Kurjuse kannul

Allikas: Vikipeedia
Criminal-Minds.svg

"Kurjuse kannul" (inglise keeles "Criminal Minds") on USA draamasari. Sari jälgib FBI käitumisanalüüsi üksuse (BAU) profileerijate tööd. Kurjuse kannul erineb paljudes kriminaalsarjadest, sest keskendub pigem kurjategijale kui kuriteole.

Sarja näitab telekanal CBS. Seda toodetakse alates 22. septembrist 2005. Eestis on sarja näidanud Kanal 2 ja Fox Crime.

Tegelased[muuda | redigeeri lähteteksti]

Peategelased[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aaron "Hotch" Hotchner (Thomas Gibson) on BAU rühma ülem. Ta on endine prokurör ja töötas varem FBI büroos Seattles. Ta on BAU kogenuimaid agente. Ta üritas hoida töö ja kodu vahel tasakaalu, kuni ta naine Haley temast lahutas. Haley hukkus hiljem George Foyet (tuntud kui "Bostoni Vikatimees") käe läbi. Foyet oli sarimõrvar, keda Hotch jälitas.

David Rossi (Joe Mantegna) on kogenud eriagent. Ta töötas varem üksuses, lahkus vabatahtlikult, et raamatuid kirjutada ja naasis hiljem üksusesse.

Derek Morgan (Shemar Moore) on eriagent, keda kujutatakse kannatliku, enesekindla ja sageli temperamentsena. Ta on endine politseinik ja tal on eriline suhe üksuse tehniku Penelope Garciaga.

Emily Prentiss (Paget Brewster) on eriagent. Ta on diplomaat Elizabeth Prentissi tütar. Ta hukkus, kui oli Ian Doyle'i pantvang, kuid hiljem selgus, et ta jäi ellu ja pidi surnut teesklema, et Doyle´i eest põgeneda. Ta naasis hiljem rühma.

Dr. Spencer Reid (Matthew Gray Gubler) on eriagent ja BAU noorim liige. Ta IQ on 187 ja ta suudab lugeda 20 000 sõna minutis, lisaks on tal eideetiline mälu. Ta liitus FBIga 2004. aastal.

Penelope Garcia (Kirsten Vangsness) on üksuse tehnik, kes teeb ülejäänud üksusele huumorit ja kardab kloune.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]