Rahvusvaheline Noorte Demokraatide Liit

Allikas: Vikipeedia
Põhiandmed
IYDU logo
Esimees
Esimees: Aris Kalafatis
Asutamisaasta: 1981
Asutamispaik: Washington D.C.
Aseesimees: Gerti Bogdani MP
Laekur: Zach Howell
Eelmine esimees: Nicolas Figari
Peasekretär: James Mariott
Patroon: Margaret Thatcher
Kodulehekülg: www.iydu.org

Rahvusvaheline Noorte Demokraatide Liit (International Young Democrat Union; lühend IYDU) on mitteriiklik katuseorganisatsioon kesk- ning parempoolsete vaadetega poliitilistele noorteorganisatsioonidele terves maailmas, kelle eesmärkideks on levitada vabadust ning õigusriigi põhimõtteid.

Eesmärgid ja põhimõtted[muuda | redigeeri lähteteksti]

IYDU neli põhiprintsiipi on demokraatia, inimõiguste austamine, vabad turud ning vabakaubandus. Erilist tähelepanu pööratakse ka riikliku sekkumise ning sotsialismi leviku peatamisele. Sellega annab IYDU aktiivse panuse Rahvusvahelise Demokraatliku Liidu (IDU), kellele sisuliselt ning organisatoorselt toetutakse, tööle. Eesti koostööpartneriks on Isamaa ja Res Publica Liidu Noored. IYDU ürituste eesmärk on tihendada liikmeorganisatsioonide vahelist kontakti, vahendada ning arendada organisatsiooni põhimõtteid edendavaid ideid. Selles kontekstis tehakse hetkel kampaaniat usuvabaduse edendamiseks (Campaign for Religious Freedom).

Struktuur[muuda | redigeeri lähteteksti]

Üle 100 liikmesorganisatsiooni rohkem kui 81 riigist on ühinenud IYDUga, nende hulgas ka näiteks Junge Union (CDU/CSU noorteühendus Saksamaal), Jeunes Populaires (UMP noorteühendus Prantsusmaal) ning Young and College Republicans USAs. Need kõik on seotud kohalike kesk- ning parempoolsete parteidega ning seetõttu võtavad aktiivselt osa poliitilistest üritustest. IYDUga võivad ühineda kõik riiklikud, regionaalsed või rahvusvahelised poliitilised organisatsioonid, kes toetavad organisatsiooni põhimõtete deklaratsiooni (Declaration of Principles) ning kes on oma eesmärkidele pühendunud. Põhimõtete deklaratsioon on IYDU alusdokument, mis võeti vastu 1981. aastal Washington D.C toimunud konverentsil. Nõukogu koosneb patroonist, ametnikest ning liikmesorganisatsioonidest. Nõukogu valib ametnikud ning kontrollib nende ja ka liikmesorganisatsioonide poolt esitatud raporteid. Juhatus omab kontrolli igapäevategevuse üle ning on ka vastutav eelarve täitmise eest. 2012. aastast on IYDU eesistuja Aris Kalafatis. Organisatsiooni patroon on kunagine Briti peaminister Margaret Thatcher.

Berliini müüri langemise 20. aastapäeva puhul toimus 25. kuni 28. novembrini 2009 Berliinis IYDU aastakongress. Noorteorganisatsiooni Junge Union kandidaat Daniel Walther valiti järgneval nõukogu koosolekul detsembris 2010 Londonis esimehe ametisse. Märtsis 2011 toimus ligi 30 osalejaga juhatuse kooslolek iraagi-kurdi aladel asuvas linnas Arbil. Sellele järgnes 23.- 26. juunil Kolumbias, Bogotás "Freedom Forum 2011". Järgmine Nõukogu koosolek ning iga-aastased valimised toimusid 9.-13. jaanuarini 2012 Austraalias, Sydneys. Mitmed noorteorganisatsioonid taotlevad liikmestaatust või oma olemasoleva staatuse reaktiveerimist. 2011 aastal pöörati suuremat tähelepanu uutele liikmetele Lõuna-Ameerikast, Aafrikast ja Aasiast. 2012. aastal toimus vabaduse kampaania Süürias ning Valgevenes.


IYDU Eesistujad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ajavahemik Nimi Riik
1981-1983 Elmar Brok Flag of Germany.svg Saksamaa
1992 – 1994 Mark Heywood Flag of Australia.svg Austraalia
1994 – 1998 Tony Zagotta Flag of the United States.svg Ameerika Ühendriigid
1998 – 2002 Andrew Rosindell Flag of Great Britain with border.png Suurbritannia
2002 – 2004 Shane Frith Flag of New Zealand.svg Uus-Meremaa
2004 – 2006 Donald Simpson Flag of Great Britain with border.png Suurbritannia
2006 – 2008 Peter Skovholt Gitmark Flag of Norway.svg Norra
2008 – 2010 Tim Dier Flag of Great Britain with border.png Suurbritannia
2010 – 2012 Daniel Walther Flag of Germany.svg Saksamaa
2012 – 2012 Nicolas Figari Flag of Chile.svg Tšiili
2012 – Aris Kalafatis Flag of Greece.svg Kreeka

Vabaduse kampaaniad[muuda | redigeeri lähteteksti]


Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]