Miranda Kerr

Allikas: Vikipeedia
Miranda Kerr
Sünd 20. aprill 1983
Sünnikoht Gunnedah, Uus-Lõuna-Wales, Austraalia
Sünninimi Miranda May Kerr
Pikkus 1.75 m (5'9")
Kaal 59 kg
Silmavärv Sinine
Juuksevärv Pruun
Koduleht ametlik koduleht
Miranda Kerr 2.jpg

Miranda May Kerr (sündinud 20. aprillil 1983) on Austraalia supermodell. Ta on tuntud eelkõige Victoria's Secreti Inglina ja Austraalia moeketi Portmans näona.

Miranda on esimene austraallane, kes on saanud lepingu Victoria's Secretiga.

Ta sai tuntuks 1990ndate lõpus, kui ta võitis Austraalia üleriigilise modellikonkursi, mille korraldas Dolly Magazine.

Elulugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Miranda Kerr sündis 20. aprillil 1983 Gunnedah' linnakeses Uus-Lõuna-Walesi osariigis. Tema vanemad on Therese John Kerr. Mirandal on ka noorem vend Matthew. Tema lapsepõlves, Miranda avaldas, et kui ta noorem oli, siis ta sõitis mootorratastega ja hobustega tema vanaema farmis. Ta rääkis et tal oli lapsepõlves hea elu. Ei olnud mingit teesklemist ja keegi ei hoolinud milline sa välja nägid ja millised riideid sa kandsid.

Haridus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kerr lõpetas All Hallows’i keskkooli. Ta plaanis hakata edasi õppima toitumise eriala, kuid otsustas modellitöö kasuks.

Karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Varajane Karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

13. aastasena, Kerr võttis osa ja võitis 1997 igaaastase Dolly Magazine/Impulse Model’i võistluse. Võiduga kaasnes sõit Sydney’sse, pildistama Dolly Magazine jaoks. Pärast seda, kohalik meedia avaldas muret, et ta on liiga noor moetööstuse jaoks. Tema pildid olevat olnud kergelt pornograafilised, sest ta oli napis rõivastuses.

Pärast arusaamatusi, Miranda lahkus Dolly Magazine’ist ja proovis pühenduda õppimisele. Modellitööst eemalehoidmine tõi aga kaasa hoopis suurema huvi tema vastu. Keskkooli viimases klassis hakkas kõik allamäge minema, kui Miranda poisssõber hukkus autoõnnetuses. Tema hinded langesid ja oli oht koolist välja viskamisega, kuid Miranda võttis end kokku ja lõpetas keskkooli. Pärast lõpetamist sõlmis ta lepingu Chadwick Models agentuuriga Melbournes. Kohe pärast seda sõlmis ta lepingu Chic Model agentuuriga Sydneys. See tõi talle tööd Austraalias ja Jaapanis. Kõige enam tegi ta modellitööd Austraalia surfitarvete firma Billabongiga. Pärast lepingu lõppu asus ta elama New York’i.

Professionaalne karjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Miranda karjäär on muutunud koos reklaamikampaania teinud fotograaf Erick Seban-Meyer jaoks Ober Teksad Pariisis.


Pärast mitmeid moeüritustel osalemist, Miranda allkirjastas 2004. aastal lepingu Next Model agentuuriga. Tänu sellele sai ta ka lepingud kuulsate moekompaniidega nagu: Baby Phat, Lisa Ho, Voodoo Dolls, Levi’s, Bettina Liano, Nicola Finetti, L.A.M.B, Heatherette, Betsey Johnson, Trelise Cooper, Jets, John Richmond, Blumarine Swimwear, Seafolly Swimwear, Anna Molinari, Roberto Cavalli, Enrico Coveri, Arden B, Cia Maritima, Amuleti J ja osales ka 2006. aasta Victoria’s Secreti Show’l. Samal ajal ilmus ta ka ajakijades nagu: Elle, Oyster, Madison, Australian Vogue, Harpers Bazaar ja osales ka telereklaamides firmadele nagu Portmans, Bonds ja Veet. 2006. aastal sisenes Kerr USA turule, kui ta sõlmis lepingu kosmeetikafirmaga Maybelline New York. Sellega sai ta veel ajakirjade nagu: Cosmopolitan, CLEO ja ELLE kaantele ning lõpuks ka Victoria’s Secreti kataloogi.

Pärast edukat lepingut Maybelline’iga, Mirandast sai esimene austraallasest modell, kellele pakuti lepingut Victoria’s Secretiga. Selle lepinguga sai ta moetööstuse tipptegijate sekka nagu: Adriana Lima, Heidi Klum, Gisele Bündchen ja Alessandra Ambrosio. Tänu sellele lepingule sai ta esineda Victoria’s Secreti 2006 ja 2007 aasta showdel.

Kõige viimati sõlmis Miranda lepingu California moeketiga Arden B.

Filmograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kerr (ja mõned teised Victoria’s Secreti ja Next agentuuri modellid) osalesid Ameerika hip-hop staaride Kanye West ja Pharrell Williams’i lauluvideos „Number One“. Miranda osales ka tema endise poisssõbra Jay G Lyon’i bändi Tamarama muusikavideos „Everything To Me“.

Kerr osales ka koos teiste Victoria’s Secreti modellide Adriana Lima, Marisa Milleri, Heidi Klum’i, Alessandra Ambrosio ja Selita Ebanks’iga, CBS’i komöödiasarjas „How I Met Your Mother“.

Muu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kerr kirjutab raamatut "Treasure Yourself", mis on mõeldud teismelistele tüdrukutele.

