One Direction

Allikas: Vikipeedia
One Direction
Vasakult paremale: Niall Horan, Liam Payne, Harry Styles, Zayn Malik, Louis Tomlinson.
Info
Päritolu Suurbritannia ja Iirimaa
Stiil(id) Pop
Tegev 2010–
Plaadifirma(d) Syco, Columbia
Seotud artistid The X Factor finalists 2010, JLS
Veebileht onedirectionmusic.com
Koosseis
Niall Horan
Zayn Malik
Liam Payne
Harry Styles
Louis Tomlinson

Harry Styles Niall Horan Zayn Malik Liam Payne Louis Tomlinson

One Direction on Briti-Iiri poistebänd, mis koosneb 5 liikmest: Harry Styles, Liam Payne, Niall Horan, Zayn Malik ja Louis Tomlinson. Bänd sai Suurbritannia X Factori seitsmendal hooajal kolmanda koha. Peale X Factorit sõlmisid nad lepingu Simon Cowell'i plaadifirmaga Syco Records. Hiljem sõlmisid nad lepingu Põhja-Ameerikas Columbia Records'iga. Nime One Direction mõtles välja Harry Styles.

One Directioni esimene singel "What Makes You Beautiful" ilmus 11. septembril 2011. Singel läks 18. septembril 2011 Briti edetabelites esikohale. Nende teine singel "Gotta Be You" väljastati 13. novembril 2011, millest sai briti edetabelite #3 hitt.[1] Nende debüütalbum Up All Night pandi müügile 21. novembril 2011 ning läks briti edetabeli positsioonile, olles 2011. aasta suurima müügiga debüütalbum. One Direction'i kolmas singel "One Thing" väljastati 13. jaanuaril 2012. 2012. aasta alguses esitati nende singel "What Makes You Beautiful" Brit Awardsil aasta Briti singli auhinnale, mille nad 21. veebruaril ka võitsid.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

2010: X Factor ja kujunemine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis The X Factor (Suurbritannia 7. hooaeg)

2010. aastal osalesid kõik viis bändi liiget üksikkandidaatidena X Factor'is, aga neil ei õnnestunud kvalifitseeruda "Poiste" kategoorias. Peale külaliskohtuniku Nicole Scherzinger'i soovitust pandi poisid ühte bändi, mis lubas neil osaleda "Gruppide" kategoorias. One Direction lõpetas kolmanda kohaga peale Rebecca Ferguson'i ja võitjat Matt Cardle't. Koheselt peale finaali, lekkis nende laul "Forever Young" internetti, mis oleks avaldatud siis, kui nad oleks võitnud X Factor'i.

Albumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Up All Night (2011)
  • Take Me Home (2012)
  • Midnight Memories (2013)
  • " Midnight Memories: The Ultimate Edition"(2013)

Muusikavälised tegevused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Raamatud[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esimene One Direction'i raamat, "One Direction: Forever Young (Our Official X Factor Story)", avaldati 17. veebruaril 2011. Kirjastaja HarperCollins raamat oli #1 Sunday Times Bestseller nimekirjas:)


"One Direction: The Official Annual 2012" avaldati 1. septembril 2011. Raamatus on eksklusiivintervjuud ja uued fotod bändist.

15. septembril 2011 avaldas One Direction raamatu "Dare to Dream: Life as One Direction". Nagu teisedki raamatud, sisaldab ka see eksklusiivseid värskeid fotosid bändist, koos mõne privaatse jäädvustatud hetkega. "Dare to Dream" suutis endale kindlustada esimese koha Sunday Times Non-Fiction Hardback Bestseller nimekirjas.


27. Augustil 2013 aastal avaldas One Direction uue raamatu "Where We Are" milles on teemadeks 2011 ja 2012 aasta seiklused nende eludes. Raamatus räägivad poisid fännidest, kellega nad kohtunud on, nende mõtetest ja tunnetest, lootustest ja unistustest ning headest ja halbadest aegadest.

Auhinnad ja nominatsioonid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aasta Kandidaat Auhind Kategooria Tulemus Ref
2011 One Direction 4Music Awards Parim ansambel Võitsid [2]
One Direction 4Music Awards Parim läbimurre Võitsid [2]
"What Makes You Beautiful" 4Music Awards Parim video Võitsid [2]
2014 ,,Best Song Ever" 2014 Brit Awards Parim muusikavideo Võitsid [3]

Turneed ja kontserdid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Up All Night turnee[muuda | redigeeri lähteteksti]

27. septembril 2011 kuulutas One Direction välja oma esimese Suurbritannia turnee, mis kestis 2011. aasta detsembrist 2012. aasta jaanuarini. Turnee müüdi välja loetud minutitega.

Better With U turnee[muuda | redigeeri lähteteksti]

Novembris 2011 kuulutati välja Põhja-Ameerika turnee, koos Ameerika bändiga Big Time Rush. Lühike turnee leiab aset 2012. aasta veebruari lõpust kuni varajase märtsini.

Take Me Home turnee[muuda | redigeeri lähteteksti]

One Direction'i esimene maailmatuur. Pikk maailmatuur leidis aset 2013. veebruarist kuni 2013. novembrini. See on olnud nende kõige suurem maailmaturnee. Turnees oli 134 kontserti mis võtsid aset Euroopa, Põhja-Ameerika ning Austraalia suurimatel areenadel.

Where We Are turnee[muuda | redigeeri lähteteksti]

One Direction'i teine maailmatuur mis haldab endas Euroopat, Põhja-Ameerikat ja Lõuna-Ameerikat, arvatavasti kuulutatakse välja ka veel Austraalia ja võibolla ka Aasia ning Lõuna-Aafrika kontsertide ajad. See turnee koosneb umbes 80 kontserdist. Turnee algab 2014. aasta alguses.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]