NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu

Allikas: Vikipeedia

NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu


Nõukogude Liidu vapp (1923–1936)
Nõukogude Liidu vapp

Moscow Kremlin from Kamenny bridge.jpg
Moodustatud 1923
Peakorter Moskva
Asukoht Moskva Kreml
Piirkond NSV Liit
Juhtkond NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu esimees

NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu, lühendatult NSVL RKN (vene Совет народных комиссаров СССР: Sovet narodnõh komissarov SSSR või СовНарКом: Sovnarkom või СНК: SNK) oli NSV Liidu kõrgeim valitsusorgan 6. juulist 192315. märtsini 1946, mille järel NSV Liidu valitsusorganite reformimise käigus sai selle õigusjärglaseks NSV Liidu Ministrite Nõukogu.

Rahvakomissaride Nõukogu esimehed[muuda | redigeeri lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu esimees

NSV Liidu RKN 1923–1924[muuda | redigeeri lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Vene SFNV Rahvakomissaride Nõukogu

NSV Liidu RKN 1924–1930[muuda | redigeeri lähteteksti]


Amet Nimi Partei Ajavahemik
NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu esimees Aleksei Rõkov VK(b)P/ÜK(b)P 2. veebruar 192410. detsember 1930
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Lev Kamenev
Valerian Kuibõšev
Grigori Ordžonikidze
VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

2. veebruar 1924 – 16. jaanuar 1926
16. jaanuar – 5. november 1926
5. november 1926 – 10. november 1930
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Aleksandr Tsjurupa VK(b)P/ÜK(b)P 2. veebruar 19248. mai 1928
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Vlas Tšubar VK(b)P/ÜK(b)P 2. veebruar 192421. mai 1925
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Ivan Orakelišvili VK(b)P/ÜK(b)P 2. veebruar 192421. mai 1925
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Jānis Rudzutaks VK(b)P/ÜK(b)P 16. jaanuar 1926 – 19. detsember 1930
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Vassili Schmidt VK(b)P/ÜK(b)P 11. august 19281. dets 1930
Välisasjade rahvakomissar Georgi Tšitšerin

Maksim Litvinov

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

2. veebruar 19242. mai 1930

21. juuli 1930 – 19. detsember 1930

Siseasjade rahvakomissar Aleksandr Belobodorov

Vladimir Tolmatšov

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

2. veebruar 1924 – detsember 1927

jaanuar 1928 – 15. detsember 1930

Riigikontrolli rahvakomissar Valerian Kuibõšev

Grigori Ordžonikidze

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

5. november 1926 – 10. november 1930

Põllumajanduse rahvakomissar Jakov Jakovlev VK(b)P/ÜK(b)P 8. detsember 1929 – 19. detsember 1930
Kaubanduse rahvakomissar Leonid Krassin

Andrei Ležava

Aron Šeinman

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

2. veebruar 19249. mai 1924

9. mai – 17. detsember 1924

17. detsember 1924 – 18. november 1925

Transpordi rahvakomissar Jānis Rudzutaks

Moses Ruhhimovitš

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

2. veebruar 19241. mai 1930

1. mai19. detsember 1930

Sõja- ja mereasjade rahvakomissar Lev Trotski

Mihhail Frunze

Kliment Vorošilov

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)

2. veebruar 192417. jaanuar 1925

26. jaanuar 1925 – 31. oktoober 1925

6. november 1925 – 19. detsember 1930

Rahanduse rahvakomissar Grigori Sokolnikov

Nikolai Brjuhhanov

Grigori Grinko

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)

2. veebruar 192416. jaanuar 1926

18. jaanuar 1926 – 5. jaanuar 1930

5. jaanuar – 19. detsember 1930

Väliskaubanduse rahvakomissar Leonid Krassin

Aleksandr Tsurjupa

Lev Kamenev

Anastass Mikojan

Arkadi Rozenholz

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)

VK(b)P/ÜK(b)

VK(b)P/ÜK(b)

2. veebruar 1924 – 18. november 1925

18. nov 1925 – 6. jaanuar 1926

8. jaanuar14. august 1926

15. august 1926 – 22. oktoober 1930

5. november – 19. detsember 1930

Töörahvakomissar Vassili Schmidt

Nikolai Uglanov

Anton Tšikon

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)

