Laskesuusatamine 2006. aasta taliolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia

Laskesuusatamine 2006. aasta taliolümpiamängudel toimus 11. - 25. veebruarini Cesana San Sicarios.

Laskesuusatamise võistluskeskus asus üle 1600 m kõrgusel merepinnast. Keskuse ehitamisel oli arvestatud kõiki kaasaja nõudeid. Suusaradade tihe võrk võimaldas varieerida võistlusmaa raskusastet ning ringide pikkusi. Tiirus oli 30 laskepaika ja võistlusi võis jälgida üle 4600 pealtvaataja. Kogu keskuse ehituse läks maksma üle 25 miljoni euro.

Tulemused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Laskesuusatamises jagatud medalid riigiti.

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1. Saksamaa Saksamaa 5 4 2 11
2. Venemaa Venemaa 2 1 2 5
3. Prantsusmaa Prantsusmaa 2 0 2 4
4. Rootsi Rootsi 1 1 0 2
5. Norra Norra 0 3 3 6
6. Poola Poola 0 1 0 1
7. Ukraina Ukraina 0 0 1 1

Mehed[muuda | redigeeri lähteteksti]

10 km sprint[muuda | redigeeri lähteteksti]

Koht Sportlane Riik Tulemus Laskmine Kaotus
võitjale
Gold medal olympic.svg Sven Fischer Saksamaa Saksamaa 26.11,6 0-0 0
Silver medal olympic.svg Halvard Hanevold Norra Norra 26.19,8 0-0 + 8,2
Bronze medal olympic.svg Frode Andresen Norra Norra 26.31,3 0-1 + 19,7
4. Wolfgang Perner Austria Austria 26.51,6 0-1 + 40,0
5. Vincent Defrasne Prantsusmaa Prantsusmaa 26.54,2 0-1 + 42,6
6. Ivan Tšerezov Venemaa Venemaa 27.09,0 0-0 + 57,4
7. Ricco Gross Saksamaa Saksamaa 27.15,1 0-0 + 1.03,5
8. Mattias Jr. Nilsson Rootsi Rootsi 27.18,5 0-0 + 1.06,9
...
42. Indrek Tobreluts Eesti Eesti 28.47,5 1-0 + 2.35,9
60. Roland Lessing Eesti Eesti 29.30,7 1-1 + 3.19,1
75. Dimitri Borovik Eesti Eesti 30.31,6 2-2 + 4.20,0
77. Janno Prants Eesti Eesti 30.41,0 1-1 + 4.29,4


Kuupäev: 14. veebruar
Osavõtjaid: 90
Olümpiavõitja 2002: Ole Einar Bjørndalen, Norra
Ametlikud tulemused

12,5 km jälitussõit[muuda | redigeeri lähteteksti]

18. veebruar
Osavõtjaid: 60 (stardileht)
Olümpiavõitja 2002: Ole Einar Bjørndalen, Norra

Koht Sportlane Riik Start Tulemus Kaotus
võitjale
Laskmine
1. Vincent Defrasne Prantsusmaa Prantsusmaa 0.43 (5.) 35.20,2 0 0-0-0-2
2. Ole Einar Bjørndalen Norra Norra 1.14 (12.) 35.22,96 + 2,7 0-1-1-1
3. Sven Fischer Saksamaa Saksamaa 0.00 (1.) 35.35,80 + 15,6 2-2-0-0
4. Ilmārs Bricis Läti Läti 1.15 (13.) 35.46,94 + 26,7 0-1-0-0
5. Halvard Hanevold Norra Norra 0.08 (2.) 35.57,74 + 37,5 0-0-3-0
6. Frode Andresen Norra Norra 0.20 (3.) 36.16,97 + 56,7 0-3-1-1
7. Christoph Sumann Austria Austria 1.31 (16.) 36.39,70 + 1.19,5 1-0-1-0
8. Michael Greis Saksamaa Saksamaa 2.11 (35.) 36.39,98 + 1.19,7 1-0-0-0
...
45. Indrek Tobreluts Eesti Eesti 2.36 (42.) 40.25,80 + 5.05,6 2-1-1-0
53. Roland Lessing Eesti Eesti 3.19 (60.) 41.53,47 + 6.33,2 1-1-1-1

