Tracy McGrady

Allikas: Vikipeedia
TracyMcGrady.jpg

Tracy Lamar McGrady (sündinud 24. mail 1979 Bartows) on USA korvpallur.

McGrady't kasvatasid tema ema Melanise Williford ja vanaema Roberta. Spordialadest meeldis McGrady'le alguses pesapall ja ta unistas isegi profiliigasse jõudmisest. Mõned arvavadki, et ta võiks mängida hoopis pesapalli profiliigas, mitte aga Nba's korvpalli.

Praegusel hetkel kuulub see mees kindlalt Nba 10 parema tagamängija hulka. Tõsist korvpallli hakkas mees juba oma keskkooliaastatel Auburndale High keskkoolis. Ta viskas seal 23.1 punkti mängus ning võttis kõigele lisaks ka veel 12.2 lauapalli. See 2 meetri ja 3 cm praegune Nba tagamängija pidi täitma Zion Christian Academy'is, kus ta samuti veel keskkooolis mängis, sest ta kutsuti sinna, täitma vahel lausa viite erinevat kohta platsil. See tähendab, et ta pidi vahest mängima tsentrit, siis äärt jne. Ülikoolis ta ei käinudki ja andis kohe ennnast 1997 aasta drafti nimekirja. Nii valitigi Tracy McGrady lõpuks 1997 aasta draftis 9 valikuna Toronto Raptorsisse. Seal mängis ta kolma aastat. Algusaastad Raptorsis polnud sugugi roosilised. Ta viskas 8 – 9 silma mängust. Kuid siis kolmandat aastat Torontos mängides hakkas ta viskama keskmiselt 15 – 16 punkti mängust. Hooajal 2000 – 2001 asus ta mängima Orlando Magicu'sse. Orlandole oli ta kasulik pallur, sest ta viskas seal tavaliselt 25 – 30 punkti mängust. Samuti on mees hea lauapallide hankimises, tal on kiirust ja hea hüppevõime. Sellest, et ta on üks Nba parimaid annab tunnistust see, et ta võib mängu vajalikul hetkel enda peale võtta, ta saab hästi mängitud korvi all ja ega ta kolmese joone tagant ka kehvasti viska.

Enne 04/05 hooaega vahetati T-Mac Rocketsisse. T-Mac ei ole kunagi NBA playoffi esimesest ringist edasi saanud. 2008/09 playoffis pääses Rockets esimesest ringist edasi, kuid seda ilma McGrady abita, kes on vigastusega väljas. Rockets võitis ka järgmise ringi esimeses mängus Lakersit.