2. veebruar 1924 – 29. november 1928

29. nov 1928 – 1. juuli 1930

1. juuli – 19. detsember 1930

Posti- ja telegraafi rahvakomissar Valerian Dogalevski

Ivan Smirnov

Artemi Ljubovitš

Nikolai Antipov

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)

VK(b)P/ÜK(b)

2. veebruar 1924 – 21. mai 1925

21. mai 1925 – 1. jaanuar 1927

1. jaanuar 1927 – 17. jaanuar 1928

17. jaanuar 1928 – 19. detsember 1930

Varustuse rahvakomissar Anastass Mikojan VK(b)P/ÜK(b)P 22. november – 19. detsember 1930
Kõrgem Rahvamajandusnõukogu, esimees Feliks Dzeržinski

Valerian Kuibõsev

Grigori Ordžonikidze

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

2. veebruar 1924 – 5. august 1926

5. august 1926 – 10. november 1930

10. november 1930 – 19. detsember 1930

Riigiplaanikomisjon, esimees Aleksandr Tsurjupa

Gleb Kržyžanovski

Valerian Kuibõšev

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

VK(b)P/ÜK(b)P

2. veebruar 192418. november 1925

25. november 1925 – 6. november 1930

10. november 1930 – 19. detsember 1930

NSV Liidu RKN 1930–1941[muuda | redigeeri lähteteksti]


Amet Nimi Partei Ajavahemik
NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu esimees Vjatšeslav Molotov ÜK(b)P 19. detsember 1930 – 6. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Jānis Rudzutaks ÜK(b)P 19. detsember 1930 – 1. mai 1937
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Valerian Kuibõšev ÜK(b)P 19. detsember 1930 – 25. jaanuar 1935
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Andrei Andrejev ÜK(b)P 22. detsember 1930 – 9. oktoober 1931
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Valeri Mežlauk ÜK(b)P 25. aprill 193415. veebruar 1937
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Vlas Tšubar ÜK(b)P 25. aprill 19341. jaanuar 1938
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Nikolai Antipov ÜK(b)P 27. aprill 193524. august 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Anastass Mikojan ÜK(b)P 22. juuli 19377. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Stanislaw Kossior ÜK(b)P 19. jaanuar 19381. aprill 1938
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Lazar Kaganovitš ÜK(b)P 21. august 19387. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Nikolai Voznessenski ÜK(b)P 1. aprill 19397. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Andrei Võšinski ÜK(b)P 31. mai 19397. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Rozalia Zemljatska-Samoilova ÜK(b)P 20. juuni 19397. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Aleksei Kossõgin ÜK(b)P 17. aprill 19407. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Vjatšeslav Malõšev ÜK(b)P 17. aprill 19401. jaanuar 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Mihhail Pervuhhin ÜK(b)P 17. aprill 19407. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Lavrenti Beria ÜK(b)P 3. veebruar 19417. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Lev Mehlis ÜK(b)P 1. märts 19416. mai 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Maksim Saburov ÜK(b)P 10. märts 19417. mai 1941
Välisasjade rahvakomissar Maksim Litvinov

Vjatšeslav Molotov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. detsember 1930 – 3. mai 1939

3. mai 19397. mai 1941

Põllumajanduse rahvakomissar Jakov Jakovlev

Mihhail Tšernov

Roberts Eihe

Ivan Benediktov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. detsember 1930 – 1. aprill 1934

1. aprill 1934 – 29. oktoober 1937

29. oktoober 1937 – 15. november 1938

15. november 1938 – 7. mai 1941

Kaubanduse rahvakomissar Izrail Weitzer

Mihhail Smirnov

Aleksandr Ljubimov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

29. juuli 193418. oktoober 1937

18. oktoober 193721. jaanuar 1939

21. jaanuar 1939 – 7. mai 1941

Siseasjade rahvakomissar Genrih Jagoda

Nikolai Ježov

Lavrenti Beria

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

11. mai 1934 – 27. september 1936

30. september 1936 –

8. detsember 1938 – 7. mai 1941

Justiitsrahvakomissar Nikolai Krõlenko

Nikolai Rõškov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

20. juuli 193615. september 1937

19. september 19377. mai 1941

Rahvakontrolli rahvakomissar Andrei Andrejev

Jānis Rudzutaks

ÜK(b)P

ÜK(b)P

22. detsember 19301932

193212. veebruar 1934

Transpordi rahvakomissar Moses Ruhhimovitš

Andrei Andrejev

Lazar Kaganovitš

Aleksei Bakulin

Lazar Kaganovitš

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. detsember 1930 – 1. november 1933

