Joe Jonas

Allikas: Vikipeedia
Joe Jonas
Joe Jonas Paparazzo Presents CloseUp.jpg
Info
Sünninimi Joseph Adam Jonas
Sündinud 15. august 1989 (25-aastane), Casa Grande, Arizona, USA
Päritolu Wyckoff, New Jersey, USA
Stiil(id) Teen pop, Pop rock, kristlik rock
Amet(id) Näitleja, laulja, laulukirjutaja
Pill(id) vokaal, kitarr, klaver
Tegev 2005. aastast
Plaadifirma(d) Hollywood, Columbia
Seotud esitajad Jonas Brothers, Demi Lovato, Taylor Swift, Chelsea Staub, Miley Cyrus

Joseph Adam "Joe" Jonas (sündinud 15. august 1989) on Ameerika laulja, muusik ja näitleja. Ta on juhtlaulja koos oma noorema venna Nick'iga pop rock-bändis Jonas Brothers. Ta mängib praegu Joseph Lucase rolli Disney Channeli originaalsarjas Jonas.

Taust[muuda | redigeeri lähteteksti]

Joseph Adam Jonase sünnikoht on Casa Grande, Arizona. Tema ema Denise on endine viipekeele õpetaja ja laulja ning isa Paul Kevin Jonas, Sr. laulukirjutaja ja muusik.

Muusikakarjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Jonas Brothers[muuda | redigeeri lähteteksti]

2005. aastal kuulas Columbia Records'i uus president Steve Greenberg Nick'i salvestust. Kuigi Greenberg'ile album ei meeldinud, meeldis talle Nick'i hääl. Peale laulu "Please Be Mine", mis oli kirjutatud ja lauldud kõigi vendade poolt, kuulmist, otsustas Daylight/Columbia Records poistega lepingu sõlmida.

It's About Time, vendade esimene album, ilmus 8. augustil 2006. Vastavalt bändi mänedžerile, oli see vaid veidi üle 50 000 koopiaga "limiteeritud väljaanne". Kuna Sony ei olnud bändi edasisest reklaamimisest huvitatud, kaalus Jonas Brothers plaadifirma vahetamist. Bändi ja Columbia Records'i koostöö lõppes 2007. aasta alguses.

Pärast lühikest aega ilma plaadifirmata, sõlmis Jonas Brothers 2007. aasta veebruaris lepingu Hollywood Records'iga. Umbes samal ajal esinesid vennad GAP'i Baby Bottle Pops'ide reklaamides, lauldes reklaamlaulu. Nende omanimeline teine album, Jonas Brothers, ilmus 7. augustil 2007. See jõudis esimesel nädalal Billboard Hot 200 5. kohale.

Jonas Brothers'ite kolmas album, A Little Bit Longer, lasti välja Ühendriikides 12. augustil 2008 ja see tõusis Billboard 200-s 1. kohale.

16. juunil 2009 ilmus Jonas Brothers'ite 4. (3. plaadifirma Hollywood Records'i all ilmunud) stuudioalbum Lines, Vines, and Trying Times. Album jõudis Billboard 200-s 247 000 müüdud koopiaga 1. kohale.

Sooloartist[muuda | redigeeri lähteteksti]

19. mail 2010 teatati, et Joe Jonas plaanib ilmutada sooloalbumi. See on esimene Joe plaat ilma Jonas Brothers'ita. Albumist rääkides ütles Joe: "Jah, siin pole mingit saladust... Me lihtsalt ootame õiget aega. Sel aastal on tulemas palju Jonas'e kraami, seega kui sellele albumile on koht, siis me selle ka väljastame."

Jonas rääkis oma kogemust töötades produtsendi Frankmusik'uga: "Frank on väga lahe ja andekas... Me kohtusime mõned kuud tagasi ja kui me esimest korda kohtusime, ei läinud kõik plaanipäraselt. Me ei olnud kindlad, kas me hakkame koostööd tegema. Tal on tugev electropopi ja tantsumuusika taust, nüüd on see üsnagi meie suund."

Näitlejakarjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

17. augustil 2007 oli Joe koos oma vendadega külalisesinejaks ühes Hannah Montana episoodis. Kõrvuti selle episoodiga linastus ka High School Musical 2 ja Disney Channel'i šõu Phineas and Ferb tutvustusega. Episood saavutas rekordilise vaadatavuse 10,7 miljoni vaatajaga ja sellest sai kaabeltelevisiooni vaadatuim telesaade.

Joe ja ta vennad olid osalised Disney Channel Original Movie nimega Rokilaager kus nad mängisid bändi "Connect Three". Joe mängis mees-peategelast ja juhtlauljat "Shane Gray"-d; Nick oli "Nate", kitarrist ja trummar; ja Kevin oli "Jason," ka kitarrist. Filmi soundtrack lasti välja 17. juunil 2008. Film esilinastus 20. juunil 2008 USA's Disney Channel'il ja Kanadas Family's. Filmile on tulemas ka järg, Camp Rock 2: The Final Jam, mis esilinastub 3. septembril 2009.