Ametlikud tulemused

15 km ühisstart[muuda | redigeeri lähteteksti]

25. veebruar
Osavõtjaid: 30 (stardileht)
Olümpiavõitja 2002: esmakordselt olümpiamängude kavas

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
Laskmine
1. Michael Greis Saksamaa Saksamaa 47.20,0 0+0+1+0
2. Tomasz Sikora Poola Poola 47.26,35 + 6,3 0+0+0+1
3. Ole Einar Bjørndalen Norra Norra 47.32,39 + 12,3 0+0+1+2
4. Paavo Puurunen Soome Soome 47.43,77 + 23,7 0+0+0+0
5. Sergei Tšepikov Venemaa Venemaa 47.59,11 + 39,1 0+0+0+0
6. Emil Hegle Svendsen Norra Norra 48.13,85 + 53,8 0+1+0+1
7. Halvard Hanevold Norra Norra 48.14,90 + 54,9 1+0+1+1
8. Alexander Wolf Saksamaa Saksamaa 48.15,33 + 55,3 0+0+1+1

Ametlikud tulemused

20 km[muuda | redigeeri lähteteksti]

11. veebruar
Osavõtjaid: 89 *stardileht
Olümpiavõitja 2002: Ole Einar Bjørndalen, Norra

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus Laskmine
1. Michael Greis Saksamaa Saksamaa 54.23,0 0,0 0 - 1 - 0 - 0
2. Ole Einar Bjørndalen Norra Norra 54.39,0 + 16,0 1 - 1 - 0 - 0
3. Halvard Hanevold Norra Norra 55.31,9 + 1.08,9 1 - 1 - 0 - 0
4. Sergei Tšepikov Venemaa Venemaa 55.32,7 + 1.09,7 1 - 0 - 0 - 0
5. Marek Matiaško Slovakkia Slovakkia 55.48,6 + 1.25,6 0 - 0 - 0 - 1
6. Julien Robert Prantsusmaa Prantsusmaa 55.59,4 + 1.36,4 0 - 0 - 0 - 0
7. Christian De Lorenzi Itaalia Itaalia 56.04,0 + 1.41,0 0 - 0 - 0 - 1
8. Ivan Tšerezov Venemaa Venemaa 56.05,7 + 1.42,7 1 - 0 - 0 - 1
...
63. Roland Lessing Eesti Eesti 1:02.31,2 + 8.08,2 3 - 0 - 1 - 1
67. Indrek Tobreluts Eesti Eesti 1:02:43.6 + 8.20,6 1 - 2 - 1 - 1
71. Dimitri Borovik Eesti Eesti 1:03.25,8 + 9.02,8 2 - 1 - 2 - 0
75. Priit Viks Eesti Eesti 1:04.08,1 + 9.45,1 2 - 2 - 0 - 1

4x7,5 km teatesõit[muuda | redigeeri lähteteksti]

21. veebruar
Osavõtjaid: 17 meeskonda (stardileht)
Olümpiavõitja 2002: Norra (Halvard Hanevold, Frode Andresen, Egil Gjelland, Ole Einar Bjørndalen)

