Topaas (film)

Allikas: Vikipeedia

"Topaas" (Topaz) on 1969. aastal valminud Alfred Hitchcocki põnevusfilm.

Peaosades on Frederick Stafford, Dany Robin, Claude Jade, Michel Piccoli, Michel Subor, Karin Dor, John Forsythe, Philippe Noiret, John Vernon

Prantsuse agent André Devereaux (Frederick Stafford) tõttu ei ole tema naise Nicole´i (Dany Robin) elu kerge. Kord olid nad koos vastupanuliikumises, nüüd abistab André CIAd. Kui äsja abiellunud tütar Michele (Claude Jade) koos oma ajakirjanikuna töötava mehe Francois Picardga (Michel Subor) ning pruudi vanematega mõned päevad New Yorkis veeta tahavad, kasutab André võimalust, Harlemis oleva CIA mehe Nordstromi (John Forsythe) jaoks mõned dokumendid Kuuba konsulaati toimetada. Sellele järgneb spionaa˛iülesanne koos oma endise armukese Juanitaga (Karin Dor) Kuubas. Kui ta tagasi Pariisi lähe, tahab Michele oma vanemaid lepitada, kuid Nicole on lohutust juba Jacques Granville´i (Michel Piccoli) käte vahel leidnud, kes juhib spionaa˛ivõrku Topaas.

"Topaas" on Hitchcockile tüüpiline linateos: loo üks peategelasi on süütu mees, kes sattunud olukorda, milles peab end kaitsma nii pahade tegelaste vastu kui ka suutma tõestada oma süütust seadusesilma ees. Erinevalt režissööri varasematest filmidest arenevad selle tempoka agendiloo sündmused mitmes linnas: Washingtonis, Kopenhaagenis, Havannas ja Pariisis.