Marko Matvere

Allikas: Vikipeedia
Marko Matvere (foto: Kaupo Kikkas)

Marko Matvere (sündis 4. veebruaril 1968 Pärnus) on eesti näitleja, laulja ja lavastaja.

Pärast Tallinna Konservatooriumi Lavakunstikateedri lõpetamist 1990. aastal asus ta tööle Tallinna Linnateatrisse. Tema olulisemateks rollideks on Mercutio (Shakespeare "Romeo ja Julia"), Simone (Visconti "Rocco ja tema vennad"), Tartuffe (Molière'i "Tartuffe"), Athos (Dumas/Nüganen "Kolm musketäri"), Septimus Hodge (Stoppard "Arkaadia"), Hamlet (Shakespeare "Hamlet") jpt.

Matvere muusikalirollide hulka kuuluvad näiteks: Georg (Vadi "Georg"), Javert (Schönberg "Les Misérables"), Insener (Schönberg "Miss Saigon"), Kuningas (Rodgers "Kuningas ja mina") ning Chagal (Steinman "Vampiiride tants"). Samuti on ta mänginud mitmetes filmides ja seriaalides.

Marko Matvere on saanud noore näitleja peaauhinna Toruni rahvusvahelisel teatrifestivalil Kontakt '92, Eesti Teatriliidu Ants Lauteri nimeline auhind 1996, parima meesnäitleja preemia vabariiklikul teatrifestivalil Draama '97 ning Tallinna Linnateatri parima meesnäitleja kolleegipreemia aastatel 1995, 1996, 1998 ja 1999. Ta on ansambli Väikeste Lõõtspillide Ühing solist. Ta on mänginud ETV-s näidatavates eestimaisetes sarjades nagu "Wikmani poisid", "Ohtlik lend" ja "Tuulepealne maa".

Matvere on lavastanud muusikali "Chicago" (Kander), komöödia "Saateviga" (Szakonyi) ja komöödia "Opéra Comique" (Jackson). 25. mail 2007 etendus ooperimuusika festivali PromFest raames Endla teatris tema lavastatud ooper "Carmen".

Aastal 2002 Tallinnas toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusel oli Matvere koos Annely Peeboga õhtujuht.

Kirjandus[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Ivika Sillar, "Sõprade laulust looja üksinduseni" (Marko Matvere näitlejaportree) – TMK 1996, nr. 12, lk. 33–42

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]