Queen

Allikas: Vikipeedia
Queen
Queen 1984 011.jpg
Info
Päritolu London, Suurbritannia
Stiil(id) hard rock, heavy metal, progressiivne rock
Tegev 1970–tänapäevani
Plaadifirma(d) Parlophone
Hollywood Records
Seotud esitajad Queen + Paul Rodgers
Veebileht http://www.queenonline.com/
Koosseis
Brian May
Roger Meddows Taylor
Freddie Mercury
John Deacon

Queen on inglise rock-ansambel, mille asutasid 1970. aastal Londonis kitarrist Brian May, vokalist Freddie Mercury ja trummar Roger Meddows Taylor. Basskitarrist John Deacon liitus ansambliga järgmisel aastal. Queeni helikeel on omapärane ning äratuntav, samas on nende loomingu stiiliulatus väga lai, hõlmates nii hard rocki kui ooperielemente. Kuulsad on Queeni live etteasted; 1976. aasta tasuta kontsert, Londonis Hyde Parkis 18.septembril hõlmas üle 100 000 kuulaja. Queeni viimane kontsert koos Freddie Mercuryga oli Knebworth Parkis 9. augustil 1986. aastal Kagu-Inglismaal, kuhu tuli kontserti vaatama umbes 120 000 inimest. Kontserdil pussitati surnuks 21-aastane fänn. Oma karjääri jooksul andis Queen väga vähe intervjuusid. See tulenes sellest, et ajakirjandus oli neid algusaastatel maha tamberdanud.

Bändi müüdavaimaks singliks on 1975. aastal välja lastud 6 minutiline singel "Bohemian Rhapsody", see seisis 9 nädalat UK edetabelites esimesel kohal ja andis bändile nende teise TOP10 singli (1974. aastal välja lastud "Killer Queen" oli esimene).

Queen oli üks suurimaid staadioni rokkbände ja nende esinemine Live Aid'il 1985. aastal, 20 minuti jooksul on hinnatud ajaloo parimaks kontserdiks.

Pärast vokalist Freddie Mercury surma 1991. aastal Queen uusi lugusid eriti juurde ei teinud ning 1997. aastal läks ansambel laiali. Freddie Mercury suri AIDSist tingitud kopsupõletikku. 2004. aastast tuldi uuesti kokku, võttes vokalistiks Paul Rodgersi ning basskitarristiks Spike Edney. Uus koosseis võttis endale nime Queen + Paul Rodgers.

2012. aastal esines Queen ka Londoni olümpiamängude lõputseremoonial.

Stuudioalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]


Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]