Koht Riik Sportlased Sõidu
aeg
Tulemus Kaotus
võitjale
Laskmine
1. Saksamaa Saksamaa Ricco Gross 0+0 0+1
Michael Rösch 0+0 0+0
Sven Fischer 0+1 1+3
Michael Greis 0+2 0+1
20.47,1 (3.)
19.42,5 (1.)
21.11,6 (7.)
20.10,3 (2.)
1:21.51,55 0+3 1+5
2. Venemaa Venemaa Ivan Tšerezov 0+3 0+0
Sergei Tšepikov 0+0 0+0
Pavel Rostovtsev 0+2 0+0
Nikolai Kruglov 0+1 0+0
21.10,0 (6.)
20.09,7 (5.)
20.40,0 (2.)
20.12,7 (4.)
1:22.12,42 + 20,9 0+6 0+0
3. Prantsusmaa Prantsusmaa Julien Robert 0+0 0+0
Vincent Defrasne 0+1 0+0
Ferreol Cannard 0+1 0+1
Raphaël Poirée 0+0 0+3
21.33,8 (11.)
19.45,3 (2.)
21.02,1 (6.)
20.13,9 (5.)
1:22.35,10 + 43,6 0+2 0+4
4. Rootsi Rootsi Jakob Borjesson 0+2 0+2
Björn Ferry 0+0 0+3
Mattias Jr. Nilsson 0+2 0+1
Carl Johan Bergman 0+1 0+1
21.35,3 (12.)
20.20,5 (7.)
20.27,5 (1.)
20.11,8 (3.)
1:22.35,13 + 43,6 0+5 0+7
5. Norra Norra Halvard Hanevold 0+2 0+0
Stian Eckhoff 0+0 0+2
Frode Andresen 2+3 0+2
Ole Einar Bjørndalen 0+0 0+0
21.33,1 (10.)
20.22,1 (8.)
21.52,9 (12.)
19.15,5 (1.)
1:23.03,67 + 1.12,1 2+5 0+4
6. Tšehhi Tšehhi Ondřej Moravec 0+0 0+1
Zdeněk Vítek 0+0 1+3
Roman Dostál 0+1 0+3
Michal Šlesingr 0+0 0+3
20.44,6 (2.)
20.47,4 (11.)
20.57,7 (5.)
20.34,3 (6.)
1:23.04,02 + 1.12,5 0+1 1+10
7. Ukraina Ukraina Oleksandr Bilanenko 0+2 0+1
Andri Derõzemlja 0+1 0+1
Oleksi Korabeinikov 0+1 0+1
Ruslan Lõssenko 0+1 1+3

21.32,6 (9.)
20.10,3 (6.)
20.52,7 (4.)
21.04,8 (12.)
1:23.40,47 + 1.48,9 0+5 1+6
8. Itaalia Itaalia Christian de Lorenzi 0+2 0+0
Rene Laurent Vuillermoz 0+1 0+1
Paolo Longo 0+0 2+3
Wilfried Pallhuber 0+3 0+0
20.48,8 (4.)
20.05,2 (4.)
21.53,2 (13.)
20.53,7 (9.)
1:23.40,92 + 1.49,4 0+6 2+4
...
15. Eesti Eesti Dimitri Borovik 0+3 0+0
Indrek Tobreluts 0+2 0+2
Roland Lessing 0+2 0+1
Priit Viks 0+3 2+3
21.43,0 (13.)
21.35,5 (15.)
21.20,7 (9.)
23.09,7 (17.)
1:27.48,92 + 5.57,4 0+10 2+6

Ametlikud tulemused

Naised[muuda | redigeeri lähteteksti]

7,5 km sprint[muuda | redigeeri lähteteksti]

16. veebruar
Osavõtjaid: 84 (stardileht)
Olümpiavõitja 2002: Kati Wilhelm, Saksamaa

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus Laskmine
1. Florence Baverel-Robert Prantsusmaa Prantsusmaa 22.31,4 0 0-0
2. Anna Carin Olofsson Rootsi Rootsi 22.33,8 + 2,4 1-0
3. Lilija Jefremova Ukraina Ukraina 22.38,0 + 6,6 0-0
4. Albina Ahhatova Venemaa Venemaa 22.40,2 + 8,8 0-0
5. Olena Zubrilova Valgevene Valgevene 22.40,5 + 9,1 0-0
6. Sandrine Bailly Prantsusmaa Prantsusmaa 22.43,0 + 11,6 1-1
7. Kati Wilhelm Saksamaa Saksamaa 22.49,8 + 18,4 0-1
8. Olga Nazarova Valgevene Valgevene 22.53,2 + 21,8 0-0
...
47. Eveli Saue Eesti Eesti 24.55,4 + 2.24,0 0-1

