II liiga

Allikas: Vikipeedia
II liiga
Riik Eesti  (4. liigaaste)
Konföderatsioon UEFA
Asutatud 1995
↑ Kõrgem liigaaste Esiliiga B
↓ Madalam liigaaste III liiga
Soccerball current event.svg II liiga 2013

II liiga on Eesti klubijalgpalli tugevuselt neljas liigaaste. Teises liigas moodustatakse kaks piirkonda, kummaski 14 võistkonda. Piirkondade võitjad tõusevad Esiliigasse B. Piirkondades 2. kohale tulnud võistkonnad mängivad omavahel kodus-väljas printsiibil ning selle võitja mängib kodus-väljas printsiibil Esiliiga B 8. koha saavutanud võistkonnaga üleminekumänge. Teise liiga piirkondades 13. ja 14. kohale tulnud võistkonnad langevad Kolmandasse liigasse, piirkondades 12. kohale tulnud võistkonnad mängivad kodus-väljas printsiibil üleminekumänge vastavalt Kolmanda liiga Põhja ja Ida piirkondades 2. kohale tulnud võistkondade omavaheliste mängude võitjaga ning Lõuna ja Lääne piirkondades 2. kohale tulnud võistkondade omavaheliste mängude võitjaga. [1]

Hooaja 2013 klubid[muuda | redigeeri lähteteksti]

II liiga ida/põhi[muuda | redigeeri lähteteksti]

II liiga lõuna/lääs[muuda | redigeeri lähteteksti]

Statistika, tabelid ja loendid[muuda | redigeeri lähteteksti]

II liiga ida/põhi[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esikolmik[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hooaeg Meister 2. koht 3. Koht
1995/96 Maardu Olümpia JK Sillamäe Kalev Narva Baltika
1996/97 Tallinna Dokker Kohtla-Järve Eliit Muuga Sadam
1997/98 Tallinna KSK Vigri Kohtla-Järve Veteranid Kiviõli JK Irbis
1998 JK Sillamäe Kalev Kohtla-Järve SK Järve Maardu FS Junior
1999 Narva Baltika FC M.C. Tallinn Tallinna JK Dünamo
2000 Tallinna JK Dünamo FC Štrommi Kiviõli JK Irbis
2001 Narva Alstom Kick Sai TJK-83 Maardu FS Junior
2002 Tallinna FC Ajax Eestel FC M.C. Tallinn Narva SK Kick Sai
2003 Tallinna JK Dünamo Tallinna FC TVMK II Tallinna FC Levadia II
2004 JK Tallinna Kalev Tartu JK Merkuur-Juunior FC Puuma
2005 Nõmme JK Kalju Alutaguse FC Lootus FC Levadia-Juunior
2006 Narva JK Trans II JK Sillamäe Kalev JK Tallinna Kalev II
2007 Kiviõli Tamme Auto VJK Rakvere Tallinna FC Ararat
2008 Kohtla-Järve FC Lootus Tallinna JK Legion Tallinna FC Ararat
2009 Jõhvi JK Orbiit Tallinna JK Dünamo Kohtla-Järve JK Alko
2010 FC Puuma Tallinna FC Atletik Nõmme JK Kalju II
2011 Rakvere JK Tarvas Nõmme JK Kalju II JK Sillamäe Kalev II
2012 Jõhvi FC Lokomotiv JK Sillamäe Kalev II Nõmme JK Kalju II

Parim väravakütt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hooaeg Parim väravakütt Klubi Väravaid
1998 Heigo Välja FC M.C. Tallinn 10
1999 Erik Šteinberg Kiviõli JK Irbis 12
2000 Konstantin Butajev Maardu FS Junior 12
2001 Konstantin Butajev Maardu FS Junior 20
2002 Aleksei Titov Lasnamäe FC Ajax 39
2003 Andrei Afanasov Maardu FS Junior 26
2004 Andrei Usmanov JK Merkuur-Juunior 28
2005 Andrus Mitt Nõmme JK Kalju 28
2006 Alekandr Avdejev JK Sillamäe Kalev 34
2007 Flag of Estonia.svg Alar Petrovits Virumaa JK Rakvere 25
2008 Flag of Estonia.svg Anton Semjonov Kohtla-Järve FC Lootus 28
2009 Andrei Afanasov JK Tallinna Kalev II 25
2010 Flag of Estonia.svg Sten Teino FC Puuma 26
2011 Flag of Estonia.svg Joonas Ljaš Rakvere JK Tarvas 27
2012 Flag of Belarus.svg Artisom Kavaliou Kohtla-Järve JK Alko 21

II liiga lõuna/lääs[muuda | redigeeri lähteteksti]

Esikolmik[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hooaeg Meister 2. koht 3. Koht
1995/96 Pärnu United Valga Lokomotiiv Tartu JK Merkuur
1996/97 Tartu JK Merkuur Tartu Jalgpallikool Märjamaa Kompanii
1997/98 FC Lelle Kärdla FC Hiiu Kalur Tartu Jalgpallikool
1998 FC Lelle Kärdla FC Hiiu Kalur Märjamaa Kompanii
1999 Tartu JK Merkuur Kärdla FC Hiiu Kalur JK Pärnu Tervis
2000 Pärnu FC Levadia Paide Arieks Kärdla FC Hiiu Kalur
2001 Tartu JK Tammeka Pärnu JK Vaprus Muhumaa JK
2002 JK Pärnu Tervis Kärdla FC Hiiu Kalur Sörve JK
2003 Sörve JK Kärdla FC Hiiu Kalur HÜJK Emmaste
2004 Pärnu JK Vaprus FC Elva Kärdla FC Hiiu Kalur
2005 Pärnu Pataljoni JK FC Tarvastu FC Elion
2006 Tartu Välk 494 FC Tarvastu Pärnu Pataljoni JK
2007 Paide FC Flora Sörve JK Tartu JK Maag Tammeka III
2008 Tartu FC Santos FC Nõmme United Viljandi JK Tulevik II
2009 FC Nõmme United Tartu JK Tammeka II Türi Ganvix JK
2010 Tartu FC HaServ HÜJK Emmaste FC Nõmme United
2011 Tartu FC HaServ Tartu JK Tammeka II Paide Kumake
2012 HÜJK Emmaste Viljandi JK Tulevik Vändra JK Vaprus

Parim väravakütt[muuda | redigeeri lähteteksti]

Hooaeg Parim väravakütt Klubi Väravaid
1998 Ott Purje FC Lelle 14
1999 Martti Pukk Kärdla FC Hiiu Kalur 24
2000 Martti Pukk Kärdla FC Hiiu Kalur 22
2001 Kristjan Tiirik Tartu JK Tammeka 20
2002 Maikko Mölder Sörve JK 24
2003 Martti Pukk Kärdla FC Hiiu Kalur 26
2004 Indrek Joost Pärnu JK Vaprus 28
2005 Sergei Zenjov Pärnu Pataljoni JK 27
2006 Ants Palumaa FC Tarvastu 30
2007 Rauno Rikberg Paide Linnameeskond 34
2008 Ivar Sova FC Nõmme United 27
2009 Ivar Sova FC Nõmme United 39
2010 Sander Lepik FC Nõmme United 20
2011 Rasmus Luhakooder Viljandi JK Tulevik 23
2012 Ergo Eessaar Tartu SK 10 II 39

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]