Vikipeedia:Lugejate KKK

Allikas: Vikipeedia
Vikipeedia KKK Üldine | Lugejatele | Kaastöölistele | Administreerimine | Tehniline Vaata ka: Juhend

Kuidas Vikipeediast otsida?[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ekraani üleval paremas servas peaks olema väike otsingukast, kirjaga "otsi". Otsingukasti kirjutage lihtsalt asi, mida Te soovite otsida ja vajutage Enter-klahvi või suurendusklaasi kujutist. Vaata lähemalt Vikipeedia:Otsimine.
Vikipeediast otsimiseks saab kasutada ka Google'i otsingumootorit, vajutades sellele lingile. Google'i arvepidamine on aga natuke vananenud, sest seda uuendatakse teatud ajavahemikkude järel, nii et kõige viimased muudatused ei pruugi seal kajastuda.

Mis litsentsi all on Vikipeedia sisu?[muuda | redigeeri lähteteksti]

Vikipeedia artiklid on kõik avatud sisuga Creative Commons Attribution/Share-Alike litsentsi all. Vaata Vikipeedia:Autoriõigused.

Kui palju võin ma Vikipeedia sisu tsiteerida ja kopeerida?[muuda | redigeeri lähteteksti]

Vikipeedia lubab Teil kopeerida või tsiteerida nii palju kui soovite, niikaua kui te peate kinni Creative Commons Attribution/Share-Alike-litsentsi tingimustest. Vaata Vikipeedia:Autoriõigused.

Kuidas ma saan Vikipeediaartiklile viidata?[muuda | redigeeri lähteteksti]

Vikipeediaartiklile võib viidata nagu tavalisele veebilehele (vastavalt teie töös kehtivatele viitamispõhimõtetele). Üksikute autorite märkimine ei ole oluline, kuid viitele võiks lisada artikli vaatamise kuupäeva.
Iga artikli juures võite ka järgida linki "Tsiteeri seda artiklit", mis asub riistakastis lehe vasakus ääres. Avanenud leheküljel on genereeritud vastava artikli viited erinevates viitamisstiilides ja te võite sealt sobiva endale kopeerida.
Pange tähele, et näiteks ülikooli lõputöödes ja teistes suuremates uurimustes ei peeta Vikipeediale viitamist sobivaks, sest teatmeteosena on Vikipeedia juba refereeriv sekundaarne allikas.

Ma leidsin Vikipeedia artiklist vea. Mida ma peaksin tegema?[muuda | redigeeri lähteteksti]

Te peaksite selle parandama.
Vikipeedia on vabatahtlikkusel põhinev projekt, mille sisu saab igaüks muuta. Seepärast võib olla ja ongi paljudes artiklites vigu. Aga igaüks saab neid parandada! Vikipeedia on entsüklopeedia, mida ehitatakse üles väikeste osade kaupa paljude autorite koostöös. Kogukond on alati rõõmuga valmis enda hulka võtma uusi vabatahtlikke. Seega, ole julge!