Malice Mizer

Allikas: Vikipeedia

Malice Mizer oli Jaapani visual kei-ansambel.

Ansambel tegutses augustist 1992 detsembrini 2001. Ajendatult ühistest nägemustest muusika tegemises, asutasid bändi kitarristid Mana ja Közi. Ansambli koosseisu jõudsid kuuluda kolm vokalisti. Iga vokalisti vahetumine tõi kaasa märkimisväärsed muutused bändi muusikas, stiilis, üldises ilmes. Kostüümid ja kontsertide visuaalne pool mängis nende teostes alati väga tähtsat rolli.

Nende nimi Malice Mizer tõlgendub kui „kurjus ja viletsus“(ingl. k. malice and misery), milles seisneb vastus küsimusele „Mis on inimene?“. Seda küsimust on liikmed nimetanud bändi loomingu läbivaks kontseptsiooniks. Kui nende varasele muusikale ja temaatikale on iseloomulikud tugevad Prantsuse ja klassikalise muusika mõjutused, siis hiljem, peale erinevaid bändi tabanud tragöödiaid, hüljati kaalutletud kõlaga prantsuse romantism ja viljeleti rohkem Gooti-Viktoriaanlikku stiili. Malice Mizer on tuntuim bändi igati originaalse olemuse poolest.

Malice Mizer on kuulus muusika poolest, kuid samuti oma live-show’de - need sisaldasid priiskavaid ajaloohõngulisi kostüüme ja lavakujundusi, lühidaid tumm-teatritükke erinevate lugude saatena, veidraid tantsusamme jpm. Bänd läbis nii mõndasidki erinevaid koosseisusid ning tegi oma üheksa tegutsemisaasta jooksul kolm drastilist imidži muutust.

11dal detsembril 2001 ilmus ametlik teade, et Malice Mizer katkestab tegevuse määramata ajaks. Ent Mana on hiljuti oma kodulehel kirjutanud, et kolm neljast liikmest (Mana, Közi ja Yu~ki) on taas, pärast seitset aastat bändi hiaatusele saatmisest, regulaarselt omavahel tihedalt suhtlema hakanud. Mana ja Közi esinesid isegi taas koos ühel laval 27 detsembril 2009 Mana soolo-projekti Moi dix Mois uusaasta üritus-kontsertil.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]