3. november 1933 – 1. märts 1935

1. märts 1935 – 22. august 1937

22. august 1937 – 5. aprill 1938

5. aprill 1938 – 7. mai 1941

Ehitusmaterjalidetööstuse rahvakomissar Leonid Sosnin ÜK(b)P 24. jaanuar 19397. mai 1941
Ehituse rahvakomissar Semjon Ginzburg ÜK(b)P 16. juuni 19397. mai 1941
Keemiatööstuse rahvakomissar Mihhail Denissov ÜK(b)P 24. jaanuar 19397. mai 1941
Söetööstuse rahvakomissar Vassili Vahrušev ÜK(b)P 12. oktoober 19397. mai 1941
Laskemoona rahvakomissar Ivan Sergejev

Pjotr Goremõkin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

11. jaanuar 19398. märts 1941

8. märts 1941 – 7. mai 1941

Lennukitööstuse rahvakomissar Mihhail Kaganovitš

Aleksei Šakurin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

11. jaanuar 193910. jaanuar 1940

10. jaanuar 1940 – 7. mai 1941

Värvilise metallurgia rahvakomissar Fjodor Merkulov

Ivan Tervosjan

ÜK(b)P

ÜK(b)P

24. jaanuar 193917. aprill 1940

17. aprill 1940 – 7. mai 1941

Sõja- ja mereasjade rahvakomissar Kliment Vorošilov ÜK(b)P 19. detsember 1930 – 20. aprill 1934
Kaitse rahvakomissar Kliment Vorošilov

Semjon Timošenko

ÜK(b)P

ÜK(b)P

20. aprill 1934 – 8. aprill 1940

8. aprill 1940 – 7. mai 1941

Sõjalaevastiku rahvakomissar Pjotr Smirnov

Mihhail Frinovski

Nikolai Kuznetsov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

30. detsember 1937 – 8. november 1938

8. november 1938 – 29. aprill 1939

29. aprill 1939 – 7. mai 1941

Töörahvakomissar Anton Tšikon ÜK(b)P 19. detsember 1930 – 23. juuli 1933
Kalamajanduse rahvakomissar Polina Žemtšušina

Aleksandr Iškov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. jaanuar 1939 – 1. juuli 1940

1. juuli 1940 – 7. mai 1941

Varustuse rahvakomissar Anastass Mikojan ÜK(b)P 19. detsember 1930 – 29. märts 1934
Kergetööstuse rahvakomissar Issidor Ljubimov

Vassili Šestakov

Sergei Lukin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

5. jaanuar 1932 – 7. juuli 1937

8. september 1937 – 1938

2. jaanuar 1939 – 7. mai 1941

Puidutööstuse rahvakomissar Semjon Lobov

Vladimir Ivanov

Mihhail Rõškov

Naum Antselovitš

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

5. jaanuar 1932 – 1. oktoober 1936

1. oktoober 1936 – 30. detsember 1937

30. detsember 1937 – 30. oktoober 1938

30. oktoober 1938 – 7. mai 1941

Masinaehituse rahvakomissar Valeri Mežlauk

Aleksandr Bruskin

Viktor Lvov

Pjotr Paršin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

24. august 1937 – 22. oktoober 1937

22. oktoober 1937 – 19. jaanuar 1938

19. jaanuar 1938 – 5. veebruar 1939

5. veebruar 1939 – 7. mai 1941

Kaubalaevastiku rahvakomissar Nikolai Janson

Nikolai Pahhomov

Nikolai Ježov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

30. jaanuar 1931 – 13. märts 1934

13. märts 1934 – 19. jaanuar 1938

19. jaanuar 1938 – 9. aprill 1939

Jõelaevastiku rahvakomissar Zosima Šaškov ÜK(b)P 9. aprill 1939 – 7. mai 1941
Avamere kaubalaevastiku rahvakomissar Semjon Dukelski ÜK(b)P 9. aprill 1939 – 7. mai 1941
Keskmise masinaehituse rahvakomissar Ivan Lihhatšjov

