Tiramisù

Allikas: Vikipeedia
Disambig gray.svg  See artikkel räägib toidust; seriaali kohta vaata artiklit Tiramisu (seriaal)

Tiramisu

Tiramisù (itaalia hääldus: tiɾamiˈsu) on itaalia magustoit.

Selle koostisesse kuuluvad Mascarpone juust, munakollased, suhkur, espressokohv ning Pavesini küpsised (häda korral ajavad savoiardi või keelekese küpsised ka asja ära), samuti veidi alkoholi (näiteks Amarettot). On ka retsepte, mis lisavad vahustatud munavalgeid või vahukoort.

Itaaliakeelne fraas tirami su tähendab sõna-sõnalt "tõmba mind üles" ning viitab suhkru ja espressokohvi poolt inimorganismile avaldatavale toimele.

Tiramisu päritolu on teadmata. Esimest korda mainiti seda kirjalikult alles 1983 kreeka kokaraamatus ja see annab alust arvata, et tiramisu on üsna hiline leiutis.[1]

Levinuima versiooni kohaselt leiutati tiramisu Trevisos restoranis "Le Beccherie" ja nimetati kondiitri Roberto Linguanotto õpilase ja ristitütre Francesca Valori (neiupõlvenimi Tiramisu) järgi tema kulinaarsete võimete auks.

Fernando ja Tina Raris väitsid 1998 avaldatud teoses "La marca gastronomica", et tiramisu leiutas Giuseppe di Clemente Trevisos 1971. aastal. On mainitud märksa varasemaidki aastaarve ja teisi linnu.

Originaalretsept ei sisaldanud alkoholi, sest oli mõeldud eeskätt lastele ja vanuritele, ning koogi originaalkuju oli ümmargune. Selle koostisained olid küpsised, muna, suhkur, Mascarpone juust, kakao, mesi ja gaseeritud vesi.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. The History of Tiramisù Cake (inglise keeles) Vaadatud 3. märts 2013.