Melbourne shuffle

Allikas: Vikipeedia

Melbourne shuffle on tants, mis loodi 1980. aastate lõpus Austraalias Melbournes.

Ajalugu

  • 1980ndate algus: puht juhuslikult luuakse enese teadmata vähetuntud klubides tantsides esimesed Melben-i sammud
  • 1980ndate lõpp / 1990ndate algus: Melbourne shuffle hakkab eraldiseisva tantsuna esile kerkima, hõlmates varasemate tantsustiilidega võrreldes aina rohkem käteliigutusi. Tekno- ja rokkmuusika asenduvad tasapisi trance’i ja house’iga
  • 1990ndate keskpaik/lõpp: Tantsustiili populaarsuse suurenedes kasvab ka isetehtud tantsuvideote hulk tolle aja stiilinäidete kohta. Kõnealusel tantsul on olemas palju erinevaid variatsioone , kuid põhiline kand-varvas liikumine säilis võtmeliigutusena ning andis seeläbi tantsule nimeks “Melbourne shuffle”.
  • 2006. aastal hakkasid kõnealuse tantsustiili viljelejad postitama suurel hulgal videosid tollel ajal populaarsust kogunud videoportaali YouTube. Videod hõlmasid enamjaolt tantsjate endi koostatud kombinatsioone ja liigutusi, mis mõeldi põhisammudele juurde ning võimaldasid ennast näidata ja teistelt õppida.
  • 2009. aastal palus saksa muusikaartist Scooter esineda Melbourne shuffle’iga Scooteri singli “J’adore Hardcore” videovõtetel kahel vanameistril Pae’l & Sarah’l.

Riietus

Melbourne shuffle’i riietusse kuuluvad hoodie, phatt pants-id ja suspenders-id. Hoodie on sügava kapuutsiga pusa, phatt pants-id ehk phatts-id on eriti laiade jala-avadega värviliste helkuritega disainitud tantsupüksid ja suspenders-id ehk eesti keelde mugandatuna “suspenderid” on värviliste helkuritega kaunistatud traksid. Pärast Melbourne shuffle-i levimist laia maailma asutati Malaisiasse ka üks reiviriietusele spetsialiseerunud firma, mis ka Melben-i "rahvariietust" valmistas. Firma nimi on Heatwave.


Kirjeldus

Melbourne shuffle kui tants põhineb enamasti muusika järgi rütmilisel jalgade liigutamisel. Kogenumatel tantsjatel on tippvormi saavutamiseks kulunud aastaid. Pealtvaatajale jääb tantsijast mulje, nagu hõljuks ta mööda tantsupõrandat. Melbourne shuffle on jagunenud kaheks põhistiiliks – OldSchool ja Stomp ehk Hardstyle Shuffle.

Põhilised liigutused on: keerutused, T-step ehk T-kõnd ja Running Man ehk Jooksev Mees, kuid nende liigustuga ei piirduta, sest neid mõeldakse pidevalt juurde. Näiteks mõeldi välja tagurpidi Running Man. Viimased 20 aastat keegi sellest ei huvitanud, kuni hakati YouTube-i ja erinevatesse teistesse portaalidesse postitama videosid sellest tantsust. Sellest hakati vaikselt huvituma ja mindi asjaga kaasa ning alustati lausa õppevideote tegemistega.

Melbourne shuffle (old school) on põhiliset T-Step kombineerituna breaksi liigustega kuid Hardstyle shuffle-s kasutatakse põhiliselt Running Man-i. Hardstyle on agresiivsem, tantsitakse kiiremina muusika saatel ning visuaalne effekt jätab jalgade vastu maad tagumise mulje.


Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

"Scooter - J'adore Hardcore" Muusikavideo, kus Pae ja Sarah Melbourne shufflet tantsisid