Hädastopp

Allikas: Vikipeedia

Hädastopp on nupp või lüliti masinatel, mis on ette nähtud masina kiireks peatamiseks hädaolukorras. Tavaliselt on see teistest juhtnuppudest suurem ja punast värvi. Tööstusliinidel kasutatakse hädastoppina piki liini mõlemat külge kulgevat punast nööri, millest tõmmates liin seiskub. Tänapäeval on see kõigil operaatoriga masinatel kohustuslik.

Erinevalt tavalisest väljalülitamisest, kus kõik süsteemid lülitavad aparaadi/masina välja harilikul režiimil seda kahjustamata, on hädastopi abil väljalülitamine projekteeritud a) kiiresti ning täielikult operatsiooni peatamiseks, isegi kui see rikub seadmestikku ning b) olema toimimisvõimeline viisil, mis on kiire, lihtne (nii et isegi paanikas olev kasutaja kahjustatud tegevusfunktsiooniga võib seda juhtida), ning tavaliselt c) olema ilmselge ka treenimata operaatorile või kõrvaltvaatajale. Paljud hädastopid omavad eemaldatavat tõket või teist kaitsvat osa juhusliku käivitamise eest (näiteks, plastmassist kaant, mida tuleb tõsta, või klaasi, mida tuleb lüüa puruks).

Hädastopid on tavaliselt olemas mehhanismides, mille normaalne funktsioneerimine või ettenähtav kuritarvitamine võib põhjustada viga või surma. Mehhanismi purustust või riket nähakse vastuvõetava tasuna sellise vea või surma vältimiseks.

Sõidukid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Raudteedel on avariinupp pidurite täisvarustuse osa ning see võimaldab rongi peatada nii kiiresti kui võimalik, paljuski sarnaselt avariipidurile. See tekib kas käsitsi avariinupu aktiveerimisel (näiteks, nupu vajutamisel rongil avariipeatuseks) või - mõnedes rongides - automaatselt, kui rong on punast signaali läbinud või juht ei suutnud reageerida hoiatustele, et veenduda, et ta on valvas.

Suurtel laevadel tõmbab avariinupp vahevõlli, et viia kütusepump positsiooni, kus katkestatakse kütuse etteandmise ning sellega peatatakse masin. Kontrollitava sammpropelleri abil peatamise nupp võib masina propellerist lahti haakida.

Hädastopid on samuti kasutatud maasõidukitel nagu vargusevastane süsteem ning avariiväljalülitus. Sellised seaded on tihti paigaldatud söötautodele (ingl. bait cars) ning konfigureeritud nii, et autot jälgiv politsei võib kasutada lülitit kaugelt.

Liftid ja eskalaatorid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Liftide esipaneelil asub punane kahesuunaline nupp, mille peal on märgitud, kas "Emergency Stop" (avariipeatumine) või "Run/Stop" (käivitu/peatu). Tavaliselt on nupp vajutamata või "üles"-positsioonis, mis lubab liftil liikuda tavalises režiimis. Kui nupp on sisse vajutatud jääb lift otsekohe seisma. Kui nupp on taaskord välja vajutatud, hakkab lift töötama tavalises režiimis, sellest saabki alguse fraasi "Run/Stop" kasutus. Mõnedel juhtudel on lüliti sarnane valguslülitiga, kus sisse vajutatud nupp võimaldab lifti tööd tavalises režiimis ning välja vajutatud nupp peatab lifti.

Eskalaatoril on võtme abil juhitav lüliti, millega saab eskalaatorit peatada või muuta selle liikumise suunda. Võtmega juhitava lüliti kõrval on punane avariipeatuse nupp, mida kasutatakse masina rike või võimaliku vigastuse puhul, näiteks kui kellegi saabas jääb elevaatori astmete vahel kinni all või üleval. Võtmelüliti võimaldab eskalaatori tagasiviimist töörežiimi pärast selle peatamist.

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]