Ametlikud tulemused

10 km jälitussõit[muuda | redigeeri lähteteksti]

18. veebruar
Osavõtjaid: 60 (stardileht)
Olümpiavõitja 2002: Olga Põljova, Venemaa


Koht Sportlane Riik Start Tulemus Kaotus
võitjale
Laskmine
1. Kati Wilhelm Saksamaa Saksamaa 0.18 (7.) 36.43,66 0 0-0-1-0
2. Martina Glagow Saksamaa Saksamaa 1.05 (17.) 37.57,29 + 1.13,6 1-1-0-0
3. Albina Ahhatova Venemaa Venemaa 0.09 (4.) 38.05,04 + 1.21,4 0-1-0-0
4. Svetlana Išmuratova Venemaa Venemaa 0.39 (10.) 38.29,09 + 1.45,4 0-1-1-0
5. Michela Ponza Itaalia Itaalia 0.56 (13.) 38.51,79 + 2.08,1 0-0-0-1
6. Liv Grete Poirée Norra Norra 0.49 (12.) 39.03,43 + 2.19,8 1-0-0-1
7. Olga Nazarova Valgevene Valgevene 0.22 (8.) 39.09,70 + 2.26,1 0-0-2-1
8. Lilia Jefremova Ukraina Ukraina 0.07 (3.) 39.09,89 + 2.26,2 0-1-2-0
...
. Eveli Saue Eesti Eesti 2.24 (47.) võeti rajalt maha 1-1-3-2

Ametlikud tulemused

12,5 km ühisstart[muuda | redigeeri lähteteksti]

25. veebruar
Osavõtjaid: 30 (stardileht)
Olümpiavõitja 2002: esmakordselt olümpiamängude kavas

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus
võitjale
Laskmine
1. Anna Carin Olofsson Rootsi Rootsi 40.36,5 0+0+0+1
2. Kati Wilhelm Saksamaa Saksamaa 40.55,31 + 18,8 0+0+1+0
3. Uschi Disl Saksamaa Saksamaa 41.18,46 + 41,9 1+0+1+1
4. Martina Glagow Saksamaa Saksamaa 41.33,61 + 57,1 1+0+1+0
5. Florence Baverel-Robert Prantsusmaa Prantsusmaa 41.40,51 + 1.04,0 1+1+0+0
6. Olga Nazarova Valgevene Valgevene 41.50,59 + 1.14,0 0+0+1+0
7. Xianying Liu Hiina Hiina 41.57,28 + 1.20,7 0+0+1+1
8. Ekaterina Dafovska Bulgaaria Bulgaaria 42.09,48 + 1.32,9 1+1+0+1

Ametlikud tulemused

15 km[muuda | redigeeri lähteteksti]

13. veebruar
Osavõtjaid: 82 (stardileht)
Olümpiavõitja 2002: Andrea Henkel, Saksamaa

Koht Sportlane Riik Tulemus Kaotus Laskmine
1. Svetlana Išmuratova Venemaa Venemaa 49.24,1 0 0-0-1-0
2. Martina Glagow Saksamaa Saksamaa 50.34,9 + 1.10,8 0-1-0-1
3. Albina Ahhatova Venemaa Venemaa 50.55,0 + 1.30,9 1-0-0-1
4. Andrea Henkel Saksamaa Saksamaa 51.46,3 + 2.22,2 0-0-0-2
5. Krystyna Pałka Poola Poola 51.50,7 + 2.26,6 0-0-0-0
6. Sandrine Bailly Prantsusmaa Prantsusmaa 51.58,2 + 2.34,1 1-1-0-1
7. Olga Nazarova Valgevene Valgevene 51.5,6 + 2.35,5 2-0-0-0
8. Natalia Levcenco Moldova Moldova 52.11,7 + 2.47,6 2-0-0-2
...
73. Eveli Saue Eesti Eesti 1:00.53,6 + 11.29,5 3-1-0-1

Ametlikud tulemused

15 km laskesuusatamises algselt hõbemedali saanud Olga Põljova dopinguproov andis keelatud ainet karpedooni sisaldanud tulemuse ja selle tagajärel pidi ta tagastama oma medali ja olümpialinnast lahkuma. Põljova oli esimene Torino mängudel vahele jäänud sportlane.

Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) määras positiivse dopinguproovi andnud venelannale Olga Põljovale kaheaastase võistluskeelu.

4x6 km teatesõit[muuda | redigeeri lähteteksti]

23. veebruar
Osavõtjaid: 18 naiskonda (stardileht)

Koht Riik Sportlased Sõidu
aeg
Tulemus Kaotus
võitjale
Laskmine
1. Venemaa Venemaa Anna Bogali 0+0 0+1
Svetlana Išmuratova 0+1 0+0
Olga Zaitseva 0+0 0+0
Albina Ahhatova 0+0 0+0
19.06,3 (1.)
18.56,2 (2.)
19.06,8 (1.)
19.03,2 (3.)
1:16.12,5 0+1 0+1
2. Saksamaa Saksamaa Martina Glagow 0+3 0+0
Andrea Henkel 0+0 0+0
Katrin Apel 0+0 1+3
Kati Wilhelm 0+1 0+0
19.18,8 (3.)
19.15,9 (4.)
19.45,5 (3.)
18.43,0 (1.)
1:17.03,2 + 50,7 0+3 1+5
3. Prantsusmaa Prantsusmaa Delphyne Peretto 0+2 0+1
Florence Baverel-Robert 0+1 0+0
Sylvie Becaert 0+1 0+1
Sandrine Bailly 0+2 0+0
20.46,5 (14.)
19.02,6 (3.)
19.50,2 (4.)
18.59,4 (2.)
1:18.38,7 + 2.26,2 0+6 0+2
4. Valgevene Valgevene Jekaterina Ivanova 0+2 0+0
Olga Nazarova 0+2 0+2
Ljudmila Ananko 0+0 0+1
Jelena Zubrilova 0+1 0+0
19.33,0 (5.)
19.45,8 (8.)
19.53,9 (5.)
20.06,9 (6.)
1:19.19,6 + 3.07,1 0+5 0+3
5. Norra Norra Tora Berger 1+3 0+1
Liv Grete Poirée 0+1 0+1
Gunn Margit Andreassen 0+0 0+3
Linda Tjorhom 0+2 0+2
20.28,1 (12.)
18.43,2 (1.)
20.32,0 (8.)
19.51,1 (4.)
1:19.34,4 + 3.21,9 1+6 0+7
6. Sloveenia Sloveenia Teja Gregorin 0+0 0+0
Andreja Mali 0+0 0+1
Dijana Grudiček 0+2 0+2
Tadeja Brankovič 0+3 1+3
19.45,2 (7.)
20.09,8 (10.)
19.44,5 (2.)
20.16,2 (9.)
1:19.55,7 + 3.43,2 0+5 1+6
7. Poola Poola Krystyna Pałka 0+2 0+1
Magdalena Gwizdoń 0+1 0+2
Katarzyna Ponikwia 0+1 0+1
Magdalena Grzywa 0+0 0+0
20.11,1 (9.)
19.39,3 (7.)
20.15,5 (6.)
20.23,4 (10.)
1:20.29,3 + 4.16,8 0+4 0+4
8. Bulgaaria Bulgaaria Pavlina Filipova 0+0 0+0
Radka Popova 0+0 1+3
Irina Nikulčina 0+3 1+3
Ekaterina Dafovska 0+2 1+3
19.17,7 (2.)
20.43,1 (15.)
20.27,2 (7.)
20.10,7 (7.)
1:20.38,7 + 5.31,2 0+5 3+9

Ametlikud tulemused