Júlio César Soares Espíndola

Allikas: Vikipeedia
Julio Cesar.jpg
Julio Cesar (2010)
Map-Latin America and Caribbean.png
Kuld 2004 jalgpall

Júlio César Soares de Espíndola (tuntud kui Júlio César, hääldus [ˈʒuʎu ˈsezaɾ]; sündinud 3. septembril 1979 Duque de Caxiases) on Brasiilia jalgpallikoondise väravavaht.

Júlio César alustas karjääri Brasiilia klubis Flamengo. 2005. aastal siirdus ta Itaaliasse Verona Chievosse, aga ei mänginud ühtegi mängu ja pool aastat hiljem sõlmis Milano Internazionalega kolmeaastase lepingu.

2009 ja 2010 valiti ta Serie A parimaks väravavahiks ning 2010 parimaks UEFA klubis mängivaks väravavahiks.

2012 läks ta mängima Inglismaale Queens Park Rangersisse.

2014. aastast on ta laenul Kanada klubis Toronto FC.

Koondisekarjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esimest korda kutsuti Júlio César Brasiilia koondisse 2003. aasta konföderatsioonide karikavõistlustele Prantsusmaale. Ta ei pääsenud veel üheski mängus väljakule, kõigis mängudes oli Brasiilia väravas Dida. Brasiilia sai võidu, viigi ja kaotuse ja jäi alagrupis kolmandaks, kaotades Türgi jalgpallikoondisele võrdsete punktide ja võrdse väravate vahe juures löödud väravate arvuga (3 4 vastu). Türgi pääses poolfinaali, Brasiilia langes välja.

Brasiilia koondises debüteeris Júlio César 2004. aasta Copa Americal, mis toimus Peruus. 8. juulil alistas Brasiilia viimase minuti väravast 1:0 Tšiili jalgpallikoondise ja 11. juulil 4:1 Kostariika jalgpallikoondise. 14. juulil peeti alagrupivõitjat otsustav mäng, kus Brasiiliale piisas viigist, aga kaotas Paraguai jalgpallikoondisele 1:2. Brasiilia pääses Paraguai järel teisena edasi ja kohtus veerandfinaalis Mehhiko jalgpallikoondisega, kelle alistas 4:0. 21. juulil viigistas Brasiilia poolfinaalis Uruguai jalgpallikoondisega 1:1 ja pääses edasi, sest penaltiseerias ükski brasiillane ei eksinud. 25. juulil peeti finaal Argentiina jalgpallikoondisega, kus Brasiilia jäi 87. minutil 1:2 taha, aga viigistas 3. üleminutil. Penaltiseerias oli Brasiilia jällegi eksimatu ja tuli Lõuna-Ameerika meistriks.

2006. aasta MM-valikturniiril osales Júlio César kõigest kahes valikmängus 18-st, nimelt Boliivia jalgpallikoondise vastu kodus (3:1) ja võõrsil (1:1). Brasiilia võitis valikturniiri ja pääses Saksamaal toimunud finaalturniirile. Sinna võeti Júlio César kolmanda väravavahina Dida ja Rogério Ceni järel ega osalenud üheski mängus. Brasiilia võitis kindlalt 4 esimest mängu, aga kaotas veerandfinaalis Prantsusmaa jalgpallikoondisele 0:1 ja langes välja.

Pärast maailmameistrivõistlusi loobusid Dida ja Ceni koondisemängudest ning Júlio César sai Brasiilia esinumbriks. 2010. aasta MM-valikturniiril osales ta 14 valikmängus 18-st. Brasiilia võitis alagrupi ja pääses finaalturniirile.

2009. aasta konföderatsioonide karikavõistlustel LAV-is võitis Brasiilia kõik mängud ja Júlio César osales kõigis algusest lõpuni. Alagrupis ei antud Brasiiliale ühtegi hoiatuskaarti. Finaalis USA jalgpallikoondise vastu kaotas Brasiilia poolaja 0:2, kuid suutis kogu mängu võita 3:2.

2010. aasta maailmameistrivõistlustel osales Júlio César jällegi kõigis Brasiilia mängudes algusest lõpuni. 15. juunil alistas Brasiilia Korea RDV jalgpallikoondise 2:1 ja 20. juunil Elevandiluuranniku jalgpallikoondise 3:1. 25. juunil tehti Portugali jalgpallikoondisega 0:0 viik, mis andis Portugalile alagrupivõidu Brasiilia ees. 28. juunil alistas Brasiilia Tšiili 3:0, aga kaotas 2. juulil Hollandi jalgpallikoondisele 1:0 võidetud poolaja järel 1:2 ja langes välja.

Júlio César (2011)

2011. aasta Copa America peeti Argentiinas. Júlio César osales taas kõigis Brasiilia kohtumistes. 3. juulil viigistas Brasiilia 0:0 Venetsueela jalgpallikoondisega ja 9. juulil 2:2 Paraguaiga. 13. juulil saadud 4:2 võit Ekvadori jalgpallikoondise üle andis Brasiiliale siiski alagrupivõidu Venetsueela ees tänu väravate vahele. Kolme viigiga pääses edasi ka kolmandaks tulnud Paraguai. Veerandfinaalis kohtuti taas Paraguaiga ja tehti 0:0 viik, aga penaltiseerias ei suutnud ainuski brasiillane penaltit realiseerida ja langeti välja. Veerandfinaalis langesid välja kõik kolm alagrupivõitjat ja lisaks korraldajamaa.

Kodumaal peetud 2013. aasta konföderatsioonide karikal võitis Brasiilia kõik 5 kohtumist. Júlio César osales kõigis algusest lõpuni ja laskis sisse 3 väravat.

11. juuni 2014 seisuga on Júlio César mänginud Brasiilia koondises 80 mängu. Ta pole löönud ühtegi väravat.

Eraelu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Júlio César on abielus brasiilia modelli ja näitleja Susana Werneriga. Neil on kaks last, 2002 sündinud Cauet ja 2005 sündinud Giulia.

Saavutused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Klubid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Milano Internazionale[muuda | redigeeri lähteteksti]

Brasiilia jalgpallikoondis[muuda | redigeeri lähteteksti]