Ozzy Osbourne

Allikas: Vikipeedia
Ozzy Osbourne koos oma naise Sharoniga

Ozzy Osbourne (sünninimega John Michael Osbourne; sündinud 3. detsembril 1948 Astonis Birminghamis) on briti muusik, kes sai kuulsaks ühe heavy-metal'i looja, ansambli Black Sabbath solistina.

Elulugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ozzy'l oli koolis õppimisega tõsiseid probleeme ning ta eelistas osaleda erinevates muusikaprojektides. Nii ühines ta ka oma klassikaaslase Tony Iommi bändiga Earth, mis viljeles psühhedeelilist rokki. 1960. aastate lõpus huvitusid Ozzy ja teised bändi liikmed üha enam süngetest, hirmutavatest teemadest ning inspireerituna õudusfilmist "Black Sabbath" muutsid nad ka bändi samanimeliseks ja tegid ka sellenimelise loo. Ozzy ja Black Sabbathi kuulsus tuli aga pärast 1970. aastat, kui ansambel oli välja andnud oma esimese plaadi, mille peal oli mitmeid hittlugusid, nagu "Iron Man", "Paranoid" ja "War Pigs".

Kiire edu mõjus Ozzy'le aga halvasti. Ta hakkas kuritarvitama alkoholi ja narkootikume, mistõttu ta 1979. aastal Black Sabbathist välja visati. Lisaks lahutas ta ka oma esimesest naisest. Ozzy langes sügavasse depressiooni ning istus nädalaid üksinda oma hotellitoas. Sealt avastas ta Black Sabbathi mänedžeri Don Ardeni tütar Sharon, kellest sai peagi Ozzy abikaasa. Ozzy alustas uuesti muusikaga tegelemist ning pani kokku oma bändi The Ozzy Osbourne Band), mis andis 1980. aastal välja esimese albumi "Blizzard of Ozz". Seda saatis küllaltki suur edu ning Ozzy tõusis taas muusikamaailma esiotsa. Kuid 1982. aastal hukkus tema bändikaaslane ja hea sõber Randy Rhoads ning Ozzy langes taas depressiooni. Siiski suutis ta muusikaloomet jätkata, ehkki kaldus taas kohati liialt alkoholi manustama.

1990. aastatel oli Ozzy jätkuvalt edukas, 1996. aastal käivitas ta koos oma naise Sharoniga Ozzfesti, millest on saanud üks populaarsemaid heavy-metal'i festivale. 1997. aastal liitus ta uuesti ka Black Sabbathiga. Selle klassikaline koosseis on tänaseks tegutsenud koos juba pikemalt kui 1970. aastatel. Samas jätkas Ozzy ka oma sooloprojektiga. 2007 aastal tuli ta ka Eestisse, kus andis 4. juunil 2007 kontserdi Saku Suurhallis. Viimane plaat Ozzyl ilmus 2010 aastal ja selle nimeks oli Scream.

Isiklik elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ozzy on abielus oma mänedžeri Sharoniga ning neil on kolm last: tütred Aimee (sündinud 1983) ja Kelly (sündinud 1984) ning poeg Jack (sündinud 1985). Esimesest abielust on Ozzy'l kaks last, tütar Jessica Starshine Osbourne Hobbs (sündinud 1972) ning poeg Louis John Osbourne (sündinud 1975).

Diskograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koos Black Sabbathiga[muuda | redigeeri lähteteksti]

Sooloalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]