Tõsieluseriaal Jonas Brothers: Living the Dream esilinastus Disney Channel'il 16. mail 2008. Esimene hooaeg, mis kestis kuni 5. septembrini 2008, kirjeldas vendade elust "Look Me In The Eyes" tuuri ajal. Tuuri nimi oli inspireeritud bändi laulust "When You Look Me in the Eyes". Seriaali teine hooaeg algas 21. märtsil 2010. Teine hooaeg jälgib bändi Euroopas nende tuuri World Tour 2009 ajal.

Joe ning tema kolm venda Kevin, Nick ja Frankie osalesid oma Disney' seriaalis JONAS. Seriaalis mängivad Jonas'e vennad pop bändi, kes püüavad normaalselt elu elada. Esimene hooaeg esilinastus 2. mail 2009. Teise hooaja filmimine algas 2010. aasta.

Joe Jonas oli American Idol'i külaliskohtunik Dallases.

2010. aasta veebruaris mängis Joe Jonas tennisemängijat Vampire Weekend'i loo "Giving Up the Gun" muusikavideos koos Jake Gyllenhaal'i, Lil Jon'i, ja RZA'ga.

Isiklik elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

2006. aastal käis Jonas kohtamas AJ Michalka'ga bändist 78violet.

2008. aastal oli Jonas suhtes laulja Taylor Swift'iga. 11. novembril 2008 ütles Swift intervjuus Ellenile, et Jonas jättis ta 27-sekundilise telefonikõnega maha. Ka ütles Swift, et lugu "Forever & Always" albumilt Fearless oli inspireeritud Jonas'est.

Jonas alustas suhet Camilla Belle'ga peale seda kui Camilla oli bändi muusikavideos "Lovebug". Peale peaaegu aasta koosoldud, öeldi, et nad on lahkuläinud.

12. märtsil 2010 avaldas Demi Lovato, Jonas'e kaasnäitleja filmidest Rokilaager ja Rokilaager 2, et tema ja Jonas on suhtes. 24. mail 2010 teatas Lovato oma Twitteris, et tema ja Jonas ei ole enam koos.

Diskograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Jonas Brothers[muuda | redigeeri lähteteksti]

Singlid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aasta Pealkiri Edetabeli koht Album
U.S.
2008 "This Is Me" (with Demi Lovato) 9 Camp Rock
"Gotta Find You" 20
"We Rock" (with the Cast of Camp Rock) 30
"Play My Music" (featuring Kevin and Nick Jonas) 18
2009 "Send It On"(with Demi Lovato, Selena Gomez, Miley Cyrus) 20 Non Album Song
"Bounce" (with Demi Lovato and "Big Rob")
2010 "We Are the World 25 for Haiti"(with Various Artists) 2
"Make A Wave" (with Demi Lovato)
2010 "Make It Right"

Jonas Brothers'i väljaanded[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aasta Artist Pealkiri
2006 Jonas Brothers It's About Time
2007 Jonas Brothers
2008 Camp Rock
A Little Bit Longer
2009 Be Mine (Jonas Brothers EP)
Jonas Brothers: The 3D Concert Experience
ITunes Live from SoHo (Jonas Brothers EP)
Lines, Vines and Trying Times
Jonas Brothers: Live: Walmart Soundcheck CD+DVD
2010 JONAS
Camp Rock 2: The Final Jam

Filmid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Film
Aasta Film Roll Märkmed
2008 Best of Both Worlds kontsert Iseennast 3D kontsert-film
Rokilaager Shane Gray Tehtud televisioonile
Jonas Brothers: Elades unistusi Iseennast Tõsielusari
2009 Jonas Brothers: 3D Kontsertelamus Iseennast 3D Kontsert-film
Bänd bussis Iseennast Tõsielu DVD
Öö muuseumis 2 Keerub Film
JONAS Joe Lucas Teleseriaal
2010 Rokilaager 2 Shane Gray Film
Külalisesinemised
Aasta Nimi Roll Märkmed
2007 Hannah Montana Iseennast "Mina ja Mr. Jonas ja Mr. Jonas ja Mr. Jonas" (Hooaeg 2, Episood 16)
2008 Disney Channel Mängud 2008 Iseennast Kolmas aasta
Stuudio DC: Peaagu elus Iseennasi Teine šõu
Ekstreemne muutus: Kodu eri Iseennast "Akers'ite pere" (Hooaeg 6, Episood 2)
Disney Channel'i Täiesti Uus Aasta 2008 Iseennast Disney Channel eri Uus Aasta üritus
2009 Saturday Night Live Iseennast 14. veebruari 2009 episood
2010 American Idol Iseennast, kohtunik 27. jaanuari 2010 episood
Muusikavideo
Aasta Nimi Artist Roll
2010 Giving Up the Gun Vampire Weekend Tennisemängija