollida, kas füüsiline lüliti on sisselülitatud.

Väline kuvar/ External Display[muuda | redigeeri lähteteksti]

Annab võimaluse ühenduda lisamonitoriga või muuta selle sätteid. Ikooniga avatud vaates saab muuta oma kuvari resolutsiooni, selle orientatsiooni (portree või maastikuvaade) või tuvastada ja identifitseerida teisi ühendatud ekraane.

Sünkroniseerimine/ Sync Center[muuda | redigeeri lähteteksti]

Selle kaudu saab jälgida toimuvaid sünkroniseerimisi, alustada uusi või muuta sünkroniseerimisseadeid.

Ettekande sätted/ Presentation Settings[muuda | redigeeri lähteteksti]

Võimaldab kuvada ettekandeid oma arvutist läbi projektori. Sülearvuti ei uinu ja süsteemi teavitused lülitatakse välja. Windows 7 Home Premiumil see valik puudub.

Ekraani orientatsioon/ Screen Orientation[muuda | redigeeri lähteteksti]

Saab muuta tahvelarvuti ekraani orientatsiooni portree vaatast maastikku ja vastupidi.

Kasutatud materjalid[muuda | redigeeri lähteteksti]