Nicki Minaj

Allikas: Vikipeedia
Nicki Minaj (2011)

Onika Tanya Maraj (lavanimi Nicki Minaj; sündinud 8. detsembril 1982 Saint James'is, Trinidadi ja Tobago pealinna Port of Spaini eeslinnas) on Trinidadi ja Tobago päritolu Ameerika Ühendriikide naisräppar. Ta on kõige edukam naisräppar üle aegade.Ta asus elama New Yorki, kui oli viiene. Saint James'is elas ta koos oma vanaemaga, sest tema vanemad otsisid paremat elukohta. Nicki isal olid alkoholiprobleemid ja ta tarvitas uimasteid.

Nicki Minaj on lõpetanud LaGuardia keskkooli.

Tema esimene mixtape tuli välja aastal 2007.

Ta on ülemaailmselt müünud üle 65 miljoni singli. Samuti on ta albumid olnud väga edukad.

Nicki Minaj debüüt album ''Pink Friday'' müüs esimesel nädalal 375 000 eksemplari. See oli Nicki Minaji esimene number 1. album. Hetke seisuga on müüdud albumit üle 1.9 miljoni eksemplari.

Nicki Minaji teine album Pink Friday: ''Roman Reoaded'' müüs esimesel nädalal üle 253 000 eksemplari. See oli Nicki Minaji teine number 1. album. Hetke seisuga on müüdud seda albumit üle 1,4 miljoni eksemplari.

Nicki Minaji kolmas stuudioalbum ilmus välja 15. Detsember 2014 ja see müüs esimesel nädalal üle 244 000 eksemplari ja see on Nicki Minaji kolmas number 1. album.

Nicki Minaji kolmandalt stuudioalbumilt pärinev laul ''Anaconda'' on youtubes enim klikke saanud 24 tunniga. 24 tunniga sai ''Anaconda'' üle 19.6 miljoni kliki mis ületas Miley Cyruse - Wrecking Ball rekordi. Samuti müüs see laul üle 2 miljoni copy. Hetke seisuga on videot vaadatud üle 355 miljoni korra.

Nicki Minaj kõige edukaim laul on ''Super Bass'' mis on müünud üle 5 miljoni copy. Hetke seisuga on videot vaadatud üle 450 miljoni korra, see on Nicki Minaji enim vaadatud muusika video.

Diskograafiat[muuda | redigeeri lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Pink Friday (19. november 2010)
  • Pink Friday: Roman Reloaded (2. aprill 2012)
  • The Pinkprint (15. detsember 2014)