Subaru

Allikas: Vikipeedia
Subaru Impreza WRX STi

Subaru on Jaapani autotootja, kompanii Fuji Heavy Industries (lühend FHI) allüksus.

"Subaru" on Sõnni tähtkujus paiknevate Plejaadide jaapanikeelne nimi. Plejaade kujutakse ka Subaru logol.

SFI tegevus algas aastal 1915 ja oli seotud sõjalennukite tootmisega ja saavutas olulise osa teise maailmasõja Jaapani õhujõududes. Pärast teist maalimasõda erinevatest transporditööstuse firmadest 1953. aastal ümberstruktureeritud Fuji Heavy Industries hakkas autosid tootma 1954, mil valmisid esimesed prototüübid.

1992 alustas Subaru tänavasõiduautost Legacy maastikusuutliku versiooni, Legacy Outback, tootmist, luues sellega sõiduautode turule uue tootenishi. Legacy Outback'i müügiedule järgisid teised autotootjad omapoolsete mudeliversioonidega - Audi Allroad; Volvo Cross Country.

1987. aastast on kasutatud seeriamudelitel variaatorkäigukaste (CVT). 2008. aastast on kasutatud seeriamudeltel esimesena bokserdiiselmootoreid.

Tänapäeval on Subaru tuntumateks mudeliteks Impreza ja Legacy, millede turbomootoriga nelikveolised variandid on olnud väga edukad ralliradadel ja samas populaarne autohuviliste hulgas eelkõige oma sooritusvõime, läbitavuse, töökindluse, usaldusväärselt taltsa juhitavuse ning konkurentide autodega võrreldes suhteliselt taskukohase maksumuse tõttu.[viide?]

Enamus tootmises olevatel euroopas müüdavatel automudelitel (va. "Toyoru" koostööprojekti tulem - tagaveoline sportauto BRZ) on pidev nelivedu ning jõuallikatena bokser ehk lamavmootorid. Kasutusel on nelikveo erinevad versioonid: AWD elektriliselt juhitava tagasilla siduriga (AT), Full AWD - keskdifferentsiaaliga (Manual) seadistava esi- ja tagasilla vahelise veojõujaotusega (Manual, STI); sama SI- drive nupust - AT) - valdavalt sümmeetriline st. jõuülekannete osad on konstrueeritud sellisena, et kaalujaotus oleks sama telje ratastele võrdne. Boksermootori madal raskuskese ja vibratsiooni tasakaalustatus annab autodele hea sõidudünaamika.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]