Vjatšeslav Malõšev

ÜK(b)P

ÜK(b)P

5. veebruar 1939 – 2. oktoober 1940

2. oktoober 1940 – 7. mai 1941

Tekstiilitööstuse rahvakomissar Aleksei Kossõgin

Ilja Akimov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

3. jaanuar 1939 – 17. aprill 1940

17. aprill 1940 – 7. mai 1941

Liha- ja piimatööstuse rahvakomissar Pavel Smirnov ÜK(b)P 19. jaanuar 1939 – 7. mai 1941
Tselluloosi ja paberitööstuse rahvakomissar Nikolai Tšebotarjov ÜK(b)P 27. aprill 1940 – 7. mai 1941
Elektrotehnikatööstuse rahvakomissar Vassili Bogatõrjov ÜK(b)P 17. aug 19407. mai 1941
Rahanduse rahvakomissar Grigori Grinko

Vlas Tšubar

Arseni Zverev

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)

19. detsember 1930 – 17. august 1937

23. august 1937 – 19. jaanuar 1938

19. jaanuar 1938 – 7. mai 1941

Relvastuse rahvakomissar Moissei Ruhhimovitš

Mihhail Kaganovitš

Boriss Vannikov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

8. detsember16. oktoober 1937

16. oktoober 1937 – 11. jaanuar 1939

11. jaanuar 1939 – 9. juuni 1941

Väliskaubanduse rahvakomissar Arkadi Rozenholz

Jevgeni Tšvjalev

Anastass Mikojan

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. detsember 1930 – 14. juuni 1937

19. jaanuar 1938 – 30. november 1938

30. november 1938 – 7. mai 1941

Tervishoiu rahvakomissar Grigori Kaminski

Mihhail Boldõrev

Georgi Miterev

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

20. juuli 1934 – 1. jaanuar 1937

19. jaanuar 1937 – 8. oktoober 1939

8. oktoober 1939 – 7. mai 1941

Raskemasinaehituse rahvakomissar Vjatšeslav Malõšev

Aleksandr Jefremov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. juuni 1939 – 17. aprill 1940

17. aprill 1940 – 6. juuni 1941

Toitlustustööstuse rahvakomissar Anastass Mikojan

Aleksei Badajevš

Avran Lazar Glinski

Vassili Zotov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

29. märts 1934 – 12. august 1937

12. august 1937 – 19. jaanuar 1938

19. jaanuar 1938 – 19. jaanuar 1939

19. jaanuar 1939 – 7. mai 1941

Rasketööstuse rahvakomissar Grigori Ordžinikidze

Valeri Mežlauk

Lazar Kaganovitš

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

5. jaanuar 1932 – 25. veebruar 1937

25. veebruar 1937 – 23. august 1937

23. august 1937 – 24. jaan 1939

Kolhooside rahvakomissar Tihhon Turkin

Moissei Kalmanovitš

Nikolai Demtšenko

Tihhon Turkin

Pavel Lobanov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

1931 – 4. aprill 1934

4. aprill 1934 – 12. aprill 1937

12. aprill 1937 – 22. juuli 1937

22. juuli 1937 – 12. detsember 1938

12. detsember 1938 – 7. mai 1941

Toiduainete varumise rahvakomissar Mihhail Popov

Semjon Skrõnnikov

Vladimir Donskoi

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

15. jaanuar 1938 – 21. august 1938

21. august]] 1938 – 4. aprill 1940

4. aprill 1940 – 7. mai 1941

Kummitööstuse rahvakomissar Tihhon Mitrohhin ÜK(b)P 28. märts 1941 – 7. mai 1941
Mittevärviliste metallide rahvakomissar Aleksandr Samohvalov

Pjotr Lomako

ÜK(b)P

ÜK(b)P

24. jaanuar 1939 – 9. juuli 1940

9. juuli 1940 – 7. mai 1941

Õlitööstuse rahvakomissar Lazar Kaganovitš

Ivan Sedin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

24. jaanuar 1940 – 3. juuli 1940

3. juuli 1940 – 7. mai 1941

Elektrijaamade rahvakomissar Mihhail Pervuhhin

Andrei Letkov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

26. jaanuar 1939 – 17. aprill 1940

17. aprill 1940 – 7. mai 1941

Laevaehituse rahvakomissar Ivan Tervosjan

Ivan Nossenko

ÜK(b)P

ÜK(b)P

11. jaanuar 1939 – 17. aprill 1940

17. aprill 1940 – 7. mai 1941

Posti- ja telegraafi rahvakomissar Nikolai Antipov

Aleksei Rõkov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. detsember 1930 – 30. märts 1931

