One Direction

Allikas: Vikipeedia
One Direction
Vasakult paremale: Niall Horan, Liam Payne, Harry Styles, Zayn Malik, Louis Tomlinson.
Info
Päritolu Suurbritannia ja Iirimaa
Stiil(id) Pop
Tegev 2010–
Plaadifirma(d) Syco, Columbia
Seotud esitajad "The X Factor" finalists 2010, JLS
Veebileht onedirectionmusic.com
Koosseis
Niall Horan
Liam Payne
Harry Styles
Louis Tomlinson

One Direction on Briti-Iiri poistebänd, mis koosneb 4 liikmest: Harry Styles, Liam Payne, Niall Horan ja Louis Tomlinson. Zayn Malik lahkus 2015. aasta kevadel bändist. Bänd sai Suurbritannia "X Factori" seitsmendal hooajal kolmanda koha. Pärast "X Factorit" sõlmisid nad lepingu Simon Cowelli plaadifirmaga Syco Records. Hiljem sõlmisid nad lepingu Põhja-Ameerikas Columbia Records'iga. Nime One Direction mõtles välja Harry Styles.

One Directioni esimene singel "What Makes You Beautiful" ilmus 11. septembril 2011. Singel läks 18. septembril 2011 Briti edetabelites esikohale. Nende teisest singlist "Gotta Be You", mis anti välja 13. novembril 2011, sai briti edetabelite kolmanda koha hitt.[1] Nende debüütalbum "Up All Night" tuli müügile 21. novembril 2011 ja pääses kohe briti edetabelisse, olles 2011. aasta suurima müügiga debüütalbum. One Directioni kolmas singel "One Thing" anti välja 13. jaanuaril 2012. 2012. aasta alguses esitati nende singel "What Makes You Beautiful" Brit Awardsil aasta Briti singli auhinnale, mille nad 21. veebruaril ka võitsid.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

2010: X Factor ja kujunemine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis The X Factor (Suurbritannia 7. hooaeg)

2010. aastal osalesid kõik viis bändi liiget üksikkandidaatidena saates "X Factor", aga neil ei õnnestunud kvalifitseeruda "Poiste" kategoorias. Pärast külaliskohtuniku Nicole Scherzingeri soovitust pandi poisid ühte bändi, mis lubas neil osaleda "Gruppide" kategoorias. One Direction lõpetas kolmanda kohaga pärast Rebecca Fergusoni ja võitjat Matt Cardle'it. Kohe pärast finaali lekkis internetti nende laul "Forever Young", mis muidu oleks avaldatud siis, kui nad oleksid "X Factori" võitnud.

Albumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • "Up All Night" (2011)
  • "Take Me Home" (2012)
  • "Midnight Memories" (2013)
  • "Midnight Memories: The Ultimate Edition"(2013)
  • "FOUR" (2014)

Muusikavälised tegevused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Raamatud[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esimene One Directioni raamat, "One Direction: Forever Young (Our Official X Factor Story)", avaldati 17. veebruaril 2011. Kirjastaja HarperCollinsi raamat oli edetabelis "Sunday Times Bestseller" esikohal.

"One Direction: The Official Annual 2012" avaldati 1. septembril 2011. Raamatus on eksklusiivintervjuud ja uued fotod bändist.

15. septembril 2011 avaldas One Direction raamatu "Dare to Dream: Life as One Direction". Nagu teisedki raamatud, sisaldab ka see eksklusiivseid värskeid fotosid bändist, koos mõne privaatse hetke jäädvustusega. "Dare to Dream" suutis kindlustada esikoha Sunday Timesi edetabelis "Non-Fiction Hardback Bestseller".

27. augustil 2013 aastal avaldas One Direction uue raamatu "Where We Are", milles on teemadeks 2011. ja 2012. aasta seiklused nende eludes. Raamatus räägivad poisid fännidest, kellega nad kohtunud on, nende mõtetest ja tunnetest, lootustest ja unistustest ning headest ja halbadest aegadest.

Auhinnad ja nominatsioonid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aasta Kandidaat Auhind Kategooria Tulemus Ref
2011 One Direction 4Music Awards Parim ansambel Võit [2]
One Direction 4Music Awards Parim läbimurre Võit [2]
"What Makes You Beautiful" 4Music Awards Parim video Võit [2]
2014 ,,Best Song Ever" 2014 Brit Awards Parim muusikavideo Võit [3]

Turneed ja kontserdid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Turnee "Up All Night"[muuda | redigeeri lähteteksti]

27. septembril 2011 kuulutas One Direction välja oma esimese Suurbritannia turnee, mis kestis 2011. aasta detsembrist 2012. aasta jaanuarini. Turnee müüdi välja minutitega.

Turnee "Better With U"[muuda | redigeeri lähteteksti]

Novembris 2011 kuulutati välja Põhja-Ameerika turnee, koos Ameerika bändiga Big Time Rush. Lühike turnee leidis aset 2012. aasta veebruari lõpust kuni märtsi alguseni.

Turnee "Take Me Home"[muuda | redigeeri lähteteksti]

One Directioni esimene maailmaturnee, mis kestis 2013. aasta veebruarist kuni 2013. aasta novembrini. See on olnud nende kõige suurem maailmaturnee. Turnee koosnes 134 kontserdist, mis leidsid aset Euroopa, Põhja-Ameerika ja Austraalia suurimatel lavadel.

Turnee "Where We Are"[muuda | redigeeri lähteteksti]

One Directioni teine maailmaturnee hõlmab Euroopat, Põhja-Ameerikat ja Lõuna-Ameerikat, arvatavasti kuulutatakse välja ka veel Austraalia ning võib-olla ka Aasia ja Lõuna-Aafrika kontsertide ajad. See turnee koosneb umbes 80 kontserdist. Turnee algab 2014. aasta alguses.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]