Avalik Ilme[muuda | redigeeri lähteteksti]

Modellindusmaailma vastuvõtmine[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kerr on dubleeritud kui "järgmine MacPherson" ja tekitab väga kõrget huvi nii Austraalia, Euroopa kui Ameerika moeturgudel. Kerr'i kaubamärk on tema põselohud. Kuulsuste fotograaf Russel James on öelnud Kerr'i kohta: "Ameerika Ühendriigid on temasse armunud. Me armastame teda, sest et tal on kõige imelisem "naabritüdruku" ilme ja ta on hullupööra ilus. See tähendab seda, et naised ei ole hirmutatud tema väljanägemisest ja mehed arvavad, et neil võib olla võimalus temaga rääkida. See on fantastiline ühendus...inimesed tahavad tema ümber olla; ta on lõbus ja tore pildistamistel...ja ta ei ole rumal, mis võib olla väga tüütu omadus mõnede modellide hulgas“. Modellide agent Ursula Hufnagl kirjeldas Kerr'i kui "täiuslikku toetusavaldust“ viidates tema võimele "tõeliselt müüa toodet".

Heategevus[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kerr on seotud kahe heategevusliku organisatsiooniga Wildlife Warriors Worldwide ja Children International.

Eraelu[muuda | redigeeri lähteteksti]

2003. aastal algas Kerr’il suhe Austraalia finantsmaakleri Adrian Camilleri’ga. Pärast Austraalia Väärtpaberite ja Investeeringute Komisjoni juurdlust, selgus, et Camilleri on süüdi viies kuritegevuslikus pettuses 2003. ja 2004. aasta vahemikus. Pärast seda lõpetas Miranda suhte Camilleri’ga. Aruannete põhjal kannatas Camilleri tegude tõttu rahaliselt ka Kerr, kuid ta loobus esitada Camillerile süüdistus.

2005. aastal algas Mirandal suhe Austraalia muusiku ja eeskätt Dieseli modellina tuntud Jay G Lyon’iga. Nad elasid koos 2 aastat Miranda New Yorgi korteris. Paar lõpetas oma suhte 2007. aasta keskel. Suhte kestel, levisid kuulujutud, et Miranda petab oma poisssõpra näitleja Orlando Bloom’iga. Kuulujuttude aluseks olid pildid, kus Miranda ja Orlando olid koos korteriostu otsingul. Mõne aja pärast seda juhtumit, tunnistas Miranda, et tema suhe Jay G Lyon’iga on karile jooksmas. Kõmuajakirjanduse allikatel oli pärast Miranda ja Jay lahkuminekut, Mirandast huvitatud näitleja Stephen Dorff ja üks jõukas New Yorgi advokaat, kes kinkis Mirandale palju hinnalisi kingitusi. Kuigi Miranda väitel pole tema ja Orlando vahel mingit suhet ja nad on vaid head sõbrad, on neid nähtud koos peaaegu igal üritusel. Ühe fotograafi sõnul kuulis ta 2007. aasta detsembri lõpus Sydney lennujaamas, kui Miranda rääkis telefonis Orlandoga. Fotograaf olevat kuulnud lauset: „Kallike ma soovin, et sa oleks minuga siin praegu“.

Kerr on teinud usuvahetuse ja on nüüd Budist. Teda inspireeris tema pikaajaline sõbranna ja näitlejanna Eliska Survosa. Kerr harjutab Nichiren Budismi - Jaapani osa Budismi usust - ja usub, et "meil on vastutus ja kohustus tuua rahu ja harmooniat meie eludesse ja maailmasse". Seoses tema Nichien uskumustega, Kerr loeb lauldes igal hommikul ja õhtul 20 minutit, harjutab joogat, mediteerib ja loeb laialt vaimsusest.

2007. aastal, avaldas Kerr oma "vastumeelsust" Ameerika ühiskonnategelase Paris Hiltoni vastu, väites, et Hilton oli mõned minutid enne Heatherette'i moefirma esitlust ilmunud sinna sooviga ka esineda. Hiltonile antigi võimalus ja ta võis valida ükskõik millise kostüümi. Talle jäi just silma Miranda kleit ning ta otsustaski sellega esineda.Vaatamata sellele, et see probleem äratas rahvusvahelist meedia huvi ja et see oli illustreeritud kui Hiltoni ja Kerri esimese konfliktina, allikad avaldasid, et mõlemad naised olid ka eelnevalt kokku „põrganud“, mis järgnes sellest, et Kerr oli sõbrustama hakanud Hiltoni eelmise kihlatuga Paris Latsis'iga ja Hiltoni lähedase sõbra nafta-pärija Brandon Davisega. Avaldatud aruanded kirjeldasid mitmeid „kokkupõrkeid“ Hiltoni ja Kerri vahel (kaasaarvatud ka ühekordne läbiastumine Hollywoodi restoranis Mr.Chow's; kuna Kerr lõunatas seal koos Eliska Sursovaga, palus Hilton sinna saabudes ühel oma kaaskonna liikmel Kerr välja visata, aga siiski restorani personal seda Hiltoni nõudmist ei teostanud) ja kahtlustavad, et Hiltoni armukadedus on esilekutsuv.

Miranda Victoria’s Secreti profiili järgi, mis oli postitatud CBS’i YouTube kasutajalt, kirjeldas Miranda Kerr oma ellusuhtumist järgmiselt: „Ma naudin kõike, mida annab nautida ja ma proovin olla nii realistlik inimene, kui võimalik."

Alates 2007. aasta lõpust on Mirandal suhe Orlando Bloom'iga. Kerr ja Bloom teatasid oma kihlusest juunis 2010 ja abiellusid järgmisel kuul. Jaanuaris 2011 Sündis neile poeg Flynn Christopher Blanchard Copeland Bloom. Oktoobris 2013 teatasid nad lahkuminekust.