30. märts 1931 – 17. jaanuar 1932

Side rahvakomissar Aleksei Rõkov

Genrih Jagoda

Innokenti Halepski

Matvei Berman

Ivan Peresõpkin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

17. jaanuar 1932 – 26. september 1936

26. september 1936 – 5. aprill 1937

5. aprill 1937 – 17. august 1937

7. august 1937 – 1938

10. mai 1939 – 7. mai 1941

Kõrgem Rahvamajandusnõukogu, esimees Grigori Ordžonikidze ÜK(b)P 19. detsember 1930 – 5. jaanuar 1932
NSV Liidu Riigikontrollikomisjoni, esimees Lev Mehlis ÜK(b)P 7. november 1940 – 7. mai 1941
NSV Liidu Riigiplaanikomisjoni, esimees Valerian Kuibõšev

Valeri Mežlauk

Gennadi Smirnov

Valeri Mežlauk

Nikolai Voznessenski

Maksim Saburov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

ÜK(b)P

19. detsember 1930 – 25. aprill 1934

14. mai 1934 – 25. veebruar 1937

25. veebruar 1937 – 17. oktoober 1937

23. oktoober 1937 – 1. detsember 1937

19. detsember 1937 – 10. märts 1941

10. märts 1941 – 7. mai 1941

NSV Liidu RKN 1941–1946[muuda | redigeeri lähteteksti]


Amet Nimi Partei Ajavahemik
NSV Liidu Rahvakomissaride Nõukogu esimees Jossif Stalin ÜK(b)P 6. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe 1. asetäitja Vjatšeslav Molotov ÜK(b)P 16. august 1942 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Nikolai Antipov ÜK(b)P 7. mai 194124. august 1941
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Anastass Mikojan ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Lazar Kaganovitš ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Nikolai Voznessenski ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Andrei Võšinski ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Rozalia Zemljatska-Samoilova ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Aleksei Kossõgin ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Mihhail Pervuhhin ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Lavrenti Beria ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Maksim Saburov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Rahvakomissaride Nõukogu esimehe asetäitja Vjatšeslav Molotov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 16. august 1942
Välisasjade rahvakomissar Vjatšeslav Molotov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Põllumajanduse rahvakomissar Ivan Benediktov

Andrei Andrejev

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 11. detsember 1943

11. detsember 1943 – 15. märts 1946

Põllumajandustehnika rahvakomissar Boriss Vannikov ÜK(b)P 7. jaanuar 1946 – 15. märts 1946
Autotööstuse rahvakomissar Stepan Akopov ÜK(b)P 17. veebruar 1946 – 15. märts 1946
Ehituse- ja raudteede ehituse rahvakomissar Konstantin Sokolov ÜK(b)P 17. veebruar 1946 – 15. märts 1946
Tööstusettevõtete rahvakomissar Semjon Ginzburg ÜK(b)P 19. jaanuar 1946 – 15. märts 1946
Kütusetööstuse rahvakomissar Nikolai Zademidko ÜK(b)P 16. jaanuar 1946 – 15. märts 1946
Kaubanduse rahvakomissar Aleksandr Ljubimov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Siseasjade rahvakomissar Lavrenti Beria

Sergei Kruglov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 14. jaanuar 1946

14. jaanuar 1946 – 15. märts 1946

Riikliku Julgeoleku rahvakomissar Vsevolod Merkulov

Vsevolod Merkulov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 20. juuli 1941

14. japrill 1943 – 15. märts 1946

Justiitsrahvakomissar Nikolai Rõškov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Transpordi rahvakomissar Lazar Kaganovitš

Ivan Kovaljov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 21. detsember 1944

21. detsember 1944 – 15. märts 1946

Ehitusmaterjalidetööstuse rahvakomissar Leonid Sosnin

Lazar Kaganovitš

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 21. detsember 1944

21. detsember 1944 – 15. märts 1946

Ehituse rahvakomissar Semjon Ginzburg ÜK(b)P 7. mai 1941 – 19. jaanuar 1946
Keemiatööstuse rahvakomissar Mihhail Denissov

Mihhail Pervuhhin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 26. veebruar 1942

26. veebruar 1942 – 15. märts 1946

Söetööstuse rahvakomissar Vassili Vahrušev ÜK(b)P 7. mai 1941 – 19. jaanuar 1946
Laskemoona rahvakomissar Pjotr Goremõkin

Boriss Vannikov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 16. veebruar 1942

16. veebruar 1942 – 7. jaanuar 1946

Tankitööstuse rahvakomissar Vjatšeslav Malõšev ÜK(b)P 1941 – 16. oktoober 1946
Suurtükitööstuse rahvakomissar Pjotr Paršin ÜK(b)P 20. november 1941 – 17. veebruar 1946
Lennukitööstuse rahvakomissar Aleksei Šakurin ÜK(b)P 7. mai 194115. märts 1946
Kaitse rahvakomissar Semjon Timošenko

Jossif Stalin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 20. juuli 1941

20. juuli 1941 – 25. veebruar 1946

Sõjalaevastiku rahvakomissar Nikolai Kuznetsov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 25. veebruar 1946
Kalamajanduse rahvakomissar Aleksandr Iškov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts]] 1946
Põllumajandustoodete varumise rahvakomissar Vladimir Donskoi

Klavdi Subbotin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 5. juuli 1941

5. juuli 1941 – 15. märts]] 1946

Kergetööstuse rahvakomissar Sergei Lukin ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Masinaehituse rahvakomissar Pjotr Paršin

Pjotr Paršin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 20. oktoober 1941

17. veebruar 1946 – 15. märts 1946

Jõelaevastiku rahvakomissar Zosima Šaškov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Avamere kaubalaevastiku rahvakomissar Semjon Dukelski

Pjotr Siršov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 8. veebruar 1942

8. veebruar 1942 – 15. märts 1946

Keskmise masinaehituse rahvakomissar Vjatšeslav Malõšev

Stepan Akopov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 7. mai 1941

1942 – 17. veebruar 1946

Tekstiilitööstuse rahvakomissar Ilja Akimov

Ivan Sedin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 1945

1945 – 15. märts 1946

Liha- ja piimatööstuse rahvakomissar Pavel Smirnov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Tselluloosi ja paberitööstuse rahvakomissar Georgi Orlov ÜK(b)P 1944 – 15. märts 1946
Elektrotehnikatööstuse rahvakomissar Ivan Kabanov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 19. märts 1946
Rahanduse rahvakomissar Arseni Zverev ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Relvastuse rahvakomissar Boriss Vannikov

Dmitri Ustinov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 9. juuni 1941

9. juuni 1941 – 15. märts 1946

Tervishoiu rahvakomissar Georgi Miterev ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts]] 1946
Raskemasinaehituse rahvakomissar Aleksandr Jefremov

Nikolai Kazakov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 6. juuni 1941

6. juuni 1941 – 15. märts 1946

Rasketööstuse rahvakomissar Pavel Judin ÜK(b)P 16. jaanuar 1946 – 15. märts 1946
Kolhooside rahvakomissar Pavel Lobanov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 11. november 1945
Toiduainete varumise rahvakomissar Dmitri Pavlov ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Kummitööstuse rahvakomissar Tihhon Mitrohhin ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Metallitööstuse rahvakomissar Ivan Tervosjan ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Mittevärviliste metallide rahvakomissar Pjotr Lomako ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Õlitööstuse rahvakomissar Ivan Sedin

Nikolai Baibakov

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 30. november 1944

30. november 1944 – 4. märts 1946

Elektrijaamade rahvakomissar Andrei Letkov

Dmitri Žimerin

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 20. jaanuar 1942

20. jaanuar 1942 – 15. märts 1946

Laevaehituse rahvakomissar Ivan Nossenko ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
Posti- ja telegraafi rahvakomissar Ivan Peresõpkin ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
NSV Liidu Riigikontrollikomisjoni, esimees Lev Mehlis ÜK(b)P 7. mai 1941 – 15. märts 1946
NSV Liidu Riigiplaanikomisjoni, esimees Maksim Saburov

Nikolai Voznessenski

ÜK(b)P

ÜK(b)P

7. mai 1941 – 8. detsember 1942

8. detsember 1942 – 15. märts 1946