Ryan Gosling

Allikas: Vikipeedia
Ryan Gosling Cannes 2014

Ryan Thomas Gosling (sündinud 12. novembril 1980 Ontarios) on Kanada näitleja, režissöör, kirjanik ja muusik. Ta karjäär sai alguse mängides lastesarjas "Mickey Mouse Club", milles mängimist alustas ta vaid 13-aastaselt.Edasi mängis ta teistes kogupere sarjades nagu näiteks "Are you afraid of dark?", "Goosebumps", "Breaker High" ja "Young Hercules". Esimese peaosa sai ta filmis "Fanaatik" (2001).Edaspidi sai ta pearolle filmides Mõrva ABC ja Hädatapp. Avalikkuse tähelepanu alla sattus ta rolliga filmis Päevaraamat, võites kokku 5 auhinda. Järgmises filmis, "Halva Haardes" mängis ta narkosõltalasest ajalooõpetajat, ning filmis "Lars ja Nukk" sotsiaalselt saamatut erakut, mõlema filmiga oli ta nomineeritud ka auhindadele, mida ta ei võitnud. Peale kolmeaastast näitlemispausi mängis ta filmis "Kurb Valentinipäev millega ta võitis samuti auhinna. Aasta 2011 osutus tem,a jaoks pöördeliseks, ta mängis 3 filmis põhitegelast- romantilises komöödias "Rumal Pöörane Armastus", poliitilises draamas ja märulis Ohtlik Sõit.

Varajane elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Gosling on sündinud Londoni linnas, Ontarios, Kanadas, kuid kasvas üles hoopis Cornwallis. Tema mormoonidest vanemad lahutasid, kui Ryan oli alles laps ning ta asus elama koos emaga. Lapsena ei olnud tal sõpru ning pärast kiusamist algkoolis õppis ta aasta aega koduõppel.

Esinemisega alustas ta varakult, lauldes oma vanema õe Mandiga pulmades ning arendades juba lapsena välja isikupärase aktsendi. Gosling on hiljem selgitanud: "Lapsena arvasin ma, et Kanada aktsent ei kõla piisavalt karmilt, poisid peaksid kõlama nagu Marlon Brando. Niisiis on mul nüüd võlts aktsent, millest ma lahti ei saa - enam see polegi nii võlts." 17-aastaselt kukkus Gosling välja keskkoolist, et pühenduda oma näitlejakarjäärile.

Isiklik elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Gosling elab New Yorkis oma segaverelise koera Georgiga. Aastatel 2003-2004 oli ta suhtes näitleja Sandra Bullockiga kellega ta näitles filmis Mõrva ABC. Aasta 2005 keskpaigast kuni 2007 keskpaigani käis ta Päevaraamatu kaasstaari Rachel McAdamsiga. 2008 avalikustasid nad, et nad on taas koos kuid läksid hiljem siiski lahku. Aastast 2011 on ta suhtes näitleja ja modelli Eva Mendesega. 12. september 2014 sai paar oma esimese tütre.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]