Virtuaalbänd

Allikas: Vikipeedia

Virtuaalbänd (inglise keeles 'virtual band') on muusikaline kollektiiv, mille liikmed pole lihast ja luust inimesed, vaid multimeedia vahenditega loodud karakterid. Muusika, mida selline bänd "teeb", on sisse mängitud siiski päris muusikute poolt, kuid muusikapalasid eksponeeritakse ainult kujutluslike karakterite abiga, nt muusikavideotes, plaadiümbristel, muusikaajakirjades, intervjuudes ja ka kontsertidel.

Kujutluslik karakter võib olla nii arvutustehnika abil modelleeritud (nt JuJu Eyeballs) kui ka käsitsi joonistatud (nt kollektiivide The Archies ja Gorillaz liikmed).

Esimeseks virtuaalbändiks peetakse USA kollektiivi Alvin and the Chipmunks, mille loomise eest sai Ross Bagdasarian 1959. aastal kolm Grammy auhinda.

Samas on pseudonüümid ja rollivahetused popmuusikas üldiseks tavaks ning on raske täielikult eristada virtuaalbändi ja tavalise bändi fantaasiaküllast eneseprojektsiooni. Nt David Bowiele tuntuse toonud album räägib kosmilisest staarist nimega Ziggy Stardust (1972), kuid siin seisab siiski "päris" pop-iidol oma loomingu kõrval — virtuaalbändi puhul on aga päris autor esitusest kõrvaldatud.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]