Nick Jonas

Allikas: Vikipeedia
Nick Jonas
Nicholas Jerry Jonas.jpg
Info
Sünninimi Nicholas Jerry Jonas
Sündinud 16. september 1992 (22-aastane) Dallas, Texas
Päritolu Wyckoff, New Jersey
Stiil(id) teen pop, pop rock
Amet(id) laulja, laulukirjutaja, instrumentalist, näitleja
Pill(id) kitarr, trummid, klaver
Tegev alates 2002. aastast
Plaadifirma(d) Hollywood, Columbia
Seotud esitajad Jonas Brothers, Nick Jonas & the Administration

Nick Jonas (täisnimega Nicholas Jerry Jonas; sündinud 16. septembril 1992) on USA laulja, laulukirjutaja, muusik ja näitleja, enim tuntud pop-rock-ansamblist Jonas Brothers koos oma venna Joe ja Keviniga. Jonas Brothersi ansambel sai alguse Nicki soolokarjäärist, aga produtsendile meeldis, et ta vennad kaasa laulaksid. Praegu on ta Disney Channeli originaalseerias "JONAS" Nick Lucasena koos oma vendadega. Hetkel esineb ta oma bändiga Nick Jonas & the Administration, mis lasi välja oma esimese albumi 2010. aastal.

Isiklik elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Nick Jonas sündis Dallases Texase osariigis pojaks endisele viipekeele õpetajale ja lauljale Denisele ning laulukirjutaja ja muusikule Paul Kevin Jonas seeniorile. Ta kasvatati üles Wyckoffis New Jerseys ja koduõpet tegi ta ema.

13-aastasena diagonoositi tal diabeet.

Miley Cyrus on öelnud, et ta käis Jonasiga juunist 2006 kuni detsembrini 2007. Cyrus ütles, et nad olid "armunud" ja hakkasid käima varsti pärast nende esimest kohtumist.

Näitlemine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Broadway[muuda | redigeeri lähteteksti]

Jonasi karjäär algas kui ta avastati 6-aastaselt juuksuris samal ajal kui ta ema lasi endale lõikust teha. 7-aastaselt hakkas ta esinema Broadwayl. Ta on näidelnud mõnes näidendites, sh "Jõululugu" (2000 Väikese Tim'ina Scrooge 8-aastaselt), "Annie Get Your Gun" (2001 Väike Jake'ina), "Kaunitar ja Koletis"' (2002 Chip'ina) ja "Les Misérables" (2003 Gavroche'na). Peale "Les Misérables'e" sulgemist, esines ta "Helisevas muusikas" (Kurt'ina) Paper Mill Playhouse'is. 2010 mängis Jonas taas Les Misérables'is, seekord oli ta Marius. Ta mängis rolli kolm nädalat Queens'i teatris London'is.

Televisioon[muuda | redigeeri lähteteksti]

17. augustil 2007 olid Nick ja tema vennad külalisesinejad "Hannah Montana" ühes osas. Osa oli samal ajal koos Keskkoolimuusikal 2-ga ja tutvustusega Disney Channel šou "Phineas and Ferb". Osa purustas rekordid 10,7 miljoni vaatajaga ja sai kõige rohkem vaadatud telesaateks.

Nick ja ta vennad olid Disney Channel Original Movie nimega "Rokilaager" kus nad mängisid bändi "Connect Three.". Joe mängis mees peategelast ja juhtlauljat Shane Gray-d; Nick oli Nate, kitarrist; ja Kevin oli Jason, kes oli samuti kitarrist. Filmi soundtrack avaldati välja 17. juunis 2008. Film esilinastus 20. juunis 2008 USA-s Disney Channelil ja Kanadas Familys. 2009.aasta septembris esilinastus "Rokilaager 2".

Tõsieluline lühisari, "Jonas Brothers: Living the Dream", esilinastus Disney Channel'il 16. mail 2008. Esimene hooaeg, mis kestis 5. septembris 2008, mis rääkis vendade elust tuuril When You Look Me In The Eyes Tour. Tuuri nimi oli inspireeritud bändi laulust "When You Look Me in the Eyes". Seeria teine hooaeg algas 21. märtsil 2010. Teine hooaeg jälgis bändi Euroopas nende maailmaturneerel 2009.

Nick, koos oma kolme venna Kevini, Joe' ja Frankie'ga alustasid oma seeria Disney Channel Original Series, nimega "JONAS". Seerias on Jonas Brothers pop bänd, kes elab normaalselt elu. Esimene hooaeg esilinastus 2. mail 2009.

Laulmine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Soolo artist[muuda | redigeeri lähteteksti]

2002, sellel ajal kui ta esines "Kaunitaris ja Koletises", kirjutas Nick aulu koos oma isaga "Joy to the World (A Christmas Prayer)". Koos tagataustaga "Kaunitar ja Koletis" liikmed, Nick laulis 2002 iga-aastasel Broadway "Equity Fights AIDS" albumil, "Broadway's Greatest Gifts: Carols for a Cure, Vol. 4". Novemberis 2003, INO Records sai demo koopia "Joy To The World (A Christmas Prayer]. Plaadifirma lasi selle raadiosse, ja see sai kohe hitiks. Sellel ajal kui Nick töötas oma soolo projektiga, Joe läks Broadway, olles Baz Lurhmanni näidendis "La Boheme".