Helle Meri

Allikas: Vikipeedia

Helle Meri (neiuna Pihlak, sündinud 14. märtsil 1949 Raplas) on president Lennart Meri lesk, endine näitleja.

Ta on kasvanud üles Rapla alevis sepa peres neljanda lapsena. Pärast keskkooli lõpetamist astus Helle Meri Tallinna Konservatooriumi lavakunsti osakonda. Saanud 1972. aastal kutselise näitleja diplomi, mängis ta kakskümmend aastat Tallinnas Eesti Draamateatri laval. Tema suuremate rollide seas olid Anna "Kõrboja peremehes", Leena "Tuulte pöörises" jpm.

Helle Meri on mänginud muusikalides, laste- ja estraadietendustes, arvukates kuuldemängudes ning mõnes filmis. Eesti Draamateatri trupi liikmena on ta käinud ringreisidel ja külalisetendustel Riias, Vilniuses, Kiievis, Moskvas, Vladivostokis, Berliinis ja Torontos.

Koolipõlves armastas ta korvpalli ja kuulus mõnda aega ka Eesti noortekoondisse.

Helle Meri loobus näitlejatööst 1992. aasta aprillis, kui tema abikaasa, Eesti välisminister Lennart Meri määrati Eesti Vabariigi esimeseks sõjajärgseks suursaadikuks Soomes.

Sama aasta sügisel toimusid taasiseseisvunud Eesti esimesed demokraatlikud valimised. 6. oktoobril 1992 andis Eesti Vabariigi president Lennart Meri Riigikogus oma ametivande. Sellest päevast peale täitis Helle Meri Eesti riigipea abikaasa ülesandeid. Ta saatis president Merit välisvisiitidel ja ringsõitudel Eestis ning Helle Meri on otsustavalt kaasa rääkinud presidendiinstitutsiooni traditsioonide, protokollireeglite väljakujundamisel (näiteks vabariigi aastapäeva vastuvõttudel).

Ta on olnud SOS Lasteküla Eesti Ühingu patroon ning toetanud oma tegevusega Kodutütarde organisatsiooni tööd.

Tunnustused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Enne abielu Lennart Meriga oli Helle Meri vabaabielus[viide?] helilooja Eino Tambergiga. Abielust Lennart Meriga sündis tütar Tuule Meri (1985).

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]