Printsess Beatrice

Allikas: Vikipeedia
Ambox outdated serious.svg See artikkel vajab ajakohastamist.
Palun ajakohasta selle artikli sisu ning pärast ajakohastamist eemalda see märkus.
Yorki printsess Beatrice

Beatrice, Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigi printsess (Beatrice Elizabeth Mary Mountbatten-Windsor) (sündis 8. augustil 1988 Londonis) on Briti kuningliku perekonna liige. Ta on kuninganna Elizabeth II lapselaps ja on olnud troonipärilusjärjestuses alates sünnist viiendal kohal.

Sünd[muuda | redigeeri lähteteksti]

Printsess Beatrice sündis Portlandi haiglas. Tema isa on prints Andrew, Yorki hertsog ja ema Sarah, Yorki hertsoginna. Ta sai nime kuninganna Victoria noorima tütre Beatrice'i järgi. Printsessil on ka noorem õde Eugenie.

Ta ristiti 20. detsembril 1988 St. James'i Palees. Tema ristivanemad olid: Linley vikont, Peter Palumbo, Roxburghe'i krahvinna, Mrs. Harry Cottrell ja Mrs. John Greenall. Briti monarhi järeltulijana meesliini kaudu on Beatrice Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigi printsess (Tema Kuninglik Kõrgus)

Haridus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Printsess Beatrice alustas oma haridusteed Upton House Koolis Windsoris 1991. aastal. Kolm aastat hiljem läksid tema ja ta õde Coworth Park Kooli Surreys. Beatrice õpib praegu tüdrukutekoolis St. George's School, mis asub Berskhire's, nime all Beatrice York. Teda plaaniti saata Aigloni Kolledžisse Šveitsis, aga koolidirektoriga seotud seksiskandaal pani ta vanemad plaane muutma. 2005 avaldas ta ema, et Beatrice'l on düsleksia ning vajas seega oma GCSE eksamite sooritamiseks kirjutamises ja lugemises abi.

Sama aasta suvel (düsleksia tõttu aasta hiljem kui tavaliselt) sai ta oma GCSE eksamites ajaloos ja teatrikunstis A*, prantsuse keeles ja kunstis A ning B inglise kirjanduses, inglise keeles, matemaatikas ja loodusainetes.

Kodune elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Tema vanemad, prints Andrew ja Sarah Ferguson lahutasid, kui Beatrice oli 8-aastane. Hertsog ja hertsoginna jagavad oma laste hooldusõigust ning Beatrice veedab rõõmsalt aega mõlema vanemaga. Kui Beatrice on internaatkoolist kodus, ööbib ta oma isa juures Royal Lodge's, mille viimane päris pärast oma vanaema surma 2002. aastal.

On arvatud, et Beatrice'lt ja Eugene'lt peaks ära võtma nende tiitli Printsess ja Tema Kuninglik Kõrgus ning nende nimed peaksid olema leedi Beatrice Windsor ja leedi Eugenie Windsor, mis tavaliselt on omane kuningliku päritoluta hertsogite tütardele. Nende isa on aga selle idee vastu, kuna kuningliku tiitli omamine on nende sünniõigus.

Tulevik[muuda | redigeeri lähteteksti]

Printsess Beatrice elab suhteliselt madalaprofiililist elu. Meedia on viimasel ajal avaldanud mitmeid pilte printsessist ja tema erinevatest poiss-sõpradest. Ei ole kindel, kas Beatrice hakkab täitma kuninglikke kohustusi. Kuningliku perekonna naissoost liikmete vähesuse tõttu oodatakse, et ta seda teeb. Ta on juba teinud heategevuslikku tööd koos oma emaga ning külastanud Venemaal HIVi haigestunud lapsi.

Hiljuti oli printsess Briti ajakirja Tatler kaanel ning tegi seal ka oma esimese intervjuu, mis näitab, et noor printsess tuleb avalikkuse ette. 2005. aasta lõpul teatati, et ta kavatseb jätkata oma haridusteed Ühendriikides, eeldatavasti mõnes Ivy League'i koolis.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]