Harry Styles

Allikas: Vikipeedia
Artiklit tuleb tõlkida ja kohandada!
Harry Styles
Harry Styles Toronto 2.jpg
Info
Sünninimi Harry Edward Styles
Sündinud 1. veebruar 1994
Holmes Chapel
Päritolu Suurbritannia
Stiil(id) Popmuusika
Amet(id) Laulja
Tegev 2010–

Harry Styles (sündinud 1. veebruaril 1994 Holmes Chapelis, Ühendkuningriigis) on inglise laulja.[1]

Elulugu ja muusikukarjäär[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kui ta X-Factorisse läks, oli ta 16-aastane. Saatesarja The X-Factor võtete ajal (ka enne võtetel osalemist) käis 16-aastane Styles osalise tööajaga tööl Holmes Chapeli pagaritöökojas W. Mandeville Bakery.[2] Harryle meeldis väiksena laulda ja üks tema mõjutaja oli Elvis Presley. Tema jalgpallitreeneri arvates püüdis Harry 6-aastaselt kuidagi trennides küll osaleda, kuid saavutused, võrreldes eduga vastassoo hulgas-("tüdrukutemagnet"), olid pigem kesised.[3]

Harry Edward Styles on bändi noorim liige. Styles laulis X-Faktori eelvoorus laulu "Isn't She Lovely" ja sai kohtunikelt positiivset vastukaja. Bootcampis laulis ta "Stop Crying Your Heart Out".

Ta vanemate nimed on Anne Cox ja Des Styles, tal on vanem õde Gemma. Ta oli seitsmene, kui ta vanemad lahutasid. Ta ema abiellus hiljem uuesti Robin Twistiga. Tema vanemate lahutuse kohta ütles Harry, et "See oli üsna imelik aeg. Ma mäletan, et selle pärast nutsin. Ma ei saanud päris aru, mis toimus. Ma olin lihtsalt kurb, et mu vanemad ei saanud läbi enam." Ta isa meenutas: "Üldiselt te ei näinud teda nutmas nii palju nagu mõned teised lapsed- ta polnud emotsionaalne või nuttev beebi- aga ta nuttis siiski." Ta vanemad üritasid rahustada oma paanikas poega, öeldes, talle, et isa ei lahku kohe. Perekond maadles selles situatsiooniga paar aastat veel ja siis astus isa lõpuks majast välja. Peale lahutust kolisid Styles ja ta vanem õde koos emaga kaugemale, Cheshire. 12-aastasena kolis ta tagasi Holmes Chapeli. See oli siis, kui ta ema kohtas ta kasuisa Robin Twisti. Styles ütles, et ta oli väga õnnelik, kui Twist ta emale abieluettepaneku tegi.

Harry oli eeslaulja bändis White Eskimo, bändis oli eeskitarrist Haydn Morris, basskitarrist Nick Clough ja trummar Will Sweeny. Nad olid korra käinud ka võistlusel Battle of the Bands, mille nad ka võitsid.

Lapsena armastas Harry laulmist, märkides, et Elvis Presley avaldas talle suurimat mõju. Ta on ka Foster the People, Coldplay ja Kings of Leon oma mõjuavaldajateks lugenud. "Me tahame natuke raskemat kitarri, rohkem trummi, rohkem elu maitset, kuna see on see, mida meile meeldib teha," ütles Harry nende järgmise albumi kohta. "Me oleme 18-aastased ja on tähtis, et meile ka meeldiks see, mis me teeme. See ei oleks hea, kui me ei naudiks seda, mida teeme ja mis me oleme."

Ta ütleb, et X-Factor andis talle palju rohkem enesekindlust muusikuna. Styles ütleb, et ta imetleb tihti Coldplay esimeest Chris Martinit. Ta samuti ütleb, et The Beatlesil oli sügav mõju tema üleskasvamisel, kuna ta isa mängis ja kuulas alati nende muusikat. "Ma ikka kuulan nende muusikat aina uuesti ja uuesti. Nad on suured inspiratsiooni allikad ja eeskujud." Ta käis lühikest aega inglise televisiooni tegelase Caroline Flackiga, mis tekitas laialdase meedia arutluse nende 15-aastase aastavahe järgi.

Esimesed bändid[muuda | redigeeri lähteteksti]

White Eskimo[muuda | redigeeri lähteteksti]

Ta oli ka koolibändi (ingl k school band) White Eskimo laulja.[4]

One Direction[muuda | redigeeri lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis One Direction

Harry Styles on Briti-Iiri poistebändi One Direction laulja. Popmuusika bänd sai Suurbritannia The X Factori seitsmendal hooajal kolmanda koha. One Directioni esimene singel What Makes You Beautiful ilmus 11. septembril 2011.

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Harryl on ka vanem õde Gemma. Harry oli seitsmene kui tema vanemad, ema Anne Cox ja isa Des Styles, lahutasid.[5]

Ta on olnud suhtes Caroline Flacki, Taylor Swifti ja Kendall Jenneriga.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]

  1. Harry Edward Styles
  2. Kate Simms
  3. Global Radio
  4. Crewe Chronicle
  5. Daily Record (